Centrum Społeczności
Advertisement
Centrum Społeczności

Witamy wszystkich!

Odkąd ogłosiliśmy nową platformę i Kontrakt ze społecznością regulujący naszą pracę nad nią, nasze zespoły bardzo ciężko pracowały nad budową fundamentów dla następnego etapu Fandomu: naszego nowego domu.

Nowa platforma połączy Fandom i Gamepedię. Zgadza się. Będziemy jedną dużą, szczęśliwą, nowoczesną platformą MediaWiki. Nasze wewnętrzne zespoły nazywają ją Unified Community Platform (UCP, Zjednoczona Platforma Społeczności).

UCP będzie nowoczesną platformą wiki, najlepszym co oferuje Fandom i Gamepedia, która oddaje w ręce swoich redaktorów potężne narzędzia, umożliwia głębokie zaangażowanie społeczności i dynamicznie prezentuje wszystkie najlepsze informacje o wszystkich Waszych fandomach wszystkim odwiedzającym fanom. Będziemy w stanie wspierać nowe rozszerzenia, o które prosiliście przez ostatnie kilka lat. Będziemy w stanie tworzyć nowe niesamowite funkcje, które poprawią Wasze wiki. Nie będziemy musieli martwić się problemami spowodowanymi przestarzałym kodem lub utrzymywaniem dwóch różnych platform wiki. Weźmiemy to, co najlepsze z obu platform i połączymy je, wkładając odrobinę pracy, aby stworzyć naprawdę niesamowite wrażenia przeglądania i edytowania wiki.

Jesteśmy pewni, że macie mnóstwo pytań na ten temat, dlatego zajmiemy się największymi, których się spodziewamy, a następnie omówmy ramy czasowe i kolejność działań.

Ważne pytania

Co stanie się z Gamepedią jako marką i domeną?

To pytanie nr 1, którego spodziewamy się po opublikowaniu tego ogłoszenia. Nie podjęliśmy jeszcze tej decyzji, ale uważaliśmy, że ujawnienie planu UCP jest teraz najlepsze dla społeczności, ponieważ pozwala nam na lepszy dialog na temat zmian i ulepszeń. Nie spieszymy się z odpowiedzią, ponieważ udzielenie właściwej odpowiedzi jest ważniejsze niż szybka odpowiedź. Dla jasności, decyzja o zjednoczeniu platform jest niezależna od decyzji brandingowych Gamepedii.

Jak będziemy znali odpowiedź na to pytanie, ogłosimy ją.

Co stanie się z moim kontem na Fandomie i/lub Gamepedii w związku z połączeniem?

Pracujemy nad ujednoliceniem tabel kont użytkowników, co oznacza, że wszystkie konta użytkowników Fandom i Gamepedia będą istnieć w tej samej bazie danych, która obsługuje uwierzytelnianie. Obecnie opracowujemy jak poradzić sobie z użytkownikami, którzy mają konta na obu platformach i/lub rozwiązaniem konfliktów nazw użytkowników.

Jak będzie wyglądał nowy portal?

Prace projektowe szybko się posuwają dzięki nowej platformie i nowym funkcjom, ale nie jesteśmy jeszcze gotowi, aby pochwalić się nowymi projektami.

Czy to dlatego przygotowaliście Project Crossover?

Nie. Początkowym celem Project Crossover było umożliwienie społecznościom połączenia sił i zaprzestania konkurowania o czytelników i treści, co doprowadziło do powstania kilku naprawdę niesamowitych nowych zespołów wiki. Chociaż inicjatywa ułatwia zjednoczenie platformy, rozpoczęła się przed podjęciem decyzji o połączeniu. Project Crossover jest nadal dobrowolny.

Ramy czasowe i kolejność działań

Od czasu ogłoszenia aktualizacji MediaWiki, dla wielu największym pytaniem było: „Kiedy możemy się tego spodziewać?”. Chociaż nadal nie możemy podzielić się z Wami dokładną datą, możemy powiedzieć, że platformy zostaną połączone w 2020 roku, a ulepszenia dla UCP pojawią się w dalszej kolejności.

UCP zostanie udostępniony publicznie na początku 2020 roku, z możliwością tworzenia przy jego użyciu nowych, prostych wiki. Następnie nastąpi migracja Fandomu i Gamepedii do UCP oraz umożliwienie tworzenia skomplikowanych wiki (które wymagają wielu rozszerzeń).

Kiedy Fandom i Gamepedia zostaną przeniesione do UCP, będą funkcjonowały na swoich obecnych skórkach. Podczas gdy Fandom i Gamepedia będą miały parytet funkcji do stanu przed migracją, nie będziemy mieć pełnego zaplanowanego zestawu funkcji podczas premiery, ponieważ wiele nowych opracowywanych funkcji jest przygotowywanych razem z nowym projektem wizualnym.

Droga przed nami

Wiemy, że po przeczytaniu tego bloga macie sporo do przemyślenia. Dla wielu emocje będą sięgać zenitu. Będziemy dzielić się bardziej szczegółowymi informacjami na temat UCP, w kolejnym blogu za tydzień i odniesiemy się wtedy do uwag spod dzisiejszego wpisu. Trzeci blog pojawi się w późniejszym terminie, skupiając się na aspekcie technicznym części już ukończonych prac, ale opiszemy je w sposób, który nie wymaga wiedzy na temat tworzenia oprogramowania.

Tak jak w przypadku wszystkich ogłoszeń, chętnie odpowiemy na pytania dotyczące tego, o czym dzisiaj mowa! Jeśli macie pytania do pracowników dotyczące innego tematu lub potrzebujecie pomocy, zapraszamy do kontaktu przez nasz portal wsparcia lub na Forum.

Advertisement