Craig Palmer jest dyrektorem generalnym Fandomu i jest z firmą od października 2011 r.
Fandom logo.png

Wikia bardzo urosła przez lata. Strona rozpoczęła jako zwyczajna farma wiki, ale od tego czasu wyewoluowała w najlepszą platformę w sieci pozwalającą dzielić się wiedzą ze świata rozrywki. Wiki są w tym kluczowe i ciężko pracowaliśmy nad przyciągnięciem większej ilości fanów do Waszych społeczności, budując przy tym nowe sposoby współtworzenia. Zaczęło się od wprowadzenia huba redakcyjnego Fandom na naszym pierwszym rynku, w Stanach Zjednoczonych, oraz globalną premierą Dyskusji ułatwiających prowadzenie rozmów.

Dzisiaj z radością chcemy ogłosić następny krok naszej ewolucji. 4 października Wikia stanie się oficjalnie znana jako Fandom powered by Wikia (Fandom zasilany przez Wikię). Wikia, Inc. w dalszym ciągu będzie naszą firmą matką, ale sama strona internetowa będzie działała pod nazwą Fandom.

Wiemy, że macie wiele pytań odnośnie tej zmiany. Odpowiedzi na te najważniejsze znajdują się poniżej, a tutaj znajdziecie bardziej szczegółowy FAQ.

  • Czym jest Fandom powered by Wikia? Fandom powered by Wikia, lub po prostu Fandom, to nowa marka dla największej strony dla fanów rozrywki na świecie. Fandom oferuje wiedzę fanów na wiki, wieści (które niedługo będą miały premierę na dodatkowych międzynarodowych rynkach i językach) oraz gorące rozmowy na Dyskusjach. Z 360 000 społeczności fanów, 190 milionami unikalnych miesięcznych wizyt, 43 milionami stron z treścią oraz oryginalnymi wieściami i filmami uchwycającymi najbardziej interesujące i najważniejsze momenty z popkultury, jesteśmy głosem fanów w rozrywce.
  • Dlaczego dokonujemy rebrandingu? Chcemy wzbogacać i kultywować doświadczenia fanów na sposoby, na które tylko pozwala bycie marką medialną. Posiadanie jednej nazwy – Fandom – która najlepiej odzwierciedla cały zakres charakteru strony, a nie tylko jej części, wiąże całą stronę w całość pod jedną silną marką. Uważamy, że pojęcie fandom najlepiej określa to kim jesteśmy: wszechstronnym miejscem, gdzie fani mogą celebrować to co kochają.
  • Jakie zmiany zauważę? Zmianie ulegnie globalna nawigacja na całej platformie, która będzie zawierać nowe logo. Powstanie też nowa strona domowa pod Wikia.org skupiająca się na celach charytatywnych. Dodatkowo w niektórych językach zobaczycie nowe dynamiczne strony domowe prezentujące popularne społeczności warte odwiedzenia. Z czasem zostanie to udostępnione we wszystkich wspieranych językach.
  • Czy adres mojej wiki zmieni się na nazwa.fandom.com? Obecnie nie mamy planów na zmianę adresów. Pozostaną one jako nazwa.wikia.com. Nazwy wiki również pozostaną bez zmian.
  • Czy moja wiki się zmieni? Treść na wiki pozostanie dokładnie taka, jaka jest. Wiki są źródłem wiedzy fanów i reprezentują merytoryczny kręgosłup tego, co oferuje Fandom. Nowa treść, jak newsy i artykuły na Fandom.com, stanowi uzupełnienie czerpiące informacje z wiki i będzie wyróżniać Waszą treść oraz udostępniać dogłębną analizę i dyskusje na temat popkultury.
  • Czy będzie to miało wpływ na SEO mojej wiki? Nie. Nasi analitycy ustalili, że rebranding nie będzie mieć wpływu na SEO.
  • Dlaