Centrum Społeczności
Advertisement

MaggieHernik MaggieHernik 18 cze
0

Szukam Administratorów do Społeczności Pisarzy Fanfiction ?

Administrator strony w Wookiepedii dla Społeczności Fanfiction Writers:

Drodzy miłośnicy Gwiezdnych Wojen!

Jeśli umiłowanie tej epickiej sagi łączy się w Waszych sercach z pasją do twórczego pisania, ta wiadomość jest skierowana właśnie do Was! Jako wieloletnia fanka i oddany admirator tego kultowego uniwersum, gorąco zachęcam Was do przyłączenia się do nowo powstałej Społeczności Fanfiction Writers na Wookiepedii.

Jako Administrator tej społeczności, moim celem jest stworzenie prawdziwego azylu dla wszystkich pisarzy-fanów pragnących doskonalić swoje umiejętności, dzielić się twórczością i czerpać inspirację w magicznym świecie "Dawno, dawno temu...". Chcę zbudować platformę wymiany doświadczeń, krytyki literackiej i wzajemnej motywacji.  

Do…

Przeczytaj cały post
Pio387 Pio387 20 maj
0

Rada Centrum Społeczności – podsumowanie prac od powołania do 20.05

Czołem polska Społeczności!

Przyda się mała aktualizacja w kwestii prac podejmowanych przez Radę Centrum Społeczności. Zasadniczo obejmoowały one 4 kwestie:

 1. Kwestia zmiany wyglądu Centrali – czy zmieniamy czy nie i na jaki
 2. Ustalenie ścieżek udzielania pomocy
 3. Ramy współpracy z Centralami z innych języków
 4. Omówienie form reprezentacji zdań użytkowników w ramach polskiej Społeczności – czy i jakie mogą one być

Niżej podsumowujemy każdą z nich :):


 • 1 Kwestia zmiany wyglądu Centrali
 • 2 Ustalenie ścieżek udzielania pomocy
 • 3 Ramy współpracy z Centralami z innych języków
 • 4 Omówienie form reprezentacji zdań użytkowników w ramach polskiej Społeczności – czy i jakie mogą one być


Naszym zdaniem nie ma potrzeby całościowej zmiany wyglądu Centrum Społeczności. Planujemy …Przeczytaj cały post
TimmyQuivy TimmyQuivy 15 lut
2

Proposed New Admins for Community Central

Hello,

In recent weeks, we opened a comment period for new administrators to be nominated to become administrators on this now unofficial Community Central.

At this time, there are no active admins on this wiki, so there will be no inactive admins removed.

We are putting forward the following users to the community for consideration for administrator. We will have a comment period in the blog comments below. Without significant concerns being raised, we will be promoting this user at this time next week.

 • User:Nekomimi97
 • User:Matik7
 • User:Pio387
Przeczytaj cały post
TimmyQuivy TimmyQuivy 10 sty
2

Nominations Open for New Community Central Admins

Hello all,

As you may know, Fandom unfortunately had to end the International Wiki Representative program at the end of 2023. Fandom remains committed to providing support to all our communities, mostly through Special:Contact, and will search for ways to provide in-language support again where possible.

One effect is that, without current staff members focused on this language, our Community Centrals do not have an active admin group. While Community Centrals will act as an unofficial resource during this time, we do want to make sure that strong, experienced users from your language have the opportunity to serve as admins here and a central point of help.

We have a form where you can apply to be a CC admin. In order to be considered you mus…

Przeczytaj cały post
Czerwikowska Czerwikowska 9 sty
0

Night light

Night light to krzyżówka białej i nocnej furii.Przedstawiciele tego gatunku to dart, ruffruner, pouncer i pierun.

Przeczytaj cały post
Frogtrustion Frogtrustion 1 sty
0

nowy rok

hej to ja frogtrustion,

w dzisiejszym blogu chcialxbym życzyć wszystkim szczęśliwego nowego roku

robię to, ponieważ jest nowy rok

Przeczytaj cały post
Pio387 Pio387 28 gru 2023
1

II Wikiparlament - porządek spotkania i zaproszenie do jego budowy

Czołem!

Sytuacja się ostatnio tak pozmieniała, że konieczne jest kolejne spotkanie w ramach Wikiparlamentu. Odbędzie się ono 29.12 (piątek) o 19:00 na serwerze Fandom/Gamepedia. Poniżej małe przybliżenie okoliczności, które wskazują na konieczność ponownego zebrania się, po których szczegóły organizacyjne związane z II Wikiparlamentem i zaproszenie do tego, by porządek spotkania także samemu budować, bo to forum otwartej dyskusji na każdy temat związany z polskojęzyczną Społecznością.


 • 1 Stan obecny polskojęzycznej Społeczności
  • 1.1 Brak administratorów i inicjatywa Fandomu w kwestii nadania im uprawnień
  • 1.2 Utrata oficjalnego statusu przez Centrum Społeczności
 • 2 Porządek spotkania
  • 2.1 I. Bezpośrednia, indywidualnie czyniona przez każdego odpowiedź na b…


Przeczytaj cały post
Matik7 Matik7 24 gru 2023
2

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Wpis ten piszę późno, ponieważ po trzeciej w nocy dnia 24 grudnia, albowiem dopiero niedawno skończyłem lepić pierogi na jutrzejszą/dzisiejszą strawę.

Swoją drogą, po przejrzeniu kategorii z wpisami na blogach w poszukiwaniu jakiegoś fajnego szablonu z życzeniami świątecznymi okazało się, że jedynym blogiem ze słowem „świąt” w tytule był blog Sovqa sprzed dwunastu lat, w którym głównie informował o tym, że przez najbliższy miesiąc nie będzie aktualizacji.

Miło mi więc być pierwszą (albo chociaż drugą) osobą, która życzyć będzie wam Wesołych Świąt w formie bloga.

