FANDOM


Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Aktualizacje odbywają się we wtorki i czwartki. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany.

Nowe funkcje

SocialButtonsDark

Ikony społecznościowe na wikii o ciemnym temacie

Wtorek
  • Wypuściliśmy kilka zmian skupionych wokół opcji udostępniania na mediach społecznościowych - sprawdź ten blog, aby poznać większa ilość szczegółów!

Naprawione błędy

Wtorek
  • Tekstowe wersje powiadomień ze zmianami na stronach obserwowanych były puste zamiast zawierać uproszczoną wersję odpowiedników w HTML.
  • Użytkownicy nie będą już otrzymywać powiadomień o dokonaniu edycji na własnej stronie dyskusji.
  • Link do kanału YouTube Wikii w stopce wiadomości e-mail został naprawiony.
Czwartek
  • Tekst w menu użytkownika w globalnej nawigacji już nie będzie zawierać niepotrzebnego łamania linii w językach innych niż angielski.
  • Ikony mediów społecznościowych w nowych powiadomieniach e-mail nie będą wyświetlać się w ogromnych rozmiarach na niektórych platformach.

Inne istotne zmiany

Wtorek
  • Uważamy, że okres próbny wypuszczania aktualizacji dwa razy w tygodniu przeszedł pomyślnie i dlatego postanowiliśmy, że przy nim pozostaniemy.
  • Opcja wysyłania e-maili w formacie HTML w preferencjach została wycofana. Chociaż obecne ustawienie będzie honorowane przy aktualnych e-mailach, to nowe wersje powiadomień zawsze będą wysyłane w formacie HTML niezależnie od ustawienia. Wszystkie e-maile w HTML zawierają również wersję tekstową, do której można się dostać poprzez zmianę ustawień klienta pocztowego.
  • W e-mailach dotyczących stron obserwowanych dodamy odnośnik prowadzący do zbiorczej różnicy. Przycisk „Porównaj zmiany” dalej będzie prowadził do tej zmiany, której dotyczy wiadomość, a link „Przejdź do ... i zobacz co się zmieniło” będzie prowadził do strony z różnicą od tego momentu do obecnej wersji strony.
Czwartek
  • Zostanie wprowadzona druga runda aktualizacji powiadomień e-mail – tym razem powiadomienia dotyczące komentarzy do blogów i artykułów przejdą na nowy format. Więcej aktualizacji pojawi się w przyszłych aktualizacjach.

Na http://report.wikia.net pojawiają się raporty z zestawieniem zmian kodu Wikii. Raporty zawierają zarówno duże jak i małe zmiany w plikach .css, .scss, .tmpl.php, .html, .sass i .mustache.

Znane błędy

Wtorek

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.