Centrum Społeczności
Advertisement

TimmyQuivy TimmyQuivy 10 sty
2

Nominations Open for New Community Central Admins

Hello all,

As you may know, Fandom unfortunately had to end the International Wiki Representative program at the end of 2023. Fandom remains committed to providing support to all our communities, mostly through Special:Contact, and will search for ways to provide in-language support again where possible.

One effect is that, without current staff members focused on this language, our Community Centrals do not have an active admin group. While Community Centrals will act as an unofficial resource during this time, we do want to make sure that strong, experienced users from your language have the opportunity to serve as admins here and a central point of help.

We have a form where you can apply to be a CC admin. In order to be considered you mus…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 1 gru 2023
0

Brak reklam po zalogowaniu rozszerza się na Gamepedię

Cześć wszystkim!

Od przyszłego tygodnia, Fandom przestanie wyświetlać reklamy dla zalogowanych użytkowników, którzy przeglądają wiki oryginalnie pochodzące z Gamepedii. Ma to na celu ujednolicić doświadczenie zalogowanych użytkowników wiki pochodzących historycznie z Gamepedii z resztą platformy Fandomu. To oznacza, że po zalogowaniu domyślnie nie będziesz widzieć żadnych reklam, oprócz kilku na stronie głównej, niezależnie od wiki.

Chcemy dać zarejestrowanym użytkownikom tak dużo możliwości wyboru w kwestii czytania i edytowania wiki, jak to tylko możliwe, w związku z czym w [[|preferencjach]] znajduje się opcja pozwalająca wyświetlać reklamy, jeśli tylko ktoś ma taką ochotę. Znajduje się ona na dole zakładki „Profil użytkownika”.


Najważniej…


Przeczytaj cały post
Rail Rail 21 lis 2023
0

Rozszerzenie Thanks jest dostępne dla wszystkich wiki

Cześć wszystkim!

Oto mamy okazję podzielić się z wami garścią dobrych informacji. Po długiej przeprawie, jaka się z tym wiązała w tym roku, w pełni wdrażamy rozszerzenie Thanks, które będzie dostępne dla wszystkich społeczności. Jako że jest to pierwsze dedykowany tej funkcji wpis, to dużo z was może pewnie zastanawiać się, o czym mowa. Pracowaliśmy nad tą funkcją we współpracy ze sporą liczbą społeczności i edytorów, co jakiś czas dając wam znać o postępach poprzez aktualizacje techniczne.

Nie martwcie się! Bez względu na to, czy dowiadujecie się o nowej funkcji dopiero teraz, czy braliście już udział w procesie jej wdrażania, teraz jest najlepszy moment, aby podzielić się wszystkimi szczegółami na temat tego, z czym się to wiąże i jak przebi…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 16 lis 2023
1

Wszystko, co musicie wiedzieć o powiadomieniach zgłoszeń

Cześć!

Minął już długi czas, odkąd przeprojektowaliśmy powiadomienia na wiki i połączyliśmy systemy powiadomień z Fandomu i Gamepedii. Od tamtej pory zajmowaliśmy się realizowaniem naszych obietnic zadeklarowanych podczas Community Connect w zeszłym roku, jak między innymi długo oczekiwane i bardzo potrzebne dodatkowe narzędzia moderacyjne w Dyskusjach. Przy tej okazji na początku tego roku wprowadziliśmy np. mocno oczekiwaną funkcję historii postów, ale wiemy też, że aby zadowolić potrzeby moderatorów naszych wiki, potrzebne jest więcej.

Testowaliśmy to miesiącami, a teraz możemy w końcu ogłosić wydanie nowej funkcji powiadomień o zgłoszonych postach na wszystkich wiki z aktywną co najmniej jedną z następujących funkcji społecznościowych: Dy…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 27 cze 2023
4

Świetne wieści: liczba edytorów na Fandomie się zwiększa, oto dlaczego

Jeśli śledzisz uważnie aktualizacje techniczne, które publikujemy co drugi piątek, to zapewne wiesz, że Fandom posiada zespół rozwijania produktu znany jako „zespół ds. treści generowanych przez użytkowników” (User Generated Content, lub w skrócie UGC), który zajmuje się wyłącznie narzędziami dla edytorów oraz personelu Fandomu. Zespół ma sporo na głowie, zajmując się niemal 150 różnymi rozszerzeniami MediaWiki (w skład których wchodzi m.in. VisualEditor oraz narzędzie tworzenia nowych wiki), innymi usługami jak Przegląd Obrazów lub Phalanx (mechanizm blokad globalnych na Fandomie) oraz narzędziami moderacyjnymi. Dawniej zespół ten był znany jako CATS od angielskiego Creators Admin Tools Staff – są to ci sami ludzie, którzy w zeszłym roku stwo…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 27 kwi 2023
1

Wszystko, co musicie wiedzieć o mobilnym CSS-ie

Czołem! Mamy dziś ważną informację dla wszystkich administratorów.