Ponieważ w tym bezprecedensowym czasie zabrakło oficjałów w postaci administracji i helperów, jako moderator polskiej społeczności na fandomowym Discordzie, to ja chciałbym złożyć wam…

Przeczytaj cały post
Pirr Pirr 22 gru 2023
3

O obrotach spraw Centrum Społeczności

Cześć wszystkim,

Wielu z nas zaskoczyła niespodziewana informacja, że wraz z początkiem 2024 roku Fandom wycofuje oficjalne wsparcie dla wiki w języku innym niż angielski. Wielu z Was nie było również zadowolonych z faktu, że jedynym źródłem informacji na ten temat były lakoniczne wyjaśnienia na serwerze Discord oraz krótka wzmianka w blogu traktującym o moim odejściu. Rewidując ww. wpis — zainspirowany świetnym tekstem GreenWithina na ten temat — obiecałem Wam, że pochylę się szerzej nad tym, jakie zmiany czekają w przyszłości. Jeśli czegoś zapomnę ująć, możecie swobodnie męczyć mnie w komentarzach — postaram się do niej odnieść.


 • 1 Co się stało?
 • 2 Co dalej?
  • 2.1 Nowa administracja
  • 2.2 Co stanie się z polskimi stronami wsparcia?
 • 3 Wydarzenia społec…


Przeczytaj cały post
Pirr Pirr 18 gru 2023
1

Coś się kończy, coś się zaczyna

Howdy,

Chciałbym was poinformować, że z dniem dzisiejszym tj. 19 grudnia 2023, czyli po lekko ponad dwóch latach na stanowisku i dwa tygodnie po podobnej decyzji Raila, rezygnuję z uprawnień administratora Centrum Społeczności. O sytuacji, która doprowadziła do podjęcia ww. decyzji i o tym, co to znaczy dla Centrum napisałem w w oddzielnym blogu.

To tyle formalności. Przyczyny tej decyzji część z Was bywających na polskich kanałach na Discordzie już słyszała — drastyczny spadek zainteresowania Fandomem oraz przytłoczenie wydarzeniami związanymi ze zmianami w IWR. Nie bardzo widzę siebie w roli „głowy społeczności”, szczególnie gdy zostałem jedynym administratorem Centrum.

W ostatnim czasie rozważałem jeszcze, czy nie pozostać na stanowisku ad…

Przeczytaj cały post
Akodone Akodone 3 gru 2023
2

I Wikiparlament – podsumowanie

Witajcie!

Wczoraj o godzinie 17:00, tak jak zapowiedział Pio, odbył się I Wikiparlament. Przedyskutowaliśmy najbardziej palące sprawy dla polskiej społeczności, a poniżej możecie zapoznać się z wnioskami.


 • 1 Wybór administratorów Centrum Społeczności
 • 2 Odbudowa Centrum Społeczności – identyfikacja przyczyn upadku i naprawa
 • 3 Inne pomysły
 • 4 Dalsze posiedzenia


Priorytetową sprawą jest wyznaczenie osób, które będą stać na czele polskiej społeczności po zakończeniu współpracy Fandomu z IWR. Planowane są więc wybory, których harmonogram wstępnie przedstawia się następująco:

 • 4.12 – 10.12 – składanie kandydatur przez chętnych na stanowisko administratora,
 • 11.12 – 21.12 – rozmowa z kandydatami i głosowanie społeczności,
 • 22.12 – ogłoszenie wyników.

W głosowaniu p…Przeczytaj cały post
Rail Rail 1 gru 2023
0

Brak reklam po zalogowaniu rozszerza się na Gamepedię

Cześć wszystkim!

Od przyszłego tygodnia, Fandom przestanie wyświetlać reklamy dla zalogowanych użytkowników, którzy przeglądają wiki oryginalnie pochodzące z Gamepedii. Ma to na celu ujednolicić doświadczenie zalogowanych użytkowników wiki pochodzących historycznie z Gamepedii z resztą platformy Fandomu. To oznacza, że po zalogowaniu domyślnie nie będziesz widzieć żadnych reklam, oprócz kilku na stronie głównej, niezależnie od wiki.

Chcemy dać zarejestrowanym użytkownikom tak dużo możliwości wyboru w kwestii czytania i edytowania wiki, jak to tylko możliwe, w związku z czym w [[|preferencjach]] znajduje się opcja pozwalająca wyświetlać reklamy, jeśli tylko ktoś ma taką ochotę. Znajduje się ona na dole zakładki „Profil użytkownika”.


Najważniej…


Przeczytaj cały post
Pio387 Pio387 30 lis 2023
3

I Wikiparlament - szczegóły organizacyjne i pole do złożenia poglądów

Witajcie!

Jak zostało wczoraj ogłoszone, wkrótce Rail zakończy współpracę z Fandom, Inc. i polska społeczność pozostanie bez Wiki Managera. Jak też zaznaczono, cytując, kształt i strategia dalszego długoterminowego wsparcia dla polskiej społeczności są czymś, co Fandom dalej ocenia. Trudno ocenić co to oznacza – czy pozostaniemy bez wsparcia technicznego Fandomu w języku polskim? A nawet jeśli, to jaka będzie jego jakość?

Poza tym może też warto zastanowić się nad kształtem polskiej Społeczności Fandomu, w tym kształtem Centrum Społeczności. Niegdyś tętniło ono życiem, w tej chwili może ruch na nim jest, ale to ruch jak w urzędzie – potrzebujesz czegoś, to to załatwiasz i tyle cię widzieli. To nie miejsce z projektowaniem, Wiki miesiąca, a ta…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 21 lis 2023
0

Rozszerzenie Thanks jest dostępne dla wszystkich wiki

Cześć wszystkim!

Oto mamy okazję podzielić się z wami garścią dobrych informacji. Po długiej przeprawie, jaka się z tym wiązała w tym roku, w pełni wdrażamy rozszerzenie Thanks, które będzie dostępne dla wszystkich społeczności. Jako że jest to pierwsze dedykowany tej funkcji wpis, to dużo z was może pewnie zastanawiać się, o czym mowa. Pracowaliśmy nad tą funkcją we współpracy ze sporą liczbą społeczności i edytorów, co jakiś czas dając wam znać o postępach poprzez aktualizacje techniczne.

