FANDOM


 • Wedkarski

  Wiki o miastach towarzyszą Wikii od samych jej początków, a niektóre z nich osiągają nawet czterocyfrowe liczniki artykułów. Są źródłem informacji historycznych, tradycji danego miejsca i osób z nim związanych – ale również tego, co dotyczy nas bezpośrednio, czyli ulic, linii tramwajowych czy ciekawych miejsc w okolicy.

  Jak się okazuje, na Wikii znalazło się miejsce nie tylko dla społeczności tych największych miast, które każdy bez problemu potrafi wskazać na mapie, ale też dla tych mniejszych, o których być może jeszcze nie słyszeliście.


  Zajrzyjmy do zasobów Wikii!


  Opowiada Macbre:

  Co łączy Gaspara da Gammę, Kazimierza Nowaka i Marcina Obałka? Można się tego dowiedzieć z artykułów na "Poznańskiej Wiki".
  Jest w Internecie wiele miejsc, w który…


  Czytaj całość >
 • Pio387


  Historia dzisiejszych animowanych bajek zaczyna się w roku 1906. Vitagraph Company of America wydało wtedy trzyminutowy film pod tytułem Humorous Phases of Funny Faces w reżyserii Jamesa Stuarta Blacktona. Filmy animowane w krótkim czasie zdobyły dużą popularność. W krótkim czasie pojawiły się przedsiębiorstwa masowo produkujące bajki animowane, takie jak The Walt Disney Company. Współczesne animowane bajki tworzone są komputerowo i często korzystają z dobrodziejstw technologii takich jak grafika trójwymiarowa.  Czytaj całość >
 • Wedkarski

  Dookoła Wikii: gry RPG

  maj 11, 2015 przez Wedkarski


  Początki RPG sięgają roku 1974, kiedy to na sklepowe półki trafiło Dungeons & Dragons opublikowane przez Tactical Studies Rules. D&D, jak i kolejne gry z tej serii, zainspirowały wielu innych twórców, a także przyczyniły się do powstania komputerowych RPG, niejednokrotnie korzystających z podobnej mechaniki i świata gry. Rozkwit gatunku przypadł jednak dopiero na lata 80., w których to m.in. zapoczątkowano serie Ultima i Final Fantasy. Dużo innych klasyków gatunku ma swój początek w latach 90. i na początku następnej dekady. Z czasów tych pochodzą takie tytuły jak Baldur's Gate, Gothic czy pierwsze trzy części The Elder Scrolls.

  Czytaj całość >
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.