FANDOM


 • Rail01


  Jeśli pierwsze słyszysz o projekcie Unified Community Platform, to przeczytaj proszę tego bloga aby dowiedzieć się więcej na temat zakresu całego projektu przed komentowaniem.

  Cześć wszystkim!

  Mamy przyjemność ogłosić, że Unified Community Platform wchodzi w drugi etap wdrażania – przenoszenie wiki bez zaawansowanych rozszerzeń i zestawów funkcji na nową platformę!

  Co to oznacza? Oznacza to, że Unified Community Platform osiągnęła punkt w którym pewna ilość wiki istniejących na starej platformie może teraz zostać przeniesiona aby czerpać korzyści z nowych i usprawnionych narzędzi jak edytowanie mobilne i edytor z 2017 roku od Fundacji Wikimedia. Dokładnie taki, jak używany na Wikipedii.

  Pewnie zastanawiasz się, jak będziemy wybierać wiki. Odpo…


  Czytaj całość >
 • Light22

  Zmiany w zespole IVT

  maj 25, 2020 przez Light22

  Cześć wszystkim!

  Mam dla was nowinę – zostałem dziś oficjalnie ogłoszony jako nowy członek zespołu helperów. Tych, którzy nie wiedzą co to oznacza odsyłam do odpowiedniej strony pomocy.

  Teraz mogę zdradzić jedynie tyle, iż jako jeden z wolontariuszy będę zajmować się przede wszystkim pomocą dobrze prosperującym społecznościom. Na większe konkrety jeszcze przyjdzie czas, na razie niestety muszę was pozostawić w lekkiej niepewności. ;)

  To tyle na ten moment. Jeśli dotrwaliście do końca, możecie w nagrodę obejrzeć ten śmieszny filmik z szopem praczem. Mam nadzieję, że będzie się nam wszystkim dobrze współpracowało!

  Czytaj całość >
 • Rail01


  Jeśli pierwsze słyszysz o projekcie Unified Community Platform, to przeczytaj proszę tego bloga aby dowiedzieć się więcej na temat zakresu całego projektu przed komentowaniem.

  Jako że Fandom kontynuuje w tym roku wydawanie Unified Community Platform, mogłeś zauważyć, że jednym z powodów dla których tworzymy nową platformę jest umożliwienie naszej sieci wiki istnienie na tej samej wersji MediaWiki. Oznacza to, w szczególności dla społeczności już istniejących na Fandomie, aktualizację do MediaWiki w wersji 1.33.

  To wyjaśnienie może mieć sporo sensu dla naszych najstarszych, najbardziej doświadczonych użytkowników, ale dla wielu termin „MediaWiki” jest zagadką. Czym jest MediaWiki i dlaczego Fandom się nim przejmuje? Czyż Fandom nie ma swojego…


  Czytaj całość >
 • Rail01

  Cześć!

  Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc ogłosić, że już od dwóch dni wszystkie NOWE wiki na Fandomie tworzone przez was, naszych wspaniałych edytorów, działają na Unified Community Platform!

  To pierwsze z wielu planowanych wydań, gdyż wciąż pracujemy nad przenoszeniem funkcji ze starej platformy na nową uwzględniając istniejące przypadki użycia. W tej chwili traktujemy zainstniałą sytuację jako formę wydania „otwartej wersji beta”. Udostępnienie wam platformy w tak wczesnym stadium rozwoju jest dla nas niezwykle ważne pod kątem zrozumienia tego jak ona działa przy normalnym obciążeniu użytkownikami.

  Przypominamy, że wasze istniejące wiki pozostaną na starych platformach Fandomu i Gamepedii tak długo, aż UCP nie będzie posiadać wszystkich …

  Czytaj całość >
 • Rail01

  Czołem!

  Oto nasz ostatni blog ujawniający szczegóły UCP przed jej pierwszym wydaniem, które będzie miało miejsce już w środę 11 marca – tylko dla nowych wiki! Istniejące wiki będą utrzymywane na starych platformach Fandomu i Gamepedii do momentu rozpoczęcia migracji zależącej od tego, czy Unified Community Platform będzie w stanie obsłużyć funkcje używane na tych wiki.

  Ten blog skupia się na edytorze na Fandomie, który otrzyma OGROMNĄ aktualizację względem obecnej platformy. Gamepedii ta zmiana nie dotyczy, jako że platforma działa już na MediaWiki 1.33.


  Gdy Unified Community Platform ujrzy światło dzienne w znacznym stopniu usprawniony zostanie edytor, jako że przeskakujemy do edytora wikitekstu z 2017 roku od Fundacji Wikimedia (WMF). Wzięli…


  Czytaj całość >
 • Rail01

  Czołem!