Nie martwcie się! Bez względu na to, czy dowiadujecie się o nowej funkcji dopiero teraz, czy braliście już udział w procesie jej wdrażania, teraz jest najlepszy moment, aby podzielić się wszystkimi szczegółami na temat tego, z czym się to wiąże i jak przebi…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 13 lis 2023
0

Aktualizacja techniczna 03.11.2023

Cześć wszystkim! Oto aktualizacje tecziczne na czas od 26 października (eng.) do 3 listopada 2023 r. Będziemy was regularnie informować o aktualizacjach i postępach prac co dwa tygodnie.


 • 1 Istotne zmiany
 • 2 Znane błędy
 • 3 Postępy prac
  • 3.1 Zespół UGC
  • 3.2 Zespół ruchu na stronie


 • Edytorzy zgłaszali nam, że podgląd edytora działa dobrze, po prostu nie pokazuje aktualizacji, jeśli raz wyświetlono podgląd strony, następnie edytowano używany w niej szablon, a później znowu klikano podgląd. Wyświetlała się wtedy wersja podglądu z wersji podręcznej, a nie wersja aktualna. Z radością informujemy, że naprawiliśmy ten problem!


 • Wyczyść wszystkie. Niedawno ogłosiliśmy w aktualizacji, że opcja „Wyczyść wszystkie” w oknie powiadomień została naprawiona. Okazało się, że…
Przeczytaj cały post
Rail Rail 16 lis 2023
1

Wszystko, co musicie wiedzieć o powiadomieniach zgłoszeń

Cześć!

Minął już długi czas, odkąd przeprojektowaliśmy powiadomienia na wiki i połączyliśmy systemy powiadomień z Fandomu i Gamepedii. Od tamtej pory zajmowaliśmy się realizowaniem naszych obietnic zadeklarowanych podczas Community Connect w zeszłym roku, jak między innymi długo oczekiwane i bardzo potrzebne dodatkowe narzędzia moderacyjne w Dyskusjach. Przy tej okazji na początku tego roku wprowadziliśmy np. mocno oczekiwaną funkcję historii postów, ale wiemy też, że aby zadowolić potrzeby moderatorów naszych wiki, potrzebne jest więcej.

Testowaliśmy to miesiącami, a teraz możemy w końcu ogłosić wydanie nowej funkcji powiadomień o zgłoszonych postach na wszystkich wiki z aktywną co najmniej jedną z następujących funkcji społecznościowych: Dy…

Przeczytaj cały post
Pio387 Pio387 20 paź 2023
0

Szkolenie: Jak wprowadzić życie w społeczność wiki?

Hej! :)

Powracając do dawnej, fajnej praktyki szkoleń na serwerze Discord Fandom/Gamepedia tworzonych od użytkowników dla użytkowników postanowiłem omówić, myślę że bardzo współczesny, temat wprowadzania życia w społeczność wiki.

Dziś dość często spotkać się można z głosami że ludzie już nie edytują jak dawniej, bywa że też te, że wiki jest martwa i próżno wierzyć tu w jakieś zmartwychwstanie. No ale, czy na pewno to zawsze się sprawdza? Może jednak zawsze jest jakiś sposób, skuteczny czy nieskuteczny, ale w każdym razie cokolwiek, co daje nadzieję na zmianę wskazanego stanu rzeczy?

Więc chciałbym Was zaprosić już w najbliższą sobotę o 18:00 na odbywające się w ramach serwera Discord Fandom/Gamepedia szkolenie, które podda to myślenie pod nalot…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 13 paź 2023
0

Chcę stworzyć własny szablon lub infoboks – jak to zrobić?

Z pewnością zdarzyło ci się natknąć na okienka z informacji i powiązane treści rozproszone po artykułach na Twoich ulubionych wiki. Może też zastanawiało cię, jak dodać tego typu okienka do swojej własnej wiki, myśląc, że może to być niezwykle skomplikowane. To nie jest tak trudne, jak się wydaje! Choć utworzenie własnego szablonu lub infoboksu może być pewnym wyzwaniem, Fandom udostępnia liczne zasoby, które Ci w tym pomogą.


Możesz łatwo stworzyć infoboks w graficznym kreatorze stosując się do tych kroków:Na koniec, możesz dostosować wygląd swojego infoboksu za pomocą kreatora motywu Fandomu. Ta funkcja pozwala na dokonanie podstawowych zmian we wszystkich Twoich infoboksach i daje podgląd tego, jak będą wyglądać na Twojej wiki.


Możliwa jes…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 12 paź 2023
0

Chcę zobaczyć, nad czym pracuję ja i inni - czy jest takie miejsce?

Owszem, jest! A tak naprawdę to nawet jest kilka, w zależności od tego, czy chcesz sprawdzić tylko swoje własne edycje, czy również te wnoszone przez innych.

Zacznijmy od tego, nad czym Tobie udało się do tej pory pracować – gdzie są wszystkie twoje edycje!


Wyświetlanie strony wkładu


Ten konkretny kanał może również wydawać się dość straszny na początku, ale gdy trochę się z nim obeznasz, to zaczniesz się zastanawiać, jak można było używać wiki bez niego! Sprawdź różne opcje, zmieniaj ustawienia według uznania – nie można nic zepsuć, poprzez zmienianie rzeczy na tej stronie!

Jeśli szukasz bardziej szczegółowego objaśnienia dostępnych ustawień, nie martw się, na tej stronie wszystko zostało zawarte: Pomoc:Ostatnie zmiany.

Przeczytaj cały post
Rail Rail 10 paź 2023
0

Aktualizacja techniczna 06.10.2023

Hej!

Oto aktualizacja techniczna od 22 września. Będziemy was regularnie informować o aktualizacjach i postępach prac co dwa tygodnie.


 • 1 Istotne zmiany
 • 2 Znane błędy
 • 3 Postępy prac
  • 3.1 Zespół UGC
  • 3.2 Zespół ruchu na stronie


 • Edytorzy mogą korzystać z funkcji „createsheet” rozszerzenia TitleSheet.
 • Gdy umieszczono ukośnik (/) w tytule szablonu edytowanego na , nie można było zapisać strony. Zamiast tego wyświetlana była informacja o błędzie. Z radością informujemy, że problem został naprawiony i edytorzy mogą zapisywać zmiany poprawnie.


