FANDOM


 • Nanaki

  Witajcie!


  Pora na coś nowego i innego: dzisiaj przybliżymy najbardziej aktywnych polskich edytorów w roku 2019!

  Jako edytorzy dobrze wiecie, że to dzięki Waszemu poświęceniu i regularnym edycjom Fandom jest taki świetny. My też to wiemy, ale przez ostatnie lata nie pokazaliśmy naszego uznania w należyty sposób – co chcemy zmienić od 2020 roku!

  W zeszłym roku testowaliśmy tak zwane „nagrody dla edytorów” (więcej informacji na ten temat znajdziecie w angielskim blogu) na rynkach międzynarodowych, przy czym wiele się nauczyliśmy odnośnie tego co jest możliwe, a co nie. Dlatego, że chcemy nagrodzić Was za ciężką pracę.

  W 2019, we wszystkich językach IVT, udało nam się skontaktować z 34 użytkownikami i zaoferować im nagrody za ich wkład w treść wik…


  Czytaj całość >
 • Nanaki


  Witamy wszystkich!

  Zgodnie z obietnicą, jest to kontynuacja bloga z zeszłego tygodnia z naszą pierwszą aktualizacją tego, co nazywa się projektem Unified Community Platform (UCP).

  Zanim zagłębimy się w to nad czym pracujemy, a także tym co już udało nam się zrobić, zajmiemy się pewnymi obawami, które pojawiły się pod zeszłotygodniowym blogiem.

  Co stanie się z treściami na mojej wiki?

  Zostaną przeniesione na nową platformę. To nadal będą Wasze wiki. Wasze edycje będą nadal Waszymi edycjami. Pracujemy nad tym, aby migracja była jak najbardziej bezbolesna.

  Co stanie się z uprawnieniami do mojego konta?

  Uprawnienia Waszych kont zostaną zachowane. Mogą nieznacznie zmienić się nazwy grup, czy konkretne uprawnienia, ale zachowacie odpowiedniki obecnych…


  Czytaj całość >
 • Nanaki


  Witamy wszystkich!

  Odkąd ogłosiliśmy nową platformę i Kontrakt ze społecznością regulujący naszą pracę nad nią, nasze zespoły bardzo ciężko pracowały nad budową fundamentów dla następnego etapu Fandomu: naszego nowego domu.

  Nowa platforma połączy Fandom i Gamepedię. Zgadza się. Będziemy jedną dużą, szczęśliwą, nowoczesną platformą MediaWiki. Nasze wewnętrzne zespoły nazywają ją Unified Community Platform (UCP, Zjednoczona Platforma Społeczności).

  UCP będzie nowoczesną platformą wiki, najlepszym co oferuje Fandom i Gamepedia, która oddaje w ręce swoich redaktorów potężne narzędzia, umożliwia głębokie zaangażowanie społeczności i dynamicznie prezentuje wszystkie najlepsze informacje o wszystkich Waszych fandomach wszystkim odwiedzającym fanom. B…


  Czytaj całość >
 • Nanaki

  Witajcie administratorzy!

  Dzisiaj chcemy przedstawić Wam najnowszą funkcję na Fandomie – panel analityczny dla administratorów! Funkcja pochodzi z Gamepedii, gdzie administratorzy mają dostęp do tych danych od około roku.

  Te narzędzia analityczne dają adminom dostęp do danych, które pozwolą im podejmować lepsze decyzje. Udostępniliśmy dane, które powinny dać dobry obraz jak wiki radzi sobie na różnych fontach, jednak nie ma wyłącznie jednego sposobu interpretowania tych danych – wykorzystanie tych danych do rozwoju i wzmocnienia społeczności już leży w rękach zespołu administratorów danej wiki.

  W panelu można znaleźć następujące dane:

  • najczęściej odwiedzane strony;
  • liczbę odwiedzin (codziennie, na przestrzeni ostatnich 30 dni);
  • najczęściej odwi…
  Czytaj całość >
 • Rail01

  Czołem edytorzy!

  Ogłaszając reorganizację wewnątrz naszych zespołów zwróciliśmy uwagę na kilka projektów na których zamierzamy się skupić. Dotychczas powiedzieliśmy wam już o menadżerach wiki i Content Teamie oraz aktualizacji MediaWiki. Dzisiaj przedstawiamy wam nowy gotowy projekt: oficjalny serwer na Discordzie dla edytorów i administratorów na Gamepedii i Fandomie!

  Użytkownicy często prosili o lepszą komunikację z personelem. Ów nowy serwer umożliwi naszym edytorom i administratorom na łatwiejszy dostęp do członków personelu z mniejszymi barierami w komunikacji.