  Jak obiecaliśmy, wracamy do was z dodatkowymi informacjami na temat nowych zamienników dla profili użytkowników i tablic wiadomości na Unified Community Platform.

  Obie z tych funkcji zostały przebudowane w celu zapewnienia kompatybilności z nową architekturą UCP, jednak działają i wyglądają bardzo podobnie do ich odpowiedników ze starej platformy – mają jednak pewne nowoczesne usprawnienia.


  Z pewnością zauważysz, że Profile zostały nieco odświeżone. Design jest czystszy i skupia się bardziej na tobie jako na użytkowniku, a nie na twoich statystykach. Dodaliśmy ponadto możliwość personalizowania profilu obrazkiem w tle, tak jak w wielu popularnych platformach społecznościowych. Choć nie widać tego na przedstawionych przykładach z Commu…


  Czytaj całość >
 • Rail01

  Czołem!

  Jak ogłaszaliśmy w ostatnim blogu o Unified Community Platform (bardzo długa, ale wartościowa lektura!), zamierzamy wypuścić nowy proces tworzenia wiki, gdy wydamy już UCP. W tym wpisie porozmawiamy na temat procesu, myślenia jakie za nim stoi, odpowiemy na kilka pytań które mogą zrodzić się w waszych głowach i również na te, o których jeszcze nawet nie myśleliśmy.


  Aktualnie proces tworzenia wiki na Fandomie jest bardzo prosty. Wprowadzasz jej nazwę, wybierasz URL, odpowiadasz na kilka pytań dotyczących tematyki, wybierasz motyw. Wiki jest już wtedy gotowa do edytowania!

  Wraz ze startem UCP proces ten otrzyma dodatkowy aspekt dla tworzenia wiki, które zdają się konkurować z istniejącymi społecznościami. Jeśli nasz system wykryje, że t…


  Czytaj całość >
 • Rail01


  Cześć wszystkim!

  Jak obiecaliśmy w podsumowaniu Community Connecta 2020 (ang.), nadszedł czas, aby ponownie porozmawiać o Unified Community Platform (w skrócie UCP). W tym poście chciałbym spojrzeć na chwilę wstecz, aby nadać sprawie więcej kontekstu, zanim zagłębimy się w szczegóły projektu. Następnie będziemy mogli porozmawiać o Fazie 1 i Fazie 2, ich znaczeniu, harmonogramie i niektórych specyfikacjach Fazy 1, o których powinniście teraz wiedzieć. Uwaga to będzie długi wpis, zapnijcie pasy!  Podstawowym celem Unified Community Platform jest połączenie Fandomu i Gamepedii w tej samej wersji oprogramowania MediaWiki, tworząc przy tym fundamenty, na których możemy wprowadzać dalsze innowacje. Aktualnie platforma Fandomu to bardzo zmodyfikowan…
  Czytaj całość >
 • Nanaki

  Witajcie!


  Pora na coś nowego i innego: dzisiaj przybliżymy najbardziej aktywnych polskich edytorów w roku 2019!

  Jako edytorzy dobrze wiecie, że to dzięki Waszemu poświęceniu i regularnym edycjom Fandom jest taki świetny. My też to wiemy, ale przez ostatnie lata nie pokazaliśmy naszego uznania w należyty sposób – co chcemy zmienić od 2020 roku!

  W zeszłym roku testowaliśmy tak zwane „nagrody dla edytorów” (więcej informacji na ten temat znajdziecie w angielskim blogu) na rynkach międzynarodowych, przy czym wiele się nauczyliśmy odnośnie tego co jest możliwe, a co nie. Dlatego, że chcemy nagrodzić Was za ciężką pracę.

  W 2019, we wszystkich językach IVT, udało nam się skontaktować z 34 użytkownikami i zaoferować im nagrody za ich wkład w treść wik…


  Czytaj całość >
 • Nanaki


  Witamy wszystkich!

  Zgodnie z obietnicą, jest to kontynuacja bloga z zeszłego tygodnia z naszą pierwszą aktualizacją tego, co nazywa się projektem Unified Community Platform (UCP).

  Zanim zagłębimy się w to nad czym pracujemy, a także tym co już udało nam się zrobić, zajmiemy się pewnymi obawami, które pojawiły się pod zeszłotygodniowym blogiem.

  Co stanie się z treściami na mojej wiki?

  Zostaną przeniesione na nową platformę. To nadal będą Wasze wiki. Wasze edycje będą nadal Waszymi edycjami. Pracujemy nad tym, aby migracja była jak najbardziej bezbolesna.

  Co stanie się z uprawnieniami do mojego konta?

  Uprawnienia Waszych kont zostaną zachowane. Mogą nieznacznie zmienić się nazwy grup, czy konkretne uprawnienia, ale zachowacie odpowiedniki obecnych…


  Czytaj całość >
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.