 • Niektórzy edytorzy doświadczają błędów HTTP 500 przy wchodzeniu w historię postów na wiki.
 • Strony szablonów utworzonych przez funkcję InfoboxBuilder nie mają przykładowego infoboksu, do którego mógłby odnieść się edytor.
 • Edyt…
Przeczytaj cały post
Rail Rail 6 paź 2023
0

Mam trochę treści, co dalej?

Jako administrator udało ci się napisać parę stron, ale nie masz pewności, co zrobić dalej? Nie martw się, tworzenie treści to doskonały punkt wyjścia!

Kluczowe jest zastanowienie się, jak możesz ulepszyć strony i uczynić je bardziej przystępnymi. Robiąc to pielęgnujesz inkluzywność i pomagasz swojej wiki kwitnąć. W tym wpisie razem przejedziemy przez najprostsze i najbardziej fundamentalne metody, na jakie możesz ulepszyć swoje artykuły.Jeśli szukasz bardziej zaawansowanych porad i najlepszych praktk, zobacz blog „I have added and structured more content, what are the next advanced steps?” (eng.). Obejmuje dodatkowe kroki i zawiera wskazówki dotyczące korzystania z edytora źródłowego w celu dodawania i edytowania infoboksów.


Jeśli czujesz s…
Przeczytaj cały post
Rail Rail 3 paź 2023
0

Masz nową wiki – co teraz?

Gratulacje! Udało ci się stworzyć nową społeczność wraz z masą możliwości do rozwijania. Ale od czegoś trzeba zacząć.


Tworząc wiki dostępna była dla ciebie opcja wybrania spośród jednego z dostępnych predefiniowanych motywów. Po utworzeniu wiki masz jednak dostęp do większej ilości opcji. Narzędzie do dalszego dostosowywania wiki znajduje się w tym menu.

.]]

Po załadowaniu możesz przejrzeć wszystkie dostępne opcje dostosowywania wiki! Zmieniać kolory, ustawić obraz tła i dostroić jak wiki ma wyglądać w jasnym oraz ciemnym wariancie kolorystycznym.Czytelnicy chcą wiedzieć, o czym jest twoja wiki, więc czemu nie zacząć od napisania czegoś o jej tematyce? Wiki są stale ulepszane, nie martw się jeśli coś pominiesz – zawsze możesz poprawić to późn…
Przeczytaj cały post
Rail Rail 28 wrz 2023
0

Organizacja i struktura artykułów

Dopiero zaczynasz edytować i nie wiesz co dalej? Edytowanie wiki może wydawać się nieco skomplikowane, jednakże jesteśmy tu aby ci z tym pomóc! W tym poradniku przyjrzymy się naszemu edytorowi graficznemu i skupimy się na dodawaniu infoboksów, tabelek oraz kategorii aby pomóc nadać artykułowi strukturę.


Klikając przycisk „Edytuj” na stronie, otwarty zostanie edytor wizualny – narzędzie używane na platformie, aby pomóc edytorom zorganizować i nadać strukturę artykułom. Oto co zobaczysz na pasku narzędzi na górze edytora:Funkcją infoboksów jest bycie krótkim streszczeniem najważniejszych faktów o temacie artykułu. Zazwyczaj wyświetlane one są po prawej stronie artykułu na komputerze oraz na samej górze strony na telefonie. Oto jak dodajemy do strony …
Przeczytaj cały post
Rail Rail 28 wrz 2023
0

Formatowanie artykułu

Gratulacje z okazji dokonania pierwszej edycji na Fandomie! Przejdźmy więc do nieco bardziej zaawansowanych edycji, takich jak formatowanie tekstu przez pogrubienie, kursywę oraz pokreślenie jak i również dodawanie linków do innych stron.


Otwierając okno edytora, napotkasz pasek narzędzi oferujący ci wybór różnych opcji formatowania tekstu na stronie. Poniżej znajdują się przykłady, pokazujące jak działają niektóre z tych przycisków.


Twój wkład pomaga czynić ulubione wiki lepszymi. Będąc edytorem wnosisz kluczową rolę w budowaniu czegoś wspaniałego z gronem innych pasjonatów tego samego tematu w otwartym na współpracę środowisku.

Przeczytaj cały post
Rail Rail 27 wrz 2023
0

Początki z udzielaniem się w Dyskusjach

Czy wiesz, że Fandom to nie tylko czytanie i pisanie, ale również cieszenie się twoim ulubionym fandomem wspólnie z innymi? Możesz dyskutować na temat ulubionego świata z pozostałymi członkami społeczności, którzy podzielają twoje zainteresowania.

W tym poradniku dowiesz się jak przejść do Dyskusji i brać udział w rozmowach z innymi fanami!


Po utworzeniu własnego konta na Fandomie możesz przejść do Dyskusji na swojej ulubionej wiki w zaledwie kilku kliknięciach myszki:


To wszystko, co musisz wiedzieć, aby dołączyć do Dyskusji na swojej ulubionej wiki! Wypróbuj je, eksperymentuj i ciesz się swoją podróżą po Fandomie.

Przeczytaj cały post
Rail Rail 26 wrz 2023
0

Aktualizacja techniczna 22.09.2023

Hej!

Oto aktualizacja techniczna na okres od 8 września do 22 września. Będziemy was regularnie informować o aktualizacjach i postępach prac co dwa tygodnie.


 • 1 Istotne zmiany
 • 2 Znane błędy
 • 3 Postępy prac
  • 3.1 Zespół UGC
  • 3.2 Zespół ruchu na stronie


 • Przeglądając najnowsze wpisy na blogu wiki na stronie „Blog:Otstanie wpisy”, wpisy były wyświetlane w widżetach jeden wewnątrz drugiego, zamiast poprawnie osobno. Ten problem został naprawiony i wpisy na liście blogów wyświetlają się prawidłowo w indywidualnych widżetach.
 • Znacznik <imagemap> działał prawidłowo na komputerach, jednak użytkownicy doświadczali błędów na skrórce mobilnej. Z radością ogłaszamy, że ten problem został naprawiony!