  Bardzo wiele lokalnych zespołów na wiki używa juz Discorda aby zorganizować edytowanie i działania administratorów, więc najsensowniejszym rozwiązaniem było pójść w kierunku rozwi…


  Czytaj całość >
 • Rail01

  Cześć wszystkim!

  Ten blog jest pierwszym z serii miesiąc na Fandomie, comiesięcznego podsumowania fajnych i godnych uwagi rzeczy, które działy się z wiki, kanałami treści i zespołami deweloperskimi w przeciągu ostatniego miesiąca. Jest to kolejny krok naszego zobowiązania do zapewnienia nam lepszej komunikacji i ukazania naszego uznania dla niesamowitych społeczności.

  W zeszłym tygodniu ogłosiliśmy plany aktualizacji MediaWiki na Fandomie i otrzymaliśmy całą masę świetnych opinii od społeczności. Wczoraj poszliśmy o krok dalej z kontraktem ze społecznością o nową plarformę Fandomu, naszą długoterminową umową z użytkownikami gdy budujemy wspólnie przyszłość Fandomu.

  Zobaczmy co działo się w naszych zespołach w czerwcu!  Jeżeli chodzi o aktualizac…  Czytaj całość >
 • Nanaki


  Jeśli nie czytaliście poprzedniego bloga na temat aktualizacji MediaWiki, to warto się z nim najpierw zapoznać.

  Witamy wszystkich!

  Dziś chcemy ogłosić coś dużego i podpisać długoterminowy kontrakt z Wami, ze społecznością.

  W 2016 roku ogłosiliśmy, że Wikia zostanie przemianowana na Fandom powered by Wikia, co miało na celu pokazanie, że platforma jest czymś więcej niż tradycyjnym doświadczeniem wiki. Decyzja o zmianie nazwy, choć ostatecznie właściwa, była niekompletna. To była ważna decyzja z punktu widzenia tego, by nasza działalność mogła się rozwijać, ale doświadczenia edytora nie zmieniły się w żaden znaczący sposób. Zmieniono nazwę, ale w tle nadal funkcjonowała platforma Wikia, jak doskonale wiedzą ci, którzy zaglądają na nasz github. A…


  Czytaj całość >
 • Nanaki


  Witamy wszystkich!

  Mamy duże ogłoszenie, które było bardzo długo wyczekiwane przez wielu z Was. Podejmujemy się ogromnego przedsięwzięcia, aby ulepszyć narzędzia i platformę, które są kluczowe dla edytowania wiki. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że dokonamy aktualizacji MediaWiki na Fandomie.

  Będziemy szczerzy, nie znamy jeszcze wielu szczegółów. To będzie bardzo długotrwały proces. Choć nie wiemy jeszcze dokładnie co się wydarzy, ani jak to zrobimy, chcemy pomówić o tym, dlaczego podjęliśmy tą decyzję teraz i dlaczego nie zrobiliśmy tego wcześniej.


  W sierpniu rozpoczęliśmy serię rozmów z Community Council, prosząc o informacje na temat wielu obszarów platformy. Obejmowało to sposób, w jaki pracownicy społeczności angażują się w działan…  Czytaj całość >
 • Luqgreg

  Witajcie!

  Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam w skrócie zmiany jakie zaszły w angielskich i hiszpańskich społecznościach nad którymi pracowaliśmy od kilku miesięcy.

  • Menedżerowie Wiki
   • Menedżerowie Wiki są niepełnoetatowymi staffami przypisanymi do konkretnych wiki, którzy mają pomóc się im rozwinąć i pozwolić na łatwą komunikację z pełnoprawnym staffem z danego działu
  • Członkowie Content Teamu
   • Członkowie Content Teamu mają za zadanie pomóc z uzupełnianiem zawartości wiki, szczególnie przy nadchodzączych premierach, czy większych aktualizacjach, itd.

  Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami dotyczących tych ról, przeczytajcie pełną wersję tego bloga w języku angielskim.

  Czytaj całość >
 • Rail01

  Od ostatnich znaczących zmian w Dyskusjach minęło dużo czasu, przez co społeczności słusznie czuły się sfrustrowane stanem Dyskusji i brakiem długo oczekiwanych funkcji. Nie winimy was, mieliście rację.

  W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy mocno zastanawialiśmy się nad naszymi priorytetami i tym, na czym musimy się skupić aby zapewnić lepsze doświadczenie społeczności. W związku z tym jest bardzo wiele rzeczy, które zamierzamy ogłosić w najbliższych tygodniach i miesiącach, jednak teraz mam przyjemność ogłosić, że mamy pewne świeże ulepszenia do Dyskusji, które wejdą w życie już dzisiaj!


  Podczas analizowania sposobów w jakie ludzie korzystają z Fandomu zauważyliśmy, że bardzo wielu użytkowników wpada na twoją wiki, znajduje to, czego szukało (na…


  Czytaj całość >
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.