FANDOM


Od początku roku mieliśmy stały cel w ramach prac nad rozwojem naszych produktów: zmniejszyć liczbę reklam na stronie wiki. To była znaczna część projektu, który nazywamy Modernizacją wiki. Wiedzieliśmy, że dzięki poprawieniu wyglądu strony i samego produktu, będziemy mogli zapewnić użytkownikom i reklamodawcom bardziej nowoczesne wrażenia internetowe, bez chaosu reklamowego, który mieliśmy na stronach do tej pory.

Z przyjemnością informujemy, że osiągnęliśmy ten kamień milowy. Od ostatniego poniedziałku, 2 października, na całym świecie dostępne są zupełnie nowe doświadczenie reklamowe, dzięki któremu na stronie znajduje się mniej reklam. W rzeczywistości pozbyliśmy się ponad 30% wszystkich elementów reklamowych na naszej stronie. To jest coś, czego FANDOM i jego użytkownicy chcieli od lat, stąd osiągnięcie tego celu jest czymś niesamowicie ekscytującym.

Gdzie mogę znaleźć ten nowy układ reklam?

Nowy układ można znaleźć na każdej stronie w każdej wiki na całym świecie (obecnie z wyjątkiem Wielkiej Brytanii), możecie przekonać się sami już teraz. Coś, co będzie szczególnie interesujące dla wielu osób czytających ten post to zachowanie prawej belki. Zamiast być zapchaną reklamami, belka podąża wraz z przewijaniem strony. Na większości stron zobaczycie moduł Najpopularniejszych artykułów z FANDOMU, który będzie się przemieszczał wraz z przewijaniem strony, następnie zmieni się na reklamę, po czym ponownie zmieni się z w moduł. Zwrócicie też pewnie uwagę na to, że moduł ten jest mniejszy niż wcześniej. Na nieanglojęzycznych społecznościach, moduł najpopularniejszych artykułów zostanie zastąpiony przez reklamę.

Zobaczycie też, że na dole strony znajduje się mniej reklam. Zamiast wielu małych reklam, na dole strony wyświetlana jest pojedyncza reklama, podobna do reklam znajdujących się u góry strony.



Dlaczego nowy układ reklam jest czymś dobrym?

Istnieją dwa kluczowe powody wprowadzenia nowego układu:

  • Oczekiwania wobec nowoczesnych stron internetowych. Wszyscy widzieliśmy witryny, w których reklamy są nachalne i wypełniają każdy zakamarek strony. Tego rodzaju strony są głównym powodem, dla którego standardy reklamy uległy zmianie. Użytkownicy nie chcą ich widzieć, a reklamodawcy nie chcą być z nimi łączeni. Nadążanie za aktualnymi standardami projektowania jest ważne, aby zaspokoić potrzeby zarówno użytkowników jak i reklamodawców.
  • Wydajność strony. Mniejsza liczba reklam na stronie pomaga szybciej wczytywać strony. Reklamy używają „wywołań”, które ładują wszystko, co reklama potrzebuje wyświetlać, aby funkcjonować. Powiedzmy, przyjmując ostrożne szacunki, że dla każdej reklamie jest 20 wywołań, a na stronie jest 7 reklam. To 140 wywołań, które trzeba załadować. Obniż liczbę reklam do 5 i teraz jest to tylko 100 wywołań. To może nie zdawać się znaczące, ale w rzeczywistości stanowi prawdziwy wzrost wydajności strony.

Jak to osiągnęliśmy?

Na początku roku zauważyliśmy, że jest kilka kluczowych elementów serwisu, które można zmienić, aby zapewnić atrakcyjność reklam reklamodawcom i dać użytkownikom stronę, które lepiej funkcjonuje. Przede wszystkim dotyczyło to:

  • Przeprojektowania nagłówków stron i artykułów. Poprzez przeprojektowanie obszaru nagłówka, który nie został tknięty od 2011 roku, udało nam się dokonać niewielkiej, ale bardzo zauważalnej zmiany, która nadała witrynie bardziej nowoczesny wygląd.
  • Wyróżnione filmy. Nasz nowy produkt Wyróżnionych filmów jest najważniejszym elementem Modernizacji wiki. Nie tylko dostarcza on nowoczesne cyfrowe wrażenia dla odbiorców treści internetowych, którzy coraz bardziej szukają treści wideo – do 2020 roku szacuje się, że 80% ruchu internetowego pochodzić będzie z odsłon klipów filmowych (ang.) – ale reklamy, które są prezentowane przed filmami, są tak popularne, że kompensują usunięcie wielu reklam na całej stronie.

Wideo jest głównym priorytetem FANDOMU w materiałach redakcyjnych i na wiki. Możemy zapewnić fanom niesamowite korzyści, dzięki polecanym klipom wideo, które wzbogacą niezrównane treści dostarczane przez was. Ten program jest wciąż w fazie rozwoju, ale ciężko pracujemy nad tym, aby doprowadzić go do stanu, w którym będzie promował treściami wideo o wysokiej jakości, które przemawiają do odbiorców i zachęcą ich do interakcji z Waszymi wiki. Bardzo cieszy nas obserwowanie tych postępów.

Końcowe przemyślenia

Będziemy nadal oceniać jaki jest najlepszy układ reklam dla FANDOMU w celu osiągnięcia celów Modernizacji wiki i naszych celów biznesowych, jednocześnie zaspokajając potrzeby fanów, ale cieszymy się, że obecny nowy układ jest już dostępny na stronie.

Jak zawsze, jeśli macie jakieś pytania dotyczące reklam w FANDOMIE, dajcie nam znać!

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.