Centrum Społeczności
Advertisement

Cześć wszystkim!

Z przyjemnością ogłaszamy, że FandomDesktop jest teraz dostępny do eksploracji opt-in! W tym okresie zalogowani użytkownicy będą mogli przełączyć swoje doświadczenie z Oasisa lub Hydry na FandomDesktop poprzez przełącznik, który znajduje się na bannerze na stronie, a także w preferencjach użytkownika. Będą mogli także przełączyć się z powrotem do swoich poszczególnych wcześniejszych doświadczeń, również w preferencjach.

Celem tego okresu jest umożliwienie edytorom i adminom przyzwyczajenie się do nowego designu i, szczególnie, pozwolenie adminom na przygotowanie ich społeczności do całkowitej migracji, która nadejdzie wczesnym latem tego roku.

Proszę, zauważcie! Na samym początku Wasza wiki będzie miała domyślny motyw zarówno dla jasnego, jak i ciemnego motywu. Nie bójcie się! To znaczy wyłącznie, że Wasze dostosowania nie zostały jeszcze nałożone. Dla wiki Fandomu wejście w Kreator motywu da Wam opcję, by albo zacząć na świeżo i stworzyć zupełnie nowy motyw, albo zaimportować i następnie dopracować już istniejący motyw. W przypadku wiki Gamepedii nie ma wcześniejszych danych z Kreatora motywu do importu, więc będziecie musieli zacząć od początku. Jeśli Wasza wiki posiada przypisanego asystenta, z chęcią Wam w tym pomogą. Wiki bez asystenta mogą zajrzeć na serwer Discord Fandomu.

Nie wszystko jest też jeszcze całkowicie wdrożone, jak przełącznik pomiędzy jasnym i ciemnym motywem, wspomniany w blogu o Kreatorze motywu, jednak przez następne kilka tygodni będziemy często wydawać aktualizacje. W przypadku jasnego i ciemnego motywu możecie się przełączać pomiędzy nimi w swoich preferencjach (tak samo jak pomiędzy FandomDesktopem a Oasisem lub Hydrą).

Jeśli natkniecie się na jakiś problem, zgłoście go. Macie kilka opcji, by to zrobić:

  • Jeśli Wasza wiki ma przypisanego asystenta, omów problemy z nim.
  • Nasz dział wsparcia technicznego jest gotów, by otrzymać wszelkie zgłoszenia błędów, które możecie mieć.
  • Nasz oficjalny serwer na Discordzie posiada dedykowany kanał na temat UCX do omawiania nowego doświadczenia z innymi edytorami, adminami, asystentami wiki i staffami.

Gdy będziecie zgłębiać nowe doświadczenie, przejdźcie przez Wasz normalny tryb pracy i upewnijcie się, że wszystko działa tak, jak należy. Posiadamy załogę złożoną z doświadczonych edytorów i staffów, którzy testują je wewnętrznie, jednak Wy znacie swój konkretny tryb pracy lepiej niż my, więc Wasz wkład jest kluczowy!

Admini, powinniście zdecydowanie sprawdzić nowy Kreator motywu i stronę pomocy opisującą przygotowanie FandomDesktopu dla zaawansowanego dostosowywania. Kiedy poczujecie, że Wasza wiki jest gotowa na nowe doświadczenie, w Panelu Administratora znajdziecie przycisk, przy pomocy którego możecie dać nam znać. To może wpłynąć na kolejność, według której wiki zostanie przeniesiona do FandomDesktopu jako domyślnego doświadczenia dla wszystkich edytorów, adminów i czytelników, jednak nie gwarantujemy wcześniejszego umieszczenia w falach wydawania. Jest to dostępne zarówno dla wiki Fandomu, jak i Gamepedii. Nota: Panel Administratora jest nową funkcją dla wiki Gamepedii w FandomDesktopie i można się do niego dostać poprzez stronę Specjalna:Panel administratora.

Jak zawsze, z chęcią odpowiemy na Wasze pytania, jednak kanał o UCX na Discordzie jest najlepszym miejscem na dyskutowanie o wydaniu opt-in z innymi edytorami, adminami i reprezentantami Fandomu.

Advertisement