Light22 Light22 13 lut
4

Nowe wytyczne tworzenia społeczności

Cześć wszystkim!

Każdy z was, jako Fandom, jest członkiem niesamowitej społeczności, która dostarcza najlepszej jakości informacji milionom polskich odwiedzających dziennie. Dzięki waszemu bezinteresownemu wkładowi zbudowaliśmy coś unikatowego w skali internetu i szybko staliśmy się niezastąpionym, wiarygodnym źródłem.

Jednak nowoczesne podejście do budowania i funkcjonowania stron internetowych cały czas wymaga od nas podążania za najnowszymi trendami, a więc co za tym idzie – stałego ulepszania naszej struktury z dwóch stron: technicznej i szeroko rozumianej zawartości.

Właśnie dlatego chcemy dziś przedstawić wam nowe zasady tworzenia społeczności na polskojęzycznym Fandomie, dzięki którym nasza konkurencyjność pozostanie na niezmienionym p…

Przeczytaj cały post
Light22 Light22 17 sie 2020
2

Pierwsza polska sesja AMA na Discordzie

Cześć wszystkim!

Mam przyjemność ogłosić, że już w tym miesiącu zorganizujemy pierwszą, polską sesję Ask Me Anything na oficjalnym serwerze Discord Fandomu i Gamepedii. Naszym gościem, który odpowie na wasze najbardziej dociekliwe pytania, będzie polskojęzyczny staff, 6thsurvivor.  • Gdzie? – Jak wspomniałem wyżej – na naszym oficjalnym serwerze Discord, w polskojęzycznej sekcji, na specjalnie przygotowanym do tego celu kanale #ask-me-anything-pl. Jeżeli jeszcze do niego nie dołączyliście, zróbcie to czym prędzej!
  • Kiedy? – 28 sierpnia o godzinie 17:00!
  • Jak długo? – Szacujemy, że całość wydarzenia potrwa mniej więcej godzinę.

Liczymy na dużą frekwencję i ultra ciekawe pytania, nie zapomnijcie zanotować sobie całego ich szeregu. Do zobaczenia wkrótce!Przeczytaj cały post
Light22 Light22 16 lip 2020
1

Rozwój polskojęzycznego Fandomu od czerwca

Cześć wszystkim! Niniejszy blog jest początkiem cyklicznych wpisów, które mają na celu informować was o stanie polskojęzycznej sieci Fandomu. Przez ostatni czas działo się wiele dobrego, a na przyszłe miesiące planujemy jeszcze więcej dobrych wieści i niespodzianek.Jak podano wcześniej, jakiś czas temu stałem się członkiem polskiej części wolontariuszy Fandomu, aby wspierać społeczności w uzyskaniu treści o jak najwyższej jakości i rozpoznawalności tam, gdzie zbliżają się premiery na „gorące” tematy.

Naszym pierwszym projektem było The Last of Us Wiki, gdzie z racji zbliżającego się wielkimi krokami wydania drugiej części gry spodziewaliśmy się wzrostu zainteresowania tą tematyką w sieci. Praca polegała przede wszystkim na dodaniu najświeżs…Przeczytaj cały post
Light22 Light22 25 maj 2020
8

Zmiany w zespole IVT

Cześć wszystkim!

Mam dla was nowinę – zostałem dziś oficjalnie ogłoszony jako nowy członek zespołu helperów. Tych, którzy nie wiedzą co to oznacza odsyłam do odpowiedniej strony pomocy.

Teraz mogę zdradzić jedynie tyle, iż jako jeden z wolontariuszy będę zajmować się przede wszystkim pomocą dobrze prosperującym społecznościom. Na większe konkrety jeszcze przyjdzie czas, na razie niestety muszę was pozostawić w lekkiej niepewności. ;)

To tyle na ten moment. Jeśli dotrwaliście do końca, możecie w nagrodę obejrzeć ten śmieszny filmik z szopem praczem. Mam nadzieję, że będzie się nam wszystkim dobrze współpracowało!

Przeczytaj cały post
Light22 Light22 18 lut 2020
1

Wprowadzenie do AutoWikiBrowser

AutoWikiBrowser to półautomatyczne narzędzie, służące do przyspieszania i ułatwiania wielokrotnych, powtarzających się edycji. W tym wpisie na blogu dowiesz się, jak wykonywać edycje za jego pomocą.

AutoWikiBrowser (AWB) w przeciwieństwie do PyWikiBota posiada graficzny interfejs, toteż do obsługi nie jest wymagana znajomość żadnego z języków programowania ani wprowadzania komend w wierszu poleceń, wszystko wykonujemy z poziomu programu z przejrzystą powłoką. Jest przeznaczony tylko dla użytkowników systemu Windows, więc korzystającym z Linuksa pozostaje uruchomienie go za pomocą WINE. Tutaj dowiesz się szczegółowych informacji na ten temat.

Jeśli nie wiesz czym jest bot i do czego służy, przeczytaj stronę Pomoc:Boty, gdzie zdobędziesz podsta…

Przeczytaj cały post

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.