Rail Rail 23 wrz 2020
7

Aktywność społeczności, WikiEditor i wznowienie migracji


Hej!

Z przyjemnością możemy ogłosić, że oprócz rozwiązania największych problemów, naszemu zespołowi udało się także pomyślnie wdrożyć na Unified Community Platform pierwszą wersję kanału aktywności w społeczności, jak i edytora wikitekstu z 2010 roku.


Wchodząc na ostatnie zmiany, ujrzycie teraz także zakładki kierujące do aktywności generowanej przez społeczność (wiadomości na tablicach i komentarze) oraz ostatnio dodanych obrazów (Specjalna:Nowe pliki).


Aktywność w społeczności umożliwia śledzenie zmian na tablicach i w komentarzach, dodając do tego użyteczne linki dodające kontekstu.

Aktywność w obrazach ładuje stronę Specjalna:Nowe pliki, na której także została dodana wspomniana struktura zakładek z ostatnich zmian, co umożliwi szybkie pr…
Przeczytaj cały post
Rail Rail 31 sie 2020
0

Wstrzymujemy migracje do UCP, aby rozwiązać największe problemy


Cześć wszystkim!

Mamy dla was ważną wiadomość odnośnie projektu Unified Community Platform. Wyciągając wnioski z waszej konstruktywnej krytyki, którą zbieraliśmy, a następnie analizowaliśmy – zdecydowaliśmy o wstrzymaniu wszelkie migracje do UCP na czas rozwiązania krytycznych problemów przywoływanych przez społeczność, a które to blokują nasz przepływ pracy i migracje. Choć nie podajemy żadnych konkretnych dat, musicie być przygotowani na oczekiwanie przynajmniej do października.


Dyskutowaliśmy wszelkie błędy zgłaszane przez użytkowników. Zdawaliśmy sobie sprawę z niektórych z tych problemów, jednakże zidentyfikowanie kiedy dany problem przekracza „masę krytyczną” i zdecydowanie w którym momencie musimy się zatrzymać i powiedzieć „hej, mamy…Przeczytaj cały post
Rail Rail 21 wrz 2020
0

Przyszłość czatu


Czołem!

Choć niektórzy z was mogą odebrać to jako smutną wiadomość, podjęliśmy decyzję o tym, że funkcja czatu nie zostanie przeniesiona na Unified Community Platform. Choć interakcje w czasie rzeczywistym pomiędzy członkami społeczności są niezwykle ważne (a zwłaszcza takich czasach, jakie mamy teraz), jasnym stało się, że funkcja czatu, jaką mamy teraz, nie spełnia oczekiwań naszych użytkowników z wyjątkiem ich bardzo małej grupy.


Czat znajduje się w trudnym położeniu od dawna. Nie jest łatwo go moderować, nie jest przyjazny dla urządzeń mobilnych, a ogólne doświadczenie płynące z jego używania przypomina coś antycznego. Czat jest na Fandomie od okolic roku 2011 i z wielu powodów nigdy nie był utrzymywany ani rozszerzany, pomijając to, że …Przeczytaj cały post
Rail Rail 21 wrz 2020
0

Zmiana we współdzielonej pomocy na Unified Community Platform

Czołem!

Jedną z funkcji która nie zostanie przeniesiona ze starej platformy Fandomu na Unified Community Platform jest tak zwana współdzielona pomoc. Objaśniamy to w specyficzny sposób ze względu na naturę tej funkcji i fakt, że możesz mieć treść, którą chcesz zachować. Na szczęście udało nam się stworzyć zmianę w kodzie, która zapewni, że twoja treść nie zostanie utracona.


W uproszczeniu współdzielona pomoc bierze strony pomocy z Centrum Społeczności i przekazuje je do stron pomocy na twoich indywidualnych wiki.


Zamieniamy te lokalne transkluzje przekierowaniami do ich źródeł na Centrum Społeczności, dzięki czemu użytkownicy mogą trafić w miejsce, w którym znajdą najlepsze wsparcie dotyczące platformy i uwagę osób zdolnych im pomóc, zamiast …Przeczytaj cały post
Rail Rail 27 maj 2020
34

Pierwsze migracje do Unified Community Platform


Ten blog został opublikowany w maju, gdy rozpoczęły się migracje prostych wiki do Unified Community Platform. Od tego czasu miało miejsce kilkanaście kolejnych wydań, uwzględniających m.in. znaczącą przebudowę kilku istotnych funkcji, niezliczone poprawki błędów oraz pewne długodystansowe poprawki w funkcjonalnościach. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej, skorzystaj z linków po prawej stronie tej strony.

Niżej zobaczysz oryginalnie opublikowany wpis.


Cześć wszystkim!

Mamy przyjemność ogłosić, że Unified Community Platform wchodzi w drugi etap wdrażania – przenoszenie wiki bez zaawansowanych rozszerzeń i zestawów funkcji na nową platformę!

Co to oznacza? Oznacza to, że Unified Community Platform osiągnęła punkt w którym pewna ilość wiki istniej…


Przeczytaj cały post
Rail Rail 21 wrz 2020
0

O wadze aktualizacji MediaWiki


Jeśli pierwsze słyszysz o projekcie Unified Community Platform, to przeczytaj proszę tego bloga aby dowiedzieć się więcej na temat zakresu całego projektu przed komentowaniem.

Jako że Fandom kontynuuje w tym roku wydawanie Unified Community Platform, mogłeś zauważyć, że jednym z powodów dla których tworzymy nową platformę jest umożliwienie naszej sieci wiki istnienie na tej samej wersji MediaWiki. Oznacza to, w szczególności dla społeczności już istniejących na Fandomie, aktualizację do MediaWiki w wersji 1.33.

To wyjaśnienie może mieć sporo sensu dla naszych najstarszych, najbardziej doświadczonych użytkowników, ale dla wielu termin „MediaWiki” jest zagadką. Czym jest MediaWiki i dlaczego Fandom się nim przejmuje? Czyż Fandom nie ma swojego…


Przeczytaj cały post
Rail Rail 21 wrz 2020
0

Pierwsze wydanie Unified Community Platform jest już dostępne dla NOWYCH wiki

Cześć!

Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc ogłosić, że już od dwóch dni wszystkie NOWE wiki na Fandomie tworzone przez was, naszych wspaniałych edytorów, działają na Unified Community Platform!

To pierwsze z wielu planowanych wydań, gdyż wciąż pracujemy nad przenoszeniem funkcji ze starej platformy na nową uwzględniając istniejące przypadki użycia. W tej chwili traktujemy zainstniałą sytuację jako formę wydania „otwartej wersji beta”. Udostępnienie wam platformy w tak wczesnym stadium rozwoju jest dla nas niezwykle ważne pod kątem zrozumienia tego jak ona działa przy normalnym obciążeniu użytkownikami.

Przypominamy, że wasze istniejące wiki pozostaną na starych platformach Fandomu i Gamepedii tak długo, aż UCP nie będzie posiadać wszystkich …

Przeczytaj cały post
Rail Rail 21 wrz 2020
0

Edytor i pierwsza data wydania Unified Community Platform

Czołem!

Oto nasz ostatni blog ujawniający szczegóły UCP przed jej pierwszym wydaniem, które będzie miało miejsce już w środę 11 marca – tylko dla nowych wiki! Istniejące wiki będą utrzymywane na starych platformach Fandomu i Gamepedii do momentu rozpoczęcia migracji zależącej od tego, czy Unified Community Platform będzie w stanie obsłużyć funkcje używane na tych wiki.

Ten blog skupia się na edytorze na Fandomie, który otrzyma OGROMNĄ aktualizację względem obecnej platformy. Gamepedii ta zmiana nie dotyczy, jako że platforma działa już na MediaWiki 1.33.


  • 1 Jaką różnicę może zrobić kilka lat!
  • 2 Co z mobilnym edytorem?
  • 3 Kwestia WikiEditora
  • 4 A na koniec…

Gdy Unified Community Platform ujrzy światło dzienne w znacznym stopniu usprawniony zostanie edytor…Przeczytaj cały post
Rail Rail 10 mar 2020
0

Profil i tablice wiadomości na Unified Community Platform

Czołem!

Jak obiecaliśmy, wracamy do was z dodatkowymi informacjami na temat nowych zamienników dla profili użytkowników i tablic wiadomości na Unified Community Platform.

Obie z tych funkcji zostały przebudowane w celu zapewnienia kompatybilności z nową architekturą UCP, jednak działają i wyglądają bardzo podobnie do ich odpowiedników ze starej platformy – mają jednak pewne nowoczesne usprawnienia.


Z pewnością zauważysz, że Profile zostały nieco odświeżone. Design jest czystszy i skupia się bardziej na tobie jako na użytkowniku, a nie na twoich statystykach. Dodaliśmy ponadto możliwość personalizowania profilu obrazkiem w tle, tak jak w wielu popularnych platformach społecznościowych. Choć nie widać tego na przedstawionych przykładach z Commu…


Przeczytaj cały post
Rail Rail 21 wrz 2020
0

Tworzenie nowych wiki na Unified Community Platform

Czołem!

Jak ogłaszaliśmy w ostatnim blogu o Unified Community Platform (bardzo długa, ale wartościowa lektura!), zamierzamy wypuścić nowy proces tworzenia wiki, gdy wydamy już UCP. W tym wpisie porozmawiamy na temat procesu, myślenia jakie za nim stoi, odpowiemy na kilka pytań które mogą zrodzić się w waszych głowach i również na te, o których jeszcze nawet nie myśleliśmy.


  • 1 Tworzenie wiki na UCP
  • 2 Dlaczego to robimy?
  • 3 Oczekiwane pytania
  • 4 Podsumowanie

Aktualnie proces tworzenia wiki na Fandomie jest bardzo prosty. Wprowadzasz jej nazwę, wybierasz URL, odpowiadasz na kilka pytań dotyczących tematyki, wybierasz motyw. Wiki jest już wtedy gotowa do edytowania!

Wraz ze startem UCP proces ten otrzyma dodatkowy aspekt dla tworzenia wiki, które zdają się …Przeczytaj cały post

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.