Centrum Społeczności
Advertisement

Pio387 Pio387 20 paź 2023
0

Szkolenie: Jak wprowadzić życie w społeczność wiki?

Hej! :)

Powracając do dawnej, fajnej praktyki szkoleń na serwerze Discord Fandom/Gamepedia tworzonych od użytkowników dla użytkowników postanowiłem omówić, myślę że bardzo współczesny, temat wprowadzania życia w społeczność wiki.

Dziś dość często spotkać się można z głosami że ludzie już nie edytują jak dawniej, bywa że też te, że wiki jest martwa i próżno wierzyć tu w jakieś zmartwychwstanie. No ale, czy na pewno to zawsze się sprawdza? Może jednak zawsze jest jakiś sposób, skuteczny czy nieskuteczny, ale w każdym razie cokolwiek, co daje nadzieję na zmianę wskazanego stanu rzeczy?

Więc chciałbym Was zaprosić już w najbliższą sobotę o 18:00 na odbywające się w ramach serwera Discord Fandom/Gamepedia szkolenie, które podda to myślenie pod nalot…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 21 wrz 2020
0

Wyniki głosowania na wiki roku 2019

Czołem.

Zgodnie z planem wczoraj zakończyło się finalne głosowanie na wiki roku 2019 (poprzednie dwa blogi znajdują się tutaj i tutaj). Osobiście niezwykle cieszy mnie zainteresowanie jakie wywołała akcja i aktywność która wytworzyła się w komentarzach pod blogami z poszczególnymi etapami konkursu.

Przyszedł czas na wyłonienie zwycięzców. W głosowaniu wzięło udział 468 osób, jednak niektóre głosy pozostały nieważne (nie zagłosowano na wiki w żadnej z dostępnych kategorii).

Poniżej przedstawiam tabele z wynikami wszystkich wiki w poszczególnych kategoriach, zespołom zwycięskich wiki serdecznie gratuluję i zapowiadam, że ich wiki nie obejdą się bez wyróżnienia 😉 (zachęcam również do chwalenia się tym zaszczytnym tytułem na własną rękę np. na stronie…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 21 wrz 2020
0

Głosowanie na wiki roku 2019

Wyniki głosowania dostępne są tutaj.

Dobry wieczór!

Na początku grudnia zaprosiłem was do nominowania waszych ulubionych wiki do konkursu na wiki roku 2019. W sylwestra zakończył się etap nominacji, przyszła natomiast pora na głosowanie.

W kategoriach (poza „innymi”) dostępnych jest po 10 opcji do wyboru. Są to wiki, które były przez was najczęściej nominowane w danych kategoriach. W każdej z nich oddać można tylko jeden głos.

Głosowanie potrwa do 31 stycznia, po czym wyłonione zostaną zwycięskie wiki na które czeka stosowne wyróżnienie 😉


Można głosować na następujące wiki: klik


Zapraszam do głosowania!

.

Przeczytaj cały post
Rail Rail 21 wrz 2020
0

Nominacje do wiki roku 2019!

Update: Na nominowane przez was wiki można już głosować!

Witajcie! Rok 2019 ma się już ku końcowi i z niecierpliwością wypatrujemy przyjścia 2020. W związku z tym chcielibyśmy zaprosić was do udziału w konkursie na wiki roku 2019!

Z dniem dzisiejszym rozpoczyna się etap nominacji, w którym każdy może wziąć udział korzystając z ankiety poniżej bądź wchodząc w ten link. Potrwa on do końca roku – nominacje przesłane po godzinie 24:00 czasu polskiego (UTC+1) nie będą ważne. Następnie przejdziemy do etapu głosowania, w którym ostatecznie wyłonione zostaną zwycięskie wiki w każdej z kategorii.


To bardzo proste! Każdy użytkownik Fandomu może wypełnić poniższą ankietę, dodając po jednej nominacji w każdej z kategorii. Następnie wyniki ankiety zostaną po…


Przeczytaj cały post
DeXart DeXart 8 cze 2018
2

Fantasy Fight: Zwycięzca

Cześć! To już jest finał Fantasy Fight. Ogólnie chciałbym podziękować wszystkim za udział w głosowaniu. Bardzo chciałbym podziękować Nanakiemu oraz Stygies za pomoc w organizowaniu. Specjalnie wyróżnienie dla Szynki oraz dla Vuha za ożywienie sekcji komentarzy oraz pojedynku Dovahkiin vs Constantine, który potem pojawił się na stronie głównej.


Zwycięzcą okazał się król Polski, Władysław Łokietek. Serdecznie zapraszamy do rozwinięcia dopiero powstającej wiki Korona Królów Wiki, Korona Królów to polski serial skupiający się na historii Polski.


Nie jest to ostatnia rzecz jaką planuję zorganizować. Do zobaczenia za rok w następnym pojedynku, który nie będzie już walką postaci.

By zobaczyć całe głosowanie zobacz Poprzednie głosowanie.

Przeczytaj cały post
Stygies VIII Stygies VIII 2 cze 2018
0

Zostań dobrym obywatelem wiki


W zeszłym tygodniu omawialiśmy drogę od czytelnika do edytora. Kolejnym krokiem jest rozwijanie swoich umiejętności, reputacji oraz relacji na wybranej przez siebie wiki.

Zaangażowani edytorzy to serce i dusza naszych społeczności. Prawdopodobnie zaczynali oni jako czytelnicy i od dłuższego czasu ulepszają swoje umiejętności. Ze względu na znajomość terytorium, zasad, narzędzi i terenu danej społeczności, są oni lokalnymi przewodnikami. Istnieje wiele rzeczy mogących udoskonalać społeczność, które możesz robić jako użytkownik, dzięki którym staniesz się użytkownikiem-ekspertem!


Najlepszym sposobem na bycie zauważonym i szanowanym jest wkład, który stanowią edycje o wysokiej jakości. Dobrym postępowaniem jest wprowadzanie drobnych ulepszeń or…Przeczytaj cały post
DeXart DeXart 25 maj 2018
2

Fantasy Fight: Półfinał

Przeczytaj cały post
DeXart DeXart 18 maj 2018
0

Fantasy Fight: Ćwierćfinał

Przeczytaj cały post
Stygies VIII Stygies VIII 16 maj 2018
0

Galerie do nawigacji i strony główne


Strona główna danej wiki służy jako brama do najlepszej zawartości stworzonej przez społeczność. Dobrze zaprojektowana strona główna powinna wyróżniać najważniejsze oraz najbardziej popularne artykuły, przy czym powinna być bardzo przyjazna i przyciągająca. Jednym z zalecanych elementów strony głównej jest ładna galeria do nawigacji z rzucającymi się w oczy obrazami, które promują wspomnianą wcześniej ważną i popularną zawartość. Zalecamy też, by taka galeria była jedną z pierwszych rzeczy, które użytkownik widzi, otwierając stronę główną wiki.

FANDOM odkrył w ostatnich badaniach w społecznościach Game of Thrones i Arrowverse, że galerie do nawigacji są najczęściej używanym elementem stron głównych i zbierają więcej kliknięć, niż cokolwiek …


Przeczytaj cały post
DeXart DeXart 11 maj 2018
2

Fantasy Fight: Runda Druga

Przeczytaj cały post

Advertisement