Centrum Społeczności
Advertisement

Rail Rail 4 dni temu
1

Nowe narzędzia do moderowania Dyskusji nadchodzą w tym roku, a wśród nich filtr nadużyć

Narzędzia do moderowania Dyskusji są kluczowe dla budowania zdrowych społeczności – w tym blogu zamierzamy powiedzieć więcej o usprawnianiach, jakie wprowadzimy w tych narzędziach. Wy prosiliście, a my zamierzamy wam to dostarczyć. Zostańcie z nami, aby dowiedzieć się więcej!

Dyskusje są funkcją dostępną na większości społeczności Fandomu od prawie 7 lat. Przez cały ten czas przeszły one wiele zmian i usprawnień, a jedną z najnowszych z nich było wprowadzenie obsługi kreatora motywu w Dyskusjach, aby te oddawały wygląd i ducha reszty wiki. Była to jedna z rzeczy, które pozwoliły nam zrobić pierwszy krok w kierunku stylizowania skórki mobilnej – coś, o czym mówiliśmy więcej z ogłoszonym podczas Community Connect mobilnym kreatorze motywu.

Naj…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 4 dni temu
0

Nadchodzą poprawki w edytowaniu na skórce mobilnej oraz mobilny kreator motywu!

Podczas prezentacji dotyczącej narzędzi dla twórców na Community Connect ogłosiliśmy wszystkie nowe funkcje, które będziemy wydawać dla naszych edytorów przez resztę roku. Chcielibyśmy zagłębić się w szczegóły każdej z nadchodzących funkcji, zaczynając od poprawek w skórce mobilnej, w szczególności dotyczących kreatora motywu oraz ulepszonego edytowania.

Zanim jednak przejdziemy do tego, zajrzyjmy lepiej w kontekst, który doprowadził nas do takiego stanu planów rozwoju narzędzi dla twórców.


 • 1 Kontekst
 • 2 Poprawki edytowania mobilnego
 • 3 Mobilny kreator motywu
 • 4 Tu wkraczasz ty

Przez ostatnich kilka lat nasza uwaga skupiała się przede wszystkim na projekcie Unified Community Platform (2019-2021), UCX i nowej skórce – FandomDesktop (2021) oraz eksperyme…Przeczytaj cały post
Rail Rail 9 maj
0

Przedstawiamy interaktywne mapy!

Uwaga: Obecnie trwają prace nad poprawą tłumaczeń interfejsu tej funkcji.

Cześć!

W marcu 2021 roku ogłosiliśmy podczas Community Connect, że rozpoczynamy prace nad nową funkcją interaktywnych map. Następnie w maju 2021 powiedzieliśmy wam więcej o tym narzędziu, żeby ponownie na początku roku przedstawić wam kolejne szczegóły na jego temat w blogu na temat naszych planów na rok 2022. Jest to jedna z funkcji, o które wielokrotnie prosiliście i mocno wyczekiwaliście, a ja mam przyjemność ogłosić, że interaktywne mapy wreszcie tutaj są i od jakiegoś czasu można je znaleźć i wykorzystać na wszystkich społecznościach Fandomu!


Nazywamy to nową funkcją, jednak w istocie jest tylko trochę nowa. Fandom zaimplementował już funkcję map nazywaną Wikia Map…


Przeczytaj cały post
Rail Rail 9 maj
6

Przedstawiamy nowych międzynarodowych Reprezentantów Wiki Fandomu

Mamy dzisiaj niewątpliwą przyjemność przedstawić wam naszych nowych międzynarodowych Reprezentantów Wiki na Fandomie. W czasach nieustająco zwiększającej się popularności internetu, który umożliwił fanom na całym świecie odkrywanie źródeł rozrywki i gier z najdalszych zakątków globu, niezwykle ważnym stało się, aby fani mogli tworzyć treści na ich ulubione tematy niezależnie od języka czy miejsca zamieszkania. Obecnie około 20% ruchu na Fandomie dotyczy wiki w dziesiątkach języków innych niż angielski.

Przez lata Fandom wpierał swoje międzynarodowe społeczności, dostarczając im różnorakich narzędzi jak zlokalizowane Centra Społeczności zarządzane przez użytkowników mówiących w tym samym języku, czy zespół IVT skupiony na udzielaniu wsparcia…

Przeczytaj cały post
Akodone Akodone 13 paź 2021
0

Przegląd treści i skrypty z Dev Wiki na wiki Gamepedii

Cześć wszystkim!

Od dzisiaj przegląd treści, proces bezpieczeństwa, który stosujemy dla niestandardowych edycji JavaScriptu na poziomie wiki, został włączony dla społeczności, które wcześniej znajdowały się na Gamepedii. Teraz, gdy jesteśmy na wspólnej platformie z ujednoliconym designem, posiadanie ujednoliconego przeglądu bezpieczeństwa i zapewnienie administratorom wiki równego dostępu do dostosowywania społeczności było ważnym kolejnym krokiem.

Zauważcie, że ten blog jest o wiki historycznie pochodzących z Gamepedii. Jeśli jesteś użytkownikiem wiki historycznie pochodzącej z Fandomu, nie krępuj się czytać dalej, jednak wiedz, że dla Ciebie nic się nie zmienia w związku z tym ogłoszeniem!


Przegląd treści to proces, który rozpoczyna się, ki…


Przeczytaj cały post
Akodone Akodone 1 cze 2021
10

Eksploracja opt-in FandomDesktopu jest już dostępna!


Cześć wszystkim!

Z przyjemnością ogłaszamy, że FandomDesktop jest teraz dostępny do eksploracji opt-in! W tym okresie zalogowani użytkownicy będą mogli przełączyć swoje doświadczenie z Oasisa lub Hydry na FandomDesktop poprzez przełącznik, który znajduje się na bannerze na stronie, a także w preferencjach użytkownika. Będą mogli także przełączyć się z powrotem do swoich poszczególnych wcześniejszych doświadczeń, również w preferencjach.

Celem tego okresu jest umożliwienie edytorom i adminom przyzwyczajenie się do nowego designu i, szczególnie, pozwolenie adminom na przygotowanie ich społeczności do całkowitej migracji, która nadejdzie wczesnym latem tego roku.

Proszę, zauważcie! Na samym początku Wasza wiki będzie miała domyślny motyw zarówno…


Przeczytaj cały post
Light22 Light22 13 maj 2021
3

Głębsze spojrzenie na Kreator motywu w FandomDesktopie


Cześć wszystkim!

Zgodnie z tym, co obiecaliśmy we wprowadzeniu do FandomDesktopu, kontynuujemy nasze podejście „im więcej, tym lepiej” w celu wprowadzenia do nadchodzących później tej wiosny i w lecie zmian dla użytkowników komputerów z Fandomu i Gamepedii. Więcej przejrzystości, więcej myślenia o designie i więcej dogłębnej analizy zmian przed ich nadejściem.

Dziś spojrzymy na to, w jaki sposób Kreator motywu rozwija się przy FandomDesktopie i nadchodzącymi wraz z nową skórką funkcjami, lepszymi rozwiązaniami wydajnościowymi i większą ilością opcji dostosowywania, czego celem jest ożywienie tożsamości waszych społeczności.


Stanowiący część UCX Kreator motywu został przez nas przebudowany od podstaw i jest teraz lepszym narzędziem do wzmocnie…Przeczytaj cały post
Akodone Akodone 11 maj 2021
4

Głębsze spojrzenie na nawigację w FandomDesktopie


Cześć wszystkim!

Jak obiecaliśmy we wprowadzeniu do FandomDesktop, kontynuujemy nasze podejście w stylu „im więcej, tym lepiej” do zapowiedzi zmian nadchodzących w Fandomie i Gamepedii dla użytkowników komputerów później tej wiosny i w lecie. Więcej przejrzystości, więcej myślenia projektowego, więcej głębszych spojrzeń na to, co się zmienia przed wdrożeniem. Dzisiaj spojrzymy na to, jak nawigacja ewoluuje z FandomDesktopem.


 • 1 Społeczność na górze
  • 1.1 Nawigacja zawsze w zasięgu
 • 2 Przybornik twórcy
 • 3 Idąc globalnie
 • 4 Co z wyszukiwaniem, profilem i powiadomieniami?
 • 5 Zmiana daje wzrost możliwości

Lokalne linki społeczności będą pierwszymi na górze ekranu. Jest to zmiana zarówno dla Fandomu, jak i Gamepedii, dzięki której społecznościom zostanie nadany naj…
Przeczytaj cały post
Akodone Akodone 8 maj 2021
3

Głębsze spojrzenie na artykuły w FandomDesktopie


Cześć wszystkim!

Tydzień temu pokazaliśmy Wam pierwszą publiczną zapowiedź FandomDesktop, unifikację desktopowych doświadczeń Fandomu i Gamepedii. W tej zapowiedzi podwoiliśmy nasze zobowiązanie z Community Connecta, mówiące „im więcej, tym lepiej” i oznaczające większą przejrzystość, większą otwartość i więcej dogłębnego spojrzenia na zmiany, zanim jeszcze zostaną dokonane. Kontynuując to zobowiązanie, podsumujmy, w jaki sposób strony artykułów zmieniają się wraz z FandomDesktop. Przyjrzyjmy się też temu, w jaki sposób doszliśmy do tych zmian.


 • 1 Zaczynając od sedna sprawy
 • 2 Rozwiązania dla wielu przypadków użycia
 • 3 Ale czekajcie… Jest coś więcej!
 • 4 A te inne przyciski?
 • 5 Jeszcze raz, do edytora!
 • 6 Im więcej, tym lepiej
 • 7 Co dalej?

Kiedy mówimy o wiki będ…
Przeczytaj cały post
Light22 Light22 1 maj 2021
13

Przedstawiamy FandomDesktop, nowy wygląd i doświadczenie dla użytkowników komputerów


Cześć wszystkim!

Jednym z najczęściej zadawanych pytań podczas migracji do Unified Community Platform (UCP) było: „jaki będzie nowy design platformy?” i to jest właśnie kwestia, w którą dziś się zagłębimy. Zobaczycie, jak wygląda nowe doświadczenie z FandomDesktop, czym jest ten projekt i czym nie jest, poznacie rodzaje opinii, które uwzględniliśmy oraz sposób, w jaki wyciągnęliśmy wnioski zarówno z Fandomu jak i Gamepedii, a na końcu dowiecie się o różnicach w potrzebach czytelników i zalogowanych edytorów.

Kilka tygodni temu podczas Community Connecta, jednym z naszych zobowiązań było „im więcej, tym lepiej”. Więcej przejrzystości. Więcej kontekstu. Więcej szczerości i otwartości. Więcej informacji. Ten wpis na blogu jest naprawdę długi, a…


Przeczytaj cały post

Advertisement