 • Dwa powiązane ze sobą problemy mogą występować podczas edytowania na skórc…
Przeczytaj cały post
Rail Rail 14 wrz 2023
0

Początki z wnoszeniem wkładu na wiki

Czy zdarzyło ci się kiedyś znaleźć w sytuacji, w której czytasz artykuł na wiki na Fandomie, a w nim natrafiasz na coś wymagającego poprawki, jak np. kłójąca w oczy literófka? Chcesz pomóc i zgłosić to do osoby, która ma uprawnienia, aby poprawić błąd – więc gdzie można to zrobić?


Może cię to zaskoczyć, ale nie musisz niczego zgłaszać – z kontem użytkownika, masz możliwość wprowadzać zmiany samodzielnie!

Jeśli taki pomysł wydaje się kompletnie szalony, to się nie martw: tak naprawdę jest to bardzo proste. Przejdziemy krok po kroku po wszystkich wymaganych działaniach – może to być szok, ale to tak naprawdę tylko kilka kliknięć.

Oprogramowanie MediaWiki, z którego korzystają wiki na Fandomie, pozwala zalogowanym użytkownikom na edytowanie stron…


Przeczytaj cały post
Rail Rail 13 wrz 2023
0

Pierwsze kroki na Fandomie: Rejestracja i personalizacja konta

Cieszymy się, że dołączasz do społeczności Fandomu i szukasz wsparcia w pierwszych krokach na platformie!


W tym bardzo prostym poradniku dowiesz się jak założyć i skonfigurować swoje konto na Fandomie, jak zacząć udzielać się wiki – zarówno co do stron zawierających informacje, jak i również dołączając do Dyskusji na temat swoich ulubionych uniwersów. Po zapoznaniu się z tymi podstawami będziesz w stanie znaleźć i dołączyć do swoich ulubionych wiki na Fandomie i zintegrować się z innymi osobami podzielającymi tę samą pasję!


Jeśli jeszcze nie masz swojego konta, oto jak możesz ja stworzyć:


Gratulujemy zmiany preferencji! Zapamiętaj, że tak na Fandomie określane są ustawienia konta. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bardziej zaawansowanych metod…
Przeczytaj cały post
Rail Rail 11 wrz 2023
0

Aktualizacja techniczna 08.09.2023

Cześć wszystkim!

Oto aktualizacje techniczne za okres od 25 sierpnia. Będziemy was regularnie informować o aktualizacjach i postępach prac co dwa tygodnie.


 • 1 Istotne zmiany
 • 2 Znane błędy
 • 3 Postępy prac
  • 3.1 Zespół UGC
  • 3.2 Zespół ruchu na stronie
  • 3.3 Zespół platformy


 • Administratorzy zgłaszali problemy z usuwaniem odpowiedzi w Dyskusjach, gdzie usuwanie dużej ilości odpowiedzi może doprowadzić do błędu informującego, że nie można usunąć ich więcej. Informujemy, że ten problem został rozwiązany i administratorzy mogą usuwać odpowiedzi bez przeszkód!
 • Przeglądając najnowsze wpisy na blogu wiki na stronie „Blog:Otstanie wpisy”, wpisy były wyświetlane w widżetach jeden wewnątrz drugiego, zamiast poprawnie osobno. Ten problem został naprawiony i wpisy na liście b…Przeczytaj cały post
KuroUrufu KuroUrufu 1 wrz 2023
0

Jak używać botów na Fandomie

Mówiąc ogólnie, bot to zautomatyzowany proces, program lub skrypt zaprojektowany, aby pomagać użytkownikom w wykonywaniu zautomatyzowanych, powtarzalnych lub w inny sposób męcząccyh zadań na wiki.Najprostszym do zainstalowania, ustawienia i używania programem do botów jest AutoWikiBrowser (AWB). Więcej informacji na jego temat znajdziesz w poradniku korzystania z AutoWikiBrowser.


Pywikibot jest nieco trudniejszy do opanowania, szczególnie gdy ma się mało doświadczenia z botami. Więcej informacji na temat jego instalacji i ustawienia można znaleźć na stronie pomocy pywikibota.

Przeczytaj cały post
Rail Rail 31 sie 2023
0

Aktualizacja techniczna 25.08.2023

Cześć wszystkim! W tej aktualizacji technicznej zawarte są zmiany na okres od 28 lipca do 11 sierpnia oraz od 11 sierpnia do 25 sierpnia. Standardowo aktualizacje pojawiają się w odstępach co dwa tygodnie.


Jeśli jest coś, co w twojej opinii wymaga naprawienia lub poprawek, nie krępuj się zostawić wpis w lub skontaktuj się z przypisanym do twojej wiki asystentem.

Przeczytaj cały post
Rail Rail 31 lip 2023
0

Aktualizacja techniczna 28.07.2023

Czołem! Oto aktualizacje techniczne od 14 lipca. Aktualizacja, jak zwykle, publikowane są w odstępach co dwa tygodnie!


 • 1 Istotne zmiany
 • 2 Znane błędy
 • 3 Postępy prac
  • 3.1 Zespół UGC


 • Niektóre wiki doświadczały problemów związanych ze stroną specjalną „BrowseData”, która przestała działać i zwracała biały ekran przy próbie wejścia na nią. Z radością donoszę, że ten problem został naprawiony.
 • Występowały problemy z wyświetlaniem tła wiki dla niektórych użytkowników na jasnym motywie po przesłaniu przez kreator motywu. Ten problem również został rozwiązany.
 • Podczas edytowania infoboksów w edytorze źródłowym, użytkownicy mogą teraz poprawnie dodawać i edytować dane szablonu! Wcześniej edytor się otwierał i zapisywał zmiany, ale te nie były dodawane do treśc…Przeczytaj cały post
Rail Rail 21 lip 2023
0

Aktualizacja techniczna 14.07.2023

Cześć wszystkim!

