Centrum Społeczności
Advertisement

Autorzy od lewej: Warrior Silverlight z niemieckiej Warrior Cats Wiki, Ash vs gary z angielskiej Pokemon Wiki, Tankmaster431 z How to Train Your Dragon Wiki

Dyskusje nadal są stale ewoluującą częścią platformy. Chociaż w tym roku w ramach rozwoju produktu w głównej mierze skupiliśmy się nad modernizacją wiki, w dalszym ciągu rozwijamy Dyskusje i planujemy dalszy ich rozwój w 2018 roku.

Oto kilka z większych zmian, które wprowadzimy do końca 2017 roku.

Przesyłanie obrazów

W tym tygodniu dodaliśmy możliwość przesyłania obrazów dla wszystkich społeczności Dyskusji w całym FANDOMIE. Kilka społeczności otrzymało tę możliwość już jakiś czas temu, w ramach testowego wprowadzenia funkcji i jesteśmy naprawdę wdzięczni za ich pomoc i entuzjazm! Informacje, które od nich otrzymaliśmy pomogły nam wprowadzić ulepszenia i naprawić kilka błędów, w szczególności w obszarze obsługi gifów w aplikacjach społeczności.

Społeczności należące do grupy testowej wykorzystały tę funkcję do niesamowitych rzeczy! Zobaczcie jak moderator dyskusji na Yu-Gi-Oh! mógł pochwalić się swoim dziełem, czy to zgłoszenie do konkursu na WikiDex (hiszpańskiej Pokemon Wiki). Obrazy w nagłówku tego posta również pochodzą od utalentowanych artystów, którzy podzielili się swoją pracą z rozmaitymi społecznościami.

Oto kilka uwag na temat funkcjonowania obrazów w Dyskusjach:

  • Dla użytkowników desktopowych, dostępna jest funkcja przesyłania przeciągnij i upuść!
  • Obrazy przesłane do Dyskusji nie otrzymują stron plików oraz nie są uwzględniane na Specjalna:Obrazy, ani w żadnych innych kanałach aktywności wiki.
  • Podobnie do wszystkich innych obrazów w FANDOMIE, obrazy przesyłane do Dyskusji podlegają sprawdzeniu zaraz po ich przesłaniu, aby upewnić się, że zawarte w nich treści są odpowiednie dla odbiorców w każdym wieku.
  • Obecnie istnieje limit jednego obrazu na post/odpowiedź.
  • Upewnij się, że posiadasz zainstalowaną najnowszą wersję swojej ulubionej aplikacji społeczności!

Wydajność i migracje

Przez pozostałą część roku, skupimy się na poprawie wydajności Dyskusji. Optymalizacja bazy danych przyspieszy działanie dla użytkowników zarówno w aplikacjach społeczności, jak również w przeglądarkach. Czas ładowania dla użytkowników webowych poprawi się, wraz z wprowadzeniem Ember fastboot, który już w tej chwili pomaga szybciej ładować artykuły w przeglądarkach mobilnych.

W tym tygodniu dokonamy również migracji treści z nieaktywnych Forów do Dyskusji. W taki sposób określamy Fora, na których od co najmniej sześciu miesięcy nie pojawiły się nowe wątki ani odpowiedzi. Poza tymi, które o to poproszą, będzie to ostatnia grupa społeczności, która zostanie przeniesiona w 2017 roku. W 2018 będziemy dalej rozmawiali o migracji, wraz z rozwojem funkcji.

W nowym roku planujemy więcej nowych funkcjonalności dla Dyskusji oraz będziemy rozmawiali o tym, jak współpracować z członkami społeczności, którzy zaczynają swoją przygodę od tego miejsca. Napiszcie w komentarzach o Waszych historiach związanych z Dyskusjami!

Advertisement