FANDOM


Jeśli masz jakieś pytania na temat zmian na platformie Fandom powered by Wikia, przeczytaj ten blog i podziel się nimi w komentarzach.

Fandom to stale rozwijająca się firma. Tak było od pierwszego dnia. Przez ostatni rok w szczególności. Uruchomiliśmy wieści i Dyskusje, dokonaliśmy rebrandingu, wprowadziliśmy SOA (architekturę opartą na usługach) (ang.) oraz udostępniliśmy Stronę Społeczności. Nie możemy się doczekać następnego wielkiego roku w 2017.

Mądre zmiany są ważne i potrzebne na każdej platformie internetowej, o czym już mówiliśmy w 2015. Dla Fandomu jest to ważne z trzech powodów: staliśmy się bardziej wciągającym miejscem dla fanów, gdzie można dyskutować, publikować i współpracować na sposoby, które nie są dostępne u zwykłych hostów wiki; musimy pozostać na topie i udostępniać nowe pomysły, aby pozostać na czele dostarczania wrażeń fanom w sieci; oraz musimy dbać o techniczną spójność platformy.

Dlaczego rozwój ma znaczenie

Staff Blog - Community Connect 2016 A Resounding Success

Nasza tożsamość zmieniła się ze zwyczajnego hosta wiki na społeczność fanów pełnych pasji z całego świata.

Oto, krótkie odświeżenie co znaczą te idee:

  • Zmieniła się nasza tożsamość. Portal został założony ponad 10 lat temu z jednym prostym pomysłem: aby społeczności mogły się łączyć współpracować wokół tematu, który je pasjonuje. W głębi duszy ciągle tacy pozostaliśmy, jednak wiele się od tego czasu mieniło. To co się zaczęło jako prosta farma wiki, jest teraz największą stroną dla fanów rozrywki na świecie. Użytkownicy Fandomu są uznawani w sieci za ekspertów w temacie ich zamiłowań. Platforma rozwinęła się, aby nadążyć za tym, czym Wasza pasja pozwoliła się nam stać, a teraz mamy wiele sposobów w jaki fani mogą zaoferować swój wkład w stronę.
  • Oprogramowanie może stać się czerstwe i skomplikowane. Wraz z rozwojem strony, stary kod, który niegdyś pełnił świetną funkcję musi zostać usunięty gdy przestał być potrzebny. W przeciwnym wypadku, kod ten może powodować komplikacje i utrudniać utrzymanie strony z technicznej perspektywy. Oznacza to, że czasami niektóre funkcje musza zostać wycofane, nawet jeśli je kochamy.
  • „Wprowadzaj innowacje lub giń.” Firmy webowe muszą pozostać nowoczesne i nadążać za zmieniającymi się trendami. Jeśli tak nie jest, firmy zostają w tyle, a odwiedzający idą gdzie indziej. Jest to szczególnie kluczowe, gdy coraz więcej odwiedzających używa urządzeń mobilnych.

Dlaczego rozwój trwa dalej

Rozwój strony nigdy nie jest zakończony. Te trzy idee zawsze będą prawdziwe. Jest jeszcze wiele innych powodów dlaczego nasza ewolucja musi trwać dalej.

  • Zmiany w oczekiwaniach widowni. Sposób w jaki ludzie przeglądają treść nie jest taki sam jak 10 lat temu, i nie będzie taki sam za 10 lat. Dzisiaj w internecie popularne są urządzenia mobilne – ponad połowa odwiedzających Fandom używa urządzeń mobilnych – dlatego strony muszą działać nie tylko na komputerach. Rodzaj treści jakich szukają odwiedzający również się zmienił. Coraz więcej ludzi woli obejrzeć krótki film niż czytać długi artykuł. W jaki sposób możemy się upewnić, że dostarczamy odpowiedni rodzaj treści jak największej ilości fanów rozrywki jak to możliwe? Więcej na ten temat w nadchodzących tygodniach.
  • W branży zmieniają się standardy. Reklamy to świetny przykład zmian w branży. Dekadę temu, reklamodawcy byli bardziej zainteresowani zmuszeniem Cie do klikania w ich reklamy, sprowadzając jeden krok bliżej do zakupienia ich produktu. Teraz samo zobaczenie reklamy stało się ważniejsze niż kliknięcie – samo zobaczenie reklamy jest uważane za mające większy wpływ na konsumentów. Pozwoliło to nam na współpracę z większą ilością klientów (zamiast polegać na agencjach reklamowych), oferować lepsze reklamy i uporządkować ich implementację. W przyszłym tygodniu opublikujemy trzyczęściową serię blogów na temat jak reklamy działają na Fandomie, co zrobiliśmy, aby zwiększyć komfort użytkowania oraz jakie kroki podejmiemy, aby zwiększyć go jeszcze bardziej w roku 2017, a także jak balansujemy potrzeby z dostarczaniem wrażeń, których oczekujecie. Upewnijcie się, że obserwujecie blog Fandom News, aby otrzymać powiadomienie e-mail, kiedy zostaną opublikowane.
  • Zmieniają się trendy wyszukiwania. To jak ludzie znajdują treść może być tak samo ważne jak to w jaki sposób ją konsumują. W końcu, jeśli nikt nie jest w stanie znaleźć wiki, nie ma ona czytelników. Zauważyliśmy wiele ciekawych trendów w wyszukiwarkach i opowiemy Wam jaki wpływ na wiki będą miały indeks dla stron mobilnych, natychmiastowe odpowiedzi i wyszukiwanie głosowe, oraz co z tym zrobić. Oczekujcie bloga na ten temat za kilka tygodni.
Page header - current

Testujemy zmiany w nagłówku strony, oraz w jaki sposób chcemy pracować nad przyszłymi zmianami w produkcie.

  • Chcemy testować nowe pomysły. Zawsze szukamy sposobów na ulepszenie wielu aspektów strony. Ostatni test nagłówka strony jest tego przykładem, i w ten sposób chcemy pracować nad innymi zmianami w produkcie w przyszłości. Zamiast pracować nad zmianami aż będą gotowe i dopiero wtedy pytać co i nich sądzicie, chcemy opracować podstawowy pomysł, przetestować, zebrać Wasze opinie, a następnie zebrać te wszystkie dane oraz opinie i zbudować produkt, nad którym pracujemy. Oczekujcie bloga, który wytłumaczy tę metodę testowania, znaną jako testy A/B, jeszcze w tym miesiącu.

Jest sporo do przedyskutowania i wiemy, że macie wiele pytań. Z chęcią na nie odpowiemy oraz zgłębimy wspomniane tematy w przyszłych seriach blogów i innych dyskusjach w nadchodzących tygodniach.

W międzyczasie, jeśli macie ogólne pytania na temat ewolucji strony, dajcie znać w komentarzach.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.