FANDOM


Cześć wszystkim! Niniejszy blog jest początkiem cyklicznych wpisów, które mają na celu informować was o stanie polskojęzycznej sieci Fandomu. Przez ostatni czas działo się wiele dobrego, a na przyszłe miesiące planujemy jeszcze więcej dobrych wieści i niespodzianek.

Co nowego na Fandomie-banner

Rozwój od czerwca

Jak podano wcześniej, jakiś czas temu stałem się członkiem polskiej części wolontariuszy Fandomu, aby wspierać społeczności w uzyskaniu treści o jak najwyższej jakości i rozpoznawalności tam, gdzie zbliżają się premiery na „gorące” tematy.

Naszym pierwszym projektem było The Last of Us Wiki, gdzie z racji zbliżającego się wielkimi krokami wydania drugiej części gry spodziewaliśmy się wzrostu zainteresowania tą tematyką w sieci. Praca polegała przede wszystkim na dodaniu najświeższej zawartości, a także rozszerzeniu oraz dostosowaniu istniejącej pod zoptymalizowanie w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie także ułatwieniu jej przystępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Podanie konkretnych liczb oraz statystyk (stale monitorujemy wszystkie większe wiki oraz te, które do ów miana dążą) nie jest możliwe, ale zaaplikowane zmiany przyczyniły się do wzrostu ruchu aż o 3590%!

Oczywiście nie wszystko poszło tak jak zakładaliśmy na początku, ale otrzymane liczby pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Nasze szeregi zasilił również Rail, który wesprze Vuha w szeroko pojętym wsparciu użytkowników, głównie w kwestiach technicznych. Należy przypomnieć również o Luqgregu, zajmującym się wsparciem technicznym całego zespołu.

Plany na przyszłość

Jeśli ktoś chce się przyłączyć do pomocy, może skorzystać z poniższej listy wiki:

Co należy zrobić? Dodać przynajmniej dziesięć wyczerpujących temat artykułów, a następnie dać mi znać (przez Discorda lub tablicę wiadomości na Centrum Społeczności / wiki, na której pracujesz) o wykonaniu pracy – dzięki temu zauważymy chętnych do pomocy użytkowników, którzy potrafią pisać dobre artykuły i być może skoordynujemy z nimi działania poprzez zaproszenie do naszego zespołu.

Należy wspomnieć również o nowej idei, którą jest kanał #topic-suggestions na oficjalnym serwerze Discord Fandomu i Gamepedii, gdzie możecie otrzymywać na bieżąco listę wiki, które warto rozbudowywać. Kanał jest dostępny dla wszystkich użytkowników z rolą Polish jak i innymi rolami językowymi.

Kilka słów na koniec

Wykonaliśmy trochę ciężkiej pracy, ale przed nami wciąż długa droga. Właśnie dlatego chcemy poznać także i twoją opinię dotyczącą naszej dotychczasowej sytuacji, więc bylibyśmy bardzo wdzięczni za wypełnienie tej krótkiej ankiety – do zobaczenia wkrótce!

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.