To coś, co dawne społeczności Gamepedii znają dość dobrze, ale jest to nowość dla społeczności Fandomu – mamy ekscytującą możliwość poinformować was, że od niedawna wszyscy administratorzy mają możliwość modyfikowania mobilnego CSS-u na zarządzanych przez siebie wiki! Zmian można dokonywać poprzez edycję strony MediaWiki:FandomMobile.css. Jest to kontynuacja naszego wysiłku, aby poprawić wersję mobilną, który rozpoczął się wraz z wdrożeniem motywów na skórce mobilnej w 2022 roku. Teraz możliwości modyfikacji są nawet większe, włączając w to własne style dla szablonów, tabel, stron głównych i innych funkcji jak drzew genealogicznych, aby zapewnić, że funkcje te działają i wyg…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 23 lut 2023
0

Wszystko, co musicie wiedzieć o historii postów

Hej!

Mam przyjemność przedstawić wam po raz pierwszy publicznie historię wpisów i odpowiedzi w Dyskusjach dla zalogowanych użytkowników!

Funkcja to zaspokaja wyrażane od długiego czasu potrzeby edytorów i administratorów, jak także dodaje bardzo potrzebną warstwę przejrzystości i odpowiedzialności za wpisy do Dyskusji, ale również tablic wiadomości i komentarzy. Jest to jedna z funkcji, których dodanie obiecaliśmy podczas Community Connecta w zeszłym roku i z radością się z tej obietnicy wywiązujemy.

Moderatorzy często swoją w trudnej pozycji, gdy nie mogą zobaczyć, jak wyglądała zgłoszona zawartość, zanim została zedytowana przez autora danego wpisu lub odpowiedzi. Nie było możliwości zweryfikowania żadnych potencjalnych zapewnień ze strony …

Przeczytaj cały post
Rail Rail 13 lut 2023
1

Przedstawiamy Fandom Community Connect 2023 w Atlancie

Duże wieści: Fandom będzie organizował w tym roku kolejną imprezę Community Connect!

Tegoroczny Community Connect odbędzie się pomiędzy niedzielą 23 a czwartkiem 27 kwietnia w Atlancie, w stanie Georgia w USA. Zaprosimy 50 administratorów i edytorów wraz z paroma tuzinami pracowników Fandomu, aby na żywo porozmawiać o tym, nad czym w tym roku pracuje Fandom dla edytorów i fanów. Da to uczestnikom szansę na przekazanie swoich opinii i przemyśleń bezpośrednio do pracowników pracujących nad kluczowymi dla 2023 roku inicjatywami. Jednak najważniejszą, najbardziej pozytywną częścią Community Connect zawsze było integrowanie i budowanie połączenia między personelem Fandomu, administratorami i edytorami, oraz wspólna zabawa i lepsze zapoznanie się…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 25 sty 2023
0

Nowe umiejscowienie przycisków logowania i rejestracji

Cześć wszystkim!

Wdrażamy dzisiaj zmianę – opartą na wynikach pomyślnego eksperymentu – dodającą przyciski logowania i rejestracji w prawym górnym rogu strony.

Jak wielu z was może wiedzieć, wdrożenie skórki FandomDesktop przeniosło pasek globalnej nawigacji Fandomu z góry strony do lewego brzegu ekranu. Taka zmiana miała na celu rozwiązać kilka problemów. Chcieliśmy sprawdzić, czy więcej osób wejdzie w interakcję z nawigacją po lewej stronie, niż robiło to z nawigacją u góry. Po drugie, jako że lokalna nawigacja podąża za przewijaniem strony w dół, przeniesienie funkcji globalnej nawigacji w inną lokację zwolniło miejsce w osi poziomej strony. Oznacza to, że zarówno lokalna, jak i globalna nawigacja pozostają „przyklejone” do ekranu.

Niemnie…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 12 gru 2022
0

Nominacje rozszerzeń do przeglądu

Cześć wszystkim!

Nadeszła pora, abyśmy uruchomili program nominowania rozszerzeń do przeglądu! W trakcie Community Connect wspominaliśmy o naszych planach co do rzeczy, które chcemy dla was stworzyć i wam przekazać – wam, naszym edytorom. Jedną z takich rzeczy był program przeglądania nowych rozszerzeń dla Fandomu i dziś mamy ogromny zaszczyt spełnić tę obietnicę. Przed wprowadzeniem Unified Community Platform (UCP) Gamepedia miała system, w którym zespół programistów pracujących na Gamepedii przeglądał prośby o dodanie rozszerzeń dostępnych dla MediaWiki, ale nie obecnych na Gamepedii. Zostało to wstrzymane, lecz teraz wznawiamy ten program dla WSZYSTKICH wiki!

Przeglądy będziemy przeprowadzać co kwartał od początku 2023 roku. Dziś możecie…

Przeczytaj cały post

Advertisement