Przedstawiamy aktualizację techniczną na okres od 30 czerwca do 14 lipca. Aktualizacje publikowane są w odstępach co dwa tygodnie.


 • 1 Istotne zmiany
 • 2 Znane błędy
 • 3 Postępy prac
  • 3.1 UGC
  • 3.2 UX


 • Okno edytowania szablonów w VisualEditorze nie koliduje już z oknem wyświetlającym ostrzeżenie o braku wypełnienia obowiązkowego pola w szablonie, co oznacza, że edytor nie jest już blokowany.
 • W sekcji „Inne” na stronie „Specjalna:Strony specjalne”, 4 strony w liście wyświetlały surowy techniczny ciąg znaków zamiast poprawnego tekstu linku. Obecnie wszystkie elementy listy powinny posiadać poprawnie wyświetlane linki!
 • Funkcja sugerowania linków w edytorze zostawiała puste okno po wybraniu sugestii i zescrollowaniu poza oknem edytora. Naprawiliśmy t…Przeczytaj cały post
Marcello133712 Marcello133712 19 lip 2023
0

GAME TV+

GAME TV+ TO TELEWIZYJNY BLOK PROGRAMOWY POŚWIĘCONY GROM KOMPUTEROWY I ANIME NADAJĄCY NA KANALE OLA TV+ W GODZINACH 20:00-06:00 POWSTAŁ 20 LIPCA 2003 NADAJĄCY 11 GODZINY DZIENNIE.

Przeczytaj cały post
Rail Rail 6 lip 2023
0

Aktualizacja techniczna 30.06.2023

Hej! Wybaczcie drobny poślizg. W dzisiejszej aktualizacji technicznej przyjrzymy się najważniejszym zmianom i postępom w pracach na platformie na okres od 16 czerwca do 30 czerwca 2023 roku. Aktualizacje są publikowane w odstępach co dwa tygodnie.


 • 1 Istotne zmiany
 • 2 Znane błędy
 • 3 Postępy prac
  • 3.1 Zespół UGC
  • 3.2 Zespół UX
  • 3.3 Zespół Platformy


 • W wyniku eksperymentu zakończonego powodzeniem, wydaliśmy zmianę usuwajacą pasek globalnej nawigacji z trybu edycji stron w edytorze 2017 (tryb wizualny oraz edytor kodu 2017) dla wszystkich użytkowników, w celu zminimalizowania bałaganu i rozpraszaczy. Planujemy kolejną zmianę, która ukryje również lokalną nawigację wewnątrz edytora, z opcją ponownego jej wyświetlenia. We wpisie na blogu z zeszłego tygodnia wyjasn…Przeczytaj cały post
Rail Rail 27 cze 2023
4

Świetne wieści: liczba edytorów na Fandomie się zwiększa, oto dlaczego

Jeśli śledzisz uważnie aktualizacje techniczne, które publikujemy co drugi piątek, to zapewne wiesz, że Fandom posiada zespół rozwijania produktu znany jako „zespół ds. treści generowanych przez użytkowników” (User Generated Content, lub w skrócie UGC), który zajmuje się wyłącznie narzędziami dla edytorów oraz personelu Fandomu. Zespół ma sporo na głowie, zajmując się niemal 150 różnymi rozszerzeniami MediaWiki (w skład których wchodzi m.in. VisualEditor oraz narzędzie tworzenia nowych wiki), innymi usługami jak Przegląd Obrazów lub Phalanx (mechanizm blokad globalnych na Fandomie) oraz narzędziami moderacyjnymi. Dawniej zespół ten był znany jako CATS od angielskiego Creators Admin Tools Staff – są to ci sami ludzie, którzy w zeszłym roku stwo…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 17 cze 2023
0

Aktualizacja techniczna 16.06.2023

Hej! Oto najnowsze aktualizacje techniczne od 2 czerwca. Dalsze zmiany i aktualizacje będą publikowane co dwa tygodnie.


 • 1 Istotne zmiany
 • 2 Znane błędy
 • 3 Postępy prac
  • 3.1 Zespół UGC
  • 3.2 Zespół UX
  • 3.3 Zespół Platformy


 • Naprawiliśmy błąd powodujący, iż niezalogowani użytkownicy skórki mobilnej widzieli przycisk edycji i mogli uruchomić edytor, nawet gdy administratorzy wyłączyli edytowanie przez niezalogowanych użytkowników. Przycisk został usunięty.
 • Naprawiliśmy błąd, który głównie dotyczy angielskiej Wowpedii i znaczników <using>. W poprzedniej aktualizacji wspominaliśmy, że wstawienie artykułu w <using> bez #data powodowało błąd. Poza tym użycie <using> na tej samej stronie, z której chce się pozyskać informacje nie wyświetlało informacji właściwie. Te problem…Przeczytaj cały post
Rail Rail 7 cze 2023
0

Aktualizacja techniczna 02.06.2023

Czołem! Poniżej przedstawiamy aktualizacje techniczne na okres od 19 maja do 2 czerwca. Dalsze zmiany i aktualizacje będą publikowane co dwa tygodnie.


 • 1 Istotne zmiany
 • 2 Znane błędy
 • 3 Postępy prac
  • 3.1 Zespół UGC
  • 3.2 Zespół UX
  • 3.3 Zespół Platformy


 • Naprawiliśmy problem z rozszerzeniem EmbedVideo, przez który używanie filmów hostowanych już na Fandomie z określonymi rozszerzeniami plików powodowało błąd.


 • Pracujemy nad naprawą błędu powodującego, iż niezalogowani użytkownicy skórki mobilnej widzą przycisk edycji i mogą uruchomić edytor, nawet gdy administratorzy wyłączyli edytowanie przez niezalogowanych użytkowników. Użytkownicy ci dalej nie mogą edytować, ale pracujemy nad usunięciem przycisku.
 • Pracujemy nad naprawą błędu, który głównie dotyczy angielskiej…
Przeczytaj cały post
Rail Rail 23 maj 2023
0

Aktualizacja techniczna 19.05.2023

Cześć wszystkim! Oto najnowsze aktualizacje techniczne od 5 maja. Dalsze zmiany i aktualizacje będą publikowane co dwa tygodnie.


