Nanaki Nanaki 18 sty 2020
5

Podsumowanie wkładu polskich edytorów w roku 2019

Witajcie!


Pora na coś nowego i innego: dzisiaj przybliżymy najbardziej aktywnych polskich edytorów w roku 2019!

Jako edytorzy dobrze wiecie, że to dzięki Waszemu poświęceniu i regularnym edycjom Fandom jest taki świetny. My też to wiemy, ale przez ostatnie lata nie pokazaliśmy naszego uznania w należyty sposób – co chcemy zmienić od 2020 roku!

W zeszłym roku testowaliśmy tak zwane „nagrody dla edytorów” (więcej informacji na ten temat znajdziecie w angielskim blogu) na rynkach międzynarodowych, przy czym wiele się nauczyliśmy odnośnie tego co jest możliwe, a co nie. Dlatego, że chcemy nagrodzić Was za ciężką pracę.

W 2019, we wszystkich językach IVT, udało nam się skontaktować z 34 użytkownikami i zaoferować im nagrody za ich wkład w treść wik…


Przeczytaj cały post
Nanaki Nanaki 17 paź 2019
12

Pierwsze szczegóły na temat Unified Community Platform


Witamy wszystkich!

Zgodnie z obietnicą, jest to kontynuacja bloga z zeszłego tygodnia z naszą pierwszą aktualizacją tego, co nazywa się projektem Unified Community Platform (UCP).

Zanim zagłębimy się w to nad czym pracujemy, a także tym co już udało nam się zrobić, zajmiemy się pewnymi obawami, które pojawiły się pod zeszłotygodniowym blogiem.

Co stanie się z treściami na mojej wiki?

Zostaną przeniesione na nową platformę. To nadal będą Wasze wiki. Wasze edycje będą nadal Waszymi edycjami. Pracujemy nad tym, aby migracja była jak najbardziej bezbolesna.

Co stanie się z uprawnieniami do mojego konta?

Uprawnienia Waszych kont zostaną zachowane. Mogą nieznacznie zmienić się nazwy grup, czy konkretne uprawnienia, ale zachowacie odpowiedniki obecnych…


Przeczytaj cały post
Nanaki Nanaki 10 paź 2019
4

Pierwsze wieści na temat nowej platformy


Witamy wszystkich!

Odkąd ogłosiliśmy nową platformę i Kontrakt ze społecznością regulujący naszą pracę nad nią, nasze zespoły bardzo ciężko pracowały nad budową fundamentów dla następnego etapu Fandomu: naszego nowego domu.

Nowa platforma połączy Fandom i Gamepedię. Zgadza się. Będziemy jedną dużą, szczęśliwą, nowoczesną platformą MediaWiki. Nasze wewnętrzne zespoły nazywają ją Unified Community Platform (UCP, Zjednoczona Platforma Społeczności).

UCP będzie nowoczesną platformą wiki, najlepszym co oferuje Fandom i Gamepedia, która oddaje w ręce swoich redaktorów potężne narzędzia, umożliwia głębokie zaangażowanie społeczności i dynamicznie prezentuje wszystkie najlepsze informacje o wszystkich Waszych fandomach wszystkim odwiedzającym fanom. B…


Przeczytaj cały post
Nanaki Nanaki 7 sie 2019
1

Przedstawiamy panel analityczny dla administratorów

Witajcie administratorzy!

Dzisiaj chcemy przedstawić Wam najnowszą funkcję na Fandomie – panel analityczny dla administratorów! Funkcja pochodzi z Gamepedii, gdzie administratorzy mają dostęp do tych danych od około roku.

Te narzędzia analityczne dają adminom dostęp do danych, które pozwolą im podejmować lepsze decyzje. Udostępniliśmy dane, które powinny dać dobry obraz jak wiki radzi sobie na różnych fontach, jednak nie ma wyłącznie jednego sposobu interpretowania tych danych – wykorzystanie tych danych do rozwoju i wzmocnienia społeczności już leży w rękach zespołu administratorów danej wiki.

W panelu można znaleźć następujące dane:

  • najczęściej odwiedzane strony;
  • liczbę odwiedzin (codziennie, na przestrzeni ostatnich 30 dni);
  • najczęściej odwie…
Przeczytaj cały post
Nanaki Nanaki 28 cze 2019
5

Kontrakt Społeczności o nową platformę Fandom


Jeśli nie czytaliście poprzedniego bloga na temat aktualizacji MediaWiki, to warto się z nim najpierw zapoznać.

Witamy wszystkich!

Dziś chcemy ogłosić coś dużego i podpisać długoterminowy kontrakt z Wami, ze społecznością.

W 2016 roku ogłosiliśmy, że Wikia zostanie przemianowana na Fandom powered by Wikia, co miało na celu pokazanie, że platforma jest czymś więcej niż tradycyjnym doświadczeniem wiki. Decyzja o zmianie nazwy, choć ostatecznie właściwa, była niekompletna. To była ważna decyzja z punktu widzenia tego, by nasza działalność mogła się rozwijać, ale doświadczenia edytora nie zmieniły się w żaden znaczący sposób. Zmieniono nazwę, ale w tle nadal funkcjonowała platforma Wikia, jak doskonale wiedzą ci, którzy zaglądają na nasz github. A…


Przeczytaj cały post

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.