FANDOM


 • Rail01

  Dobry wieczór!

  Na początku grudnia zaprosiłem was do nominowania waszych ulubionych wiki do konkursu na wiki roku 2019. W sylwestra zakończył się etap nominacji, przyszła natomiast pora na głosowanie.

  W kategoriach (poza „innymi”) dostępnych jest po 10 opcji do wyboru. Są to wiki, które były przez was najczęściej nominowane w danych kategoriach. W każdej z nich oddać można tylko jeden głos.

  Głosowanie potrwa do 31 stycznia, po czym wyłonione zostaną zwycięskie wiki na które czeka stosowne wyróżnienie 😉


  Można głosować na następujące wiki: klik


  Zapraszam do głosowania!

  .

  Czytaj całość >
 • Rail01

  Update: Na nominowane przez was wiki można już głosować!

  Witajcie! Rok 2019 ma się już ku końcowi i z niecierpliwością wypatrujemy przyjścia 2020. W związku z tym chcielibyśmy zaprosić was do udziału w konkursie na wiki roku 2019!

  Z dniem dzisiejszym rozpoczyna się etap nominacji, w którym każdy może wziąć udział korzystając z ankiety poniżej bądź wchodząc w ten link. Potrwa on do końca roku – nominacje przesłane po godzinie 24:00 czasu polskiego (UTC+1) nie będą ważne. Następnie przejdziemy do etapu głosowania, w którym ostatecznie wyłonione zostaną zwycięskie wiki w każdej z kategorii.


  To bardzo proste! Każdy użytkownik Fandomu może wypełnić poniższą ankietę, dodając po jednej nominacji w każdej z kategorii. Następnie wyniki ankiety zostaną p…


  Czytaj całość >
 • DeXart

  Fantasy Fight: Zwycięzca

  cze 8, 2018 przez DeXart

  Cześć! To już jest finał Fantasy Fight. Ogólnie chciałbym podziękować wszystkim za udział w głosowaniu. Bardzo chciałbym podziękować Nanakiemu oraz Stygies za pomoc w organizowaniu. Specjalnie wyróżnienie dla Szynki oraz dla Vuha za ożywienie sekcji komentarzy oraz pojedynku Dovahkiin vs Constantine, który potem pojawił się na stronie głównej.


  Zwycięzcą okazał się król Polski, Władysław Łokietek. Serdecznie zapraszamy do rozwinięcia dopiero powstającej wiki Korona Królów Wiki, Korona Królów to polski serial skupiający się na historii Polski.


  Nie jest to ostatnia rzecz jaką planuję zorganizować. Do zobaczenia za rok w następnym pojedynku, który nie będzie już walką postaci.

  By zobaczyć całe głosowanie zobacz Poprzednie głosowanie.

  Czytaj całość >
 • Stygies VIII


  W zeszłym tygodniu omawialiśmy drogę od czytelnika do edytora. Kolejnym krokiem jest rozwijanie swoich umiejętności, reputacji oraz relacji na wybranej przez siebie wiki.

  Zaangażowani edytorzy to serce i dusza naszych społeczności. Prawdopodobnie zaczynali oni jako czytelnicy i od dłuższego czasu ulepszają swoje umiejętności. Ze względu na znajomość terytorium, zasad, narzędzi i terenu danej społeczności, są oni lokalnymi przewodnikami. Istnieje wiele rzeczy mogących udoskonalać społeczność, które możesz robić jako użytkownik, dzięki którym staniesz się użytkownikiem-ekspertem!


  Najlepszym sposobem na bycie zauważonym i szanowanym jest wkład, który stanowią edycje o wysokiej jakości. Dobrym postępowaniem jest wprowadzanie drobnych ulepszeń or…  Czytaj całość >
 • DeXart

  Fantasy Fight: Półfinał

  maj 25, 2018 przez DeXart
  Czytaj całość >
 • DeXart
  Czytaj całość >
 • Stygies VIII


  Strona główna danej wiki służy jako brama do najlepszej zawartości stworzonej przez społeczność. Dobrze zaprojektowana strona główna powinna wyróżniać najważniejsze oraz najbardziej popularne artykuły, przy czym powinna być bardzo przyjazna i przyciągająca. Jednym z zalecanych elementów strony głównej jest ładna galeria do nawigacji z rzucającymi się w oczy obrazami, które promują wspomnianą wcześniej ważną i popularną zawartość. Zalecamy też, by taka galeria była jedną z pierwszych rzeczy, które użytkownik widzi, otwierając stronę główną wiki.

  FANDOM odkrył w ostatnich badaniach w społecznościach Game of Thrones i Arrowverse, że galerie do nawigacji są najczęściej używanym elementem stron głównych i zbierają więcej kliknięć, niż cokolwiek …


  Czytaj całość >
 • DeXart

  Fantasy Fight: Runda Druga

  maj 11, 2018 przez DeXart
  Czytaj całość >
 • Stygies VIII


  Czat pozwala nam na nawiązanie kontaktu z innymi użytkownikami, którzy chcą porozmawiać o zawartości wiki, dyskutować o zasadach, projektach, a nawet rozkręcić miłą rozmowę off-topową. Pomimo tego, że z czatu korzysta się w całym internecie, są ludzie, którzy nadal nie rozumieją jaka etykieta w takim miejscu obowiązuje. Właśnie dlatego kluczowym elementem każdego czatu jest moderator czatu, jeśli chcemy mieć zdrowe i wolne od dramy środowisko.

  Gdy jesteś moderatorem czatu, nie jesteś gliną, nie jesteś ochroniarzem ani superbohaterem, jesteś użytkownikiem, który zyskał zaufanie zarówno administratorów, jak i innych użytkowników, przy czym liczą oni na dbanie o zachowanie harmonii pomiędzy osobami obecnymi na czacie. Dobry moderator czatu to …


  Czytaj całość >
 • Painto

  Wiele blogów podejmuje tematykę prowadzenia wiki oraz zarządzania społecznością. Żaden jednak nie wspomina o coraz popularniejszym trendzie w polskich społecznościach - przeniesienie głównego ośrodka społeczności poza FANDOM. Mowa oczywiście o serwerach na Discordzie. Ich liczba rośnie, o czym świadczy wciąż powiększająca się lista serwerów. Jest to jednak nie tylko źródło wielu udogodnień oraz ułatwień dla społeczności, lecz także źródło zagrożeń. W tym wpisie postaram się przybliżyć kilka kwestii z obu stron.

  Sekcje posiadają również barwne ilustracje przybliżające temat oraz sekcję tl;dr dla leniwych lub powracających osób, które przeczytały wcześniej.


  Najważniejszą rzeczą jest oczywiście sam serwer. Przede wszystkim należy zastanowić się…


  Czytaj całość >
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.