 • 1 Znane błędy
 • 2 Postępy prac nad platformą
  • 2.1 Zespół UGC
  • 2.2 Zespół UX
  • 2.3 Zespół Platformy
  • 2.4 Inne


 • Mobilny edytor. Użytkownicy doświadczają pewnych trudności podczas edycji na urządzeniach mobilnych: treść strony zostaje utracona przy zapisaniu edycji, lub na odwrót – usunięty tekst zostaje przywrócony po zapisaniu zmian. Pracujemy nad naprawą tego błędu.
 • Skórka mobilna. Gdy użytkownicy przełączają się z trybu wizualnego na źródłowy w edytorze mobilnym, wszystkie niezapisane zmiany zostają utracone. Pracujemy nad naprawieniem tego problemu i niedługo podamy więcej szczegółów.
 • VisualEditor. VisualEditor kiepsko radzi sobie ze s…Przeczytaj cały post
Rail Rail 9 maj 2023
0

Aktualizacja techniczna 05.05.2023

Cześć!

Aktualizacje techniczne powracają po przerwie z pełną parą. Jesteśmy pewni, że znajdziecie tu coś ciekawego, od poprawek błędów po aktualizacje dotyczące prac nad produktami. W dalszym ciągu będziemy publikować aktualizacje techniczne w codwutygodniowych odstępach!


 • 1 Istotne zmiany
 • 2 Znane błędy
 • 3 Postępy prac
  • 3.1 Podsumowanie Community Connect
  • 3.2 Zespół ds. treści generowanych przez użytkowników (UGC)
  • 3.3 Zespół ds. doświadczenia użytkowników (UX)
  • 3.4 Zespół ds. ruchu na stronie
  • 3.5 Zespół ds. platformy
  • 3.6 Inne


 • Kreator motywu. Podgląd strony dla skórki mobilnej nie odzwierciedlał zaznaczenia pola „Użyj na urządzeniach mobilnych” podczas przesyłania obrazu tła. Teraz okno podglądu wyświetla mobilne tło jak należy.
 • MediaWiki 1.39. „Przykładowa” dokument…Przeczytaj cały post
Rail Rail 27 kwi 2023
1

Wszystko, co musicie wiedzieć o mobilnym CSS-ie

Czołem! Mamy dziś ważną informację dla wszystkich administratorów.

To coś, co dawne społeczności Gamepedii znają dość dobrze, ale jest to nowość dla społeczności Fandomu – mamy ekscytującą możliwość poinformować was, że od niedawna wszyscy administratorzy mają możliwość modyfikowania mobilnego CSS-u na zarządzanych przez siebie wiki! Zmian można dokonywać poprzez edycję strony MediaWiki:FandomMobile.css. Jest to kontynuacja naszego wysiłku, aby poprawić wersję mobilną, który rozpoczął się wraz z wdrożeniem motywów na skórce mobilnej w 2022 roku. Teraz możliwości modyfikacji są nawet większe, włączając w to własne style dla szablonów, tabel, stron głównych i innych funkcji jak drzew genealogicznych, aby zapewnić, że funkcje te działają i wyg…

Przeczytaj cały post
Sam.sobie.wymyśl.nazwę Sam.sobie.wymyśl.nazwę 25 mar 2023
0

Moje znienawidzone postacie

-Jesionowe Futro

-Tygrysia Gwiazda

- Sol

Przeczytaj cały post
Rail Rail 16 mar 2023
0

Aktualizacja techniczna 10.03.2023

Hej! Przedstawimy wam dzisiaj (nieco opóźnione) najnowsze zmiany na Fandomie od 24 lutego. W dalszym ciągu zmiany na platformie i poprawki błędów będą publikowane w formie aktualizacji w codwutygodniowych odstępach!


 • 1 Istotne zmiany
 • 2 Znane błędy
 • 3 Postępy prac
  • 3.1 Skórka mobilna
  • 3.2 Dyskusje
  • 3.3 Platforma
  • 3.4 Inne


 • Ukrycie preferencji renderowania tagów matematycznych. Wikimedia wycofuje wsparcie wyświetlania formuł matematycznych jako plików PNG. W związku z tą zmianą chcemy upewnić się, że zapewniamy prawidłową obsługę formuł matematycznych. Przełączamy tryb renderowania formuł w stronach wiki z obrazów w formacie PNG do wektorowych plików SVG z obsługą MathML. Zmiana powinna być już aktywna i nie wymaga od użytkowników żadnych działań.
 • Problemy z histor…Przeczytaj cały post
Rail Rail 28 lut 2023
0

Aktualizacja techniczna 24.02.2023

Hej! Mamy dla was kilka świeżych nowości od 10 lutego. Aktualizacje są publikowane co dwa tygodnie!


 • 1 Znane błędy
 • 2 Postępy prac
  • 2.1 Skórka mobilna
  • 2.2 Dyskusje
  • 2.3 Platforma
  • 2.4 Inne


 • Problemy ze wklejaniem i kopiowaniem w trybie źródłowym 2017. W dalszym ciągu sprawdzaliśmy, dlaczego wklejanie i kopiowanie trwa czasami strasznie długo, zwłaszcza przy włączonym podświetlaniu składni. W trakcie tego procesu udało nam się odkryć, że problem nie dotyczy tylko Fandomu, a jest to problem z samym bazowym MediaWiki. Skontaktowaliśmy się z naszymi partnerami w Fundacji Wikimedia, aby ustalić jaki stopień priorytetu nadać naprawie tego błędu. W tym czasie będziemy się również zastanawiać jakie rozwiązania mogą być dostępne dla nas.
 • Problemy z historią postów w mi…Przeczytaj cały post
Rail Rail 23 lut 2023
0

Wszystko, co musicie wiedzieć o historii postów

Hej!

Mam przyjemność przedstawić wam po raz pierwszy publicznie historię wpisów i odpowiedzi w Dyskusjach dla zalogowanych użytkowników!

