Centrum Społeczności
Advertisement

Akodone Akodone 13 paź 2021
0

Przegląd treści i skrypty z Dev Wiki na wiki Gamepedii

Cześć wszystkim!

Od dzisiaj przegląd treści, proces bezpieczeństwa, który stosujemy dla niestandardowych edycji JavaScriptu na poziomie wiki, został włączony dla społeczności, które wcześniej znajdowały się na Gamepedii. Teraz, gdy jesteśmy na wspólnej platformie z ujednoliconym designem, posiadanie ujednoliconego przeglądu bezpieczeństwa i zapewnienie administratorom wiki równego dostępu do dostosowywania społeczności było ważnym kolejnym krokiem.

Zauważcie, że ten blog jest o wiki historycznie pochodzących z Gamepedii. Jeśli jesteś użytkownikiem wiki historycznie pochodzącej z Fandomu, nie krępuj się czytać dalej, jednak wiedz, że dla Ciebie nic się nie zmienia w związku z tym ogłoszeniem!


Przegląd treści to proces, który rozpoczyna się, ki…


Przeczytaj cały post
Akodone Akodone 1 cze 2021
10

Eksploracja opt-in FandomDesktopu jest już dostępna!


Cześć wszystkim!

Z przyjemnością ogłaszamy, że FandomDesktop jest teraz dostępny do eksploracji opt-in! W tym okresie zalogowani użytkownicy będą mogli przełączyć swoje doświadczenie z Oasisa lub Hydry na FandomDesktop poprzez przełącznik, który znajduje się na bannerze na stronie, a także w preferencjach użytkownika. Będą mogli także przełączyć się z powrotem do swoich poszczególnych wcześniejszych doświadczeń, również w preferencjach.

Celem tego okresu jest umożliwienie edytorom i adminom przyzwyczajenie się do nowego designu i, szczególnie, pozwolenie adminom na przygotowanie ich społeczności do całkowitej migracji, która nadejdzie wczesnym latem tego roku.

Proszę, zauważcie! Na samym początku Wasza wiki będzie miała domyślny motyw zarówno…


Przeczytaj cały post
Light22 Light22 13 maj 2021
3

Głębsze spojrzenie na Kreator motywu w FandomDesktopie


Cześć wszystkim!

Zgodnie z tym, co obiecaliśmy we wprowadzeniu do FandomDesktopu, kontynuujemy nasze podejście „im więcej, tym lepiej” w celu wprowadzenia do nadchodzących później tej wiosny i w lecie zmian dla użytkowników komputerów z Fandomu i Gamepedii. Więcej przejrzystości, więcej myślenia o designie i więcej dogłębnej analizy zmian przed ich nadejściem.

Dziś spojrzymy na to, w jaki sposób Kreator motywu rozwija się przy FandomDesktopie i nadchodzącymi wraz z nową skórką funkcjami, lepszymi rozwiązaniami wydajnościowymi i większą ilością opcji dostosowywania, czego celem jest ożywienie tożsamości waszych społeczności.


Stanowiący część UCX Kreator motywu został przez nas przebudowany od podstaw i jest teraz lepszym narzędziem do wzmocnie…Przeczytaj cały post
Akodone Akodone 11 maj 2021
4

Głębsze spojrzenie na nawigację w FandomDesktopie


Cześć wszystkim!

Jak obiecaliśmy we wprowadzeniu do FandomDesktop, kontynuujemy nasze podejście w stylu „im więcej, tym lepiej” do zapowiedzi zmian nadchodzących w Fandomie i Gamepedii dla użytkowników komputerów później tej wiosny i w lecie. Więcej przejrzystości, więcej myślenia projektowego, więcej głębszych spojrzeń na to, co się zmienia przed wdrożeniem. Dzisiaj spojrzymy na to, jak nawigacja ewoluuje z FandomDesktopem.


 • 1 Społeczność na górze
  • 1.1 Nawigacja zawsze w zasięgu
 • 2 Przybornik twórcy
 • 3 Idąc globalnie
 • 4 Co z wyszukiwaniem, profilem i powiadomieniami?
 • 5 Zmiana daje wzrost możliwości

Lokalne linki społeczności będą pierwszymi na górze ekranu. Jest to zmiana zarówno dla Fandomu, jak i Gamepedii, dzięki której społecznościom zostanie nadany naj…
Przeczytaj cały post
Akodone Akodone 8 maj 2021
3

Głębsze spojrzenie na artykuły w FandomDesktopie


Cześć wszystkim!

Tydzień temu pokazaliśmy Wam pierwszą publiczną zapowiedź FandomDesktop, unifikację desktopowych doświadczeń Fandomu i Gamepedii. W tej zapowiedzi podwoiliśmy nasze zobowiązanie z Community Connecta, mówiące „im więcej, tym lepiej” i oznaczające większą przejrzystość, większą otwartość i więcej dogłębnego spojrzenia na zmiany, zanim jeszcze zostaną dokonane. Kontynuując to zobowiązanie, podsumujmy, w jaki sposób strony artykułów zmieniają się wraz z FandomDesktop. Przyjrzyjmy się też temu, w jaki sposób doszliśmy do tych zmian.


 • 1 Zaczynając od sedna sprawy
 • 2 Rozwiązania dla wielu przypadków użycia
 • 3 Ale czekajcie… Jest coś więcej!
 • 4 A te inne przyciski?
 • 5 Jeszcze raz, do edytora!
 • 6 Im więcej, tym lepiej
 • 7 Co dalej?

Kiedy mówimy o wiki będ…
Przeczytaj cały post
Light22 Light22 1 maj 2021
13

Przedstawiamy FandomDesktop, nowy wygląd i doświadczenie dla użytkowników komputerów


Cześć wszystkim!

Jednym z najczęściej zadawanych pytań podczas migracji do Unified Community Platform (UCP) było: „jaki będzie nowy design platformy?” i to jest właśnie kwestia, w którą dziś się zagłębimy. Zobaczycie, jak wygląda nowe doświadczenie z FandomDesktop, czym jest ten projekt i czym nie jest, poznacie rodzaje opinii, które uwzględniliśmy oraz sposób, w jaki wyciągnęliśmy wnioski zarówno z Fandomu jak i Gamepedii, a na końcu dowiecie się o różnicach w potrzebach czytelników i zalogowanych edytorów.

Kilka tygodni temu podczas Community Connecta, jednym z naszych zobowiązań było „im więcej, tym lepiej”. Więcej przejrzystości. Więcej kontekstu. Więcej szczerości i otwartości. Więcej informacji. Ten wpis na blogu jest naprawdę długi, a…


Przeczytaj cały post
Rail Rail 21 mar 2021
0

Pierwszy tydzień naprawiania błędów

Czołem!

Ostatni tydzień upłynął nam na naprawianiu błędów, które spowodowało wstrzymanie prac nad projektem UCX – nową skórką komputerową, elemencie wcześniej znanym jako Faza 2 UCP. W tym czasie nasz zespół ds. designu przyglądał się feedbackowi, który otrzymaliśmy podczas przedstawionego na Community Connecie przeglądu tego, jak UCX ma wyglądać. Możecie wyczekiwać publicznego przedstawienia UCX wkrótce!

We wtorkowym i czwartkowym wdrożeniu znalazło się łącznie 121 poprawek błędów – najważniejsze z nich wymienione zostały we wpisie na blogu na Community Central.

Będziemy kontynuować naprawianie błędów, a za tydzień pojawi się ponowne podsumowanie tego, co zostało w tym czasie zrobione.

Przeczytaj cały post
Rail Rail 17 lut 2021
12

Przedstawiamy zasady blokowania na wiki

Czołem!

Ten blog miał nadejść już od dawna i dla niektórych z was może być bezpośrednim wynikiem feedbacku, jaki przekazywaliście na temat naszych wytycznych. Historycznie Fandom stał po stronie administratorów, uznając prawidłowość nakładanych przez nich lokalnych blokad – nawet jeśli powody tych blokad były dyskusyjne. Wprowadzając zakaz tworzenia duplikatów wiki w naszej nowej polityce nowych wiki, wcześniejsze rozwiązanie, aby użytkownicy tworzyli po prostu swoje własne wiki, przestało działać, ponieważ dzieli społeczność edytorów i czytelników. W dłuższej perspektywie koniecznym stało się rozwiązanie problemu przypadków złych administratorów.

Obecna polityka dotycząca blokad sprowadza się do następującego zdania: administratorzy mogą zab…

Przeczytaj cały post
Light22 Light22 13 lut 2021
4

Nowe wytyczne tworzenia społeczności

Cześć wszystkim!

Każdy z was, jako Fandom, jest członkiem niesamowitej społeczności, która dostarcza najlepszej jakości informacji milionom polskich odwiedzających dziennie. Dzięki waszemu bezinteresownemu wkładowi zbudowaliśmy coś unikatowego w skali internetu i szybko staliśmy się niezastąpionym, wiarygodnym źródłem.

Jednak nowoczesne podejście do budowania i funkcjonowania stron internetowych cały czas wymaga od nas podążania za najnowszymi trendami, a więc co za tym idzie – stałego ulepszania naszej struktury z dwóch stron: technicznej i szeroko rozumianej zawartości.

Właśnie dlatego chcemy dziś przedstawić wam nowe zasady tworzenia społeczności na polskojęzycznym Fandomie, dzięki którym nasza konkurencyjność pozostanie na niezmienionym p…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 4 lut 2021
0

Poprawianie wydajności wiki


Zgodnie z obietnicą, rozpoczynamy serię wpisów, w których będziemy dzielić się z wami naszą analizą tego jak specyficzne dla wiki elementy wpływają na wyniki w Web Core Vitals, jako część naszego projektu rozwijając się z siecią. Znajdziecie tutaj ogólne podsumowanie końcowych wniosków. Aby zagłębić się w szczegóły, polecane jest przejście do tej strony pomocy w języku angielskim. Jej polska wersja pojawi się wkrótce.


 • 1 Pomiary
 • 2 Co możemy zrobić
 • 3 Co wy możecie zrobić
  • 3.1 Krótkie strony i zalążki
  • 3.2 Strony z zakładkami
  • 3.3 Skracanie artykułów
 • 4 Co dalej?

Zacznijmy od przypomnienia – Core Web Vitals to nowy projekt Google, który mierzy 3 różne aspekty tego jak wczytują się strony internetowe gdy już chcesz do nich przejść. Celem projektu jest zapewnienie…
Przeczytaj cały post

Advertisement