FANDOM


Blog1

Chcesz zwrócić uwagę użytkowników na twoją wiki? Potrzebujesz nowych edytorów? Chcesz wszystkim pokazać swoje wspaniałe dzieło? Czytaj dalej, a dowiesz jak dobrze zareklamować swoją wiki.

Promocja na Wikii

  • Dodawaj nowe materiały: Im więcej nowych materiałów będzie się pojawiało na twojej wiki, tym więcej będzie powodów aby regularnie ją odwiedzać.
  • Stwórz dobrą stronę główną: Upewnij się, że twoja strona główna robi dobre wrażenie, najważniejsze linki umieszczaj na samej górze. Na stronie głównej umieść maksymalnie 100 linków, powinny to być linki do najważniejszych informacji (postacie, broń, itp.).
  • Stwórz spotlight: Kiedy spełnisz wszystkie warunki, możesz poprosić o stworzenie spotlightu, który będzie promował twoją wiki na całej Wikii.

Promocja poza Wikią

  • Facebook: Stwórz stronę na Facebooku na której będziesz umieszczał nowości, osiągnięcia oraz ciekawostki o twojej wiki.
  • Twitter: Załóż konto na Twitterze które umożliwi ci poszukiwanie osób które interesują się tym samym, co ty. Im więcej osób cię zauważy, tym więcej osób odwiedzi twoją wiki. Zainteresuj ludzi ciekawymi wpisami, dodawaj do nich linki do popularnych tematów na twojej wiki.
  • Podziel się ze znajomymi: Podziel się swoją wiki ze swoimi przyjaciółmi. Jeśli każdy umieści link do twojej wiki na swoim profilu na Facebooku lub podzieli się nim z osobami które mogą być zainteresowane, zyskasz dużą ilość nowych czytelników, jak i edytorów.
  • Skontaktuj się z innymi portalami: Znajdź serwisy, które zajmują się tym, co opisujesz na swojej wiki. Możesz zaproponować im współpracę, co spowoduje wzrost zainteresowania twoją wiki, jak i zaprzyjaźnioną stroną. Na początek możesz zaproponować im link na twojej wiki, w zamian za link na ich stronie. Stworzenie dobrej sieci linków pozwoli większej ilości ludzi odnaleźć twoją wiki.

Jeśli masz jakieś wskazówki na temat promocji wiki i chciałbyś się nimi podzielić, zostaw je w komentarzu.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.