Funkcja to zaspokaja wyrażane od długiego czasu potrzeby edytorów i administratorów, jak także dodaje bardzo potrzebną warstwę przejrzystości i odpowiedzialności za wpisy do Dyskusji, ale również tablic wiadomości i komentarzy. Jest to jedna z funkcji, których dodanie obiecaliśmy podczas Community Connecta w zeszłym roku i z radością się z tej obietnicy wywiązujemy.

Moderatorzy często swoją w trudnej pozycji, gdy nie mogą zobaczyć, jak wyglądała zgłoszona zawartość, zanim została zedytowana przez autora danego wpisu lub odpowiedzi. Nie było możliwości zweryfikowania żadnych potencjalnych zapewnień ze strony …

Przeczytaj cały post
Rail Rail 20 lut 2023
0

Aktualizacja techniczna 17.02.2023

Hej! Mamy dla was specjalną aktualizację techniczną dotyczącą aktualizacji do MediaWiki 1.39, którą chcieliśmy się z wami podzielić przed standardową aktualizacją w przyszłym tygodniu. Będziemy kontynuować publikowanie aktualizacji co dwa tygodnie i powrócimy do standardowego rytmu publikacji z aktualizacją 24 lutego!


 • Ta aktualizacja nie zmieni wyglądu strony, wiki w dalszym ciągu będą wyglądały tak, jak wcześniej.
 • Większość zmian będzie miała miejsce od strony kodu, bez wpływu na użytkowników, jednak mają one dla nas znaczenie z perspektywy zapewnienia, że wszystko w dalszym ciągu działa prawidłowo.
 • Migracje do nowej wersji MediaWiki będą się odbywać partiami, zaczynającymi się od 3 do 4 wiki bez skomplikowanych rozszerzeń. Każda kolejna par…


Przeczytaj cały post
Rail Rail 13 lut 2023
0

Aktualizacja techniczna 10.02.2023

Hej!

Mamy dla was dzisiaj garść aktualizacji od 27 stycznia. Aktualizacje są publikowane co dwa tygodnie!


 • 1 Istotne zmiany
 • 2 Znane błędy
 • 3 Postępy prac
  • 3.1 Skórka mobilna
  • 3.2 Dyskusje
  • 3.3 Platforma
  • 3.4 Inne


 • Zakładki w aplikacji Fandomu. Po niedawnej aktualizacji aplikacji Fandom na iOS i Androida użytkownicy nie mogli uzyskać dostępu do treści, które dodali do zakładek. Ten problem został rozwiązany.
 • Problemy z kodowaniem znaków, gdy wchodzeniu na strony historii zmian na skórce mobilnej. Zdajemy sobie sprawę, że na nieanglojęzycznych wiki strony historii na skórce mobilnej mogą czasami nie wczytywać się i zamiast tego wyświetlać błąd. Z radością informujemy, że ten problem został rozwiązany!
 • Problemy z przewijaniem edytora mobilnego na iOS. Wiemy, że dla uży…Przeczytaj cały post
Rail Rail 13 lut 2023
1

Przedstawiamy Fandom Community Connect 2023 w Atlancie

Duże wieści: Fandom będzie organizował w tym roku kolejną imprezę Community Connect!

Tegoroczny Community Connect odbędzie się pomiędzy niedzielą 23 a czwartkiem 27 kwietnia w Atlancie, w stanie Georgia w USA. Zaprosimy 50 administratorów i edytorów wraz z paroma tuzinami pracowników Fandomu, aby na żywo porozmawiać o tym, nad czym w tym roku pracuje Fandom dla edytorów i fanów. Da to uczestnikom szansę na przekazanie swoich opinii i przemyśleń bezpośrednio do pracowników pracujących nad kluczowymi dla 2023 roku inicjatywami. Jednak najważniejszą, najbardziej pozytywną częścią Community Connect zawsze było integrowanie i budowanie połączenia między personelem Fandomu, administratorami i edytorami, oraz wspólna zabawa i lepsze zapoznanie się…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 31 sty 2023
1

Aktualizacja techniczna 27.01.2023

Cześć wszystkim! Mamy dla was garść aktualizacji od 13 stycznia. W dalszym ciągu będziemy informować was co dwa tygodnie o najnowszych poprawkach błędów i postępach w pracy nad nowymi funkcjami!

W ostatniej aktualizacji powiedzieliśmy wam, jak finalizowaliśmy nasze plany na rok 2023. Dobra wiadomość jest taka, że w większości prawie skończyliśmy i mamy już plan działania na rok 2023! W nadchodzących tygodniach i miesiącach udostępnimy więcej informacji na temat tego, co zaplanowaliśmy, więc bądźcie czujni i śledźcie wpisy na Centrum Społeczności, aby dowiedzieć się więcej.


 • 1 Istotne zmiany
 • 2 Znane błędy
 • 3 Postępy prac
  • 3.1 Dyskusje
  • 3.2 Platforma
  • 3.3 Inne


 • Podkreślanie linków po najechaniu. Niedawno naprawiliśmy problem polegający na tym, że linki nie były…Przeczytaj cały post
Rail Rail 25 sty 2023
0

Nowe umiejscowienie przycisków logowania i rejestracji

Cześć wszystkim!

Wdrażamy dzisiaj zmianę – opartą na wynikach pomyślnego eksperymentu – dodającą przyciski logowania i rejestracji w prawym górnym rogu strony.

Jak wielu z was może wiedzieć, wdrożenie skórki FandomDesktop przeniosło pasek globalnej nawigacji Fandomu z góry strony do lewego brzegu ekranu. Taka zmiana miała na celu rozwiązać kilka problemów. Chcieliśmy sprawdzić, czy więcej osób wejdzie w interakcję z nawigacją po lewej stronie, niż robiło to z nawigacją u góry. Po drugie, jako że lokalna nawigacja podąża za przewijaniem strony w dół, przeniesienie funkcji globalnej nawigacji w inną lokację zwolniło miejsce w osi poziomej strony. Oznacza to, że zarówno lokalna, jak i globalna nawigacja pozostają „przyklejone” do ekranu.

Niemnie…

Przeczytaj cały post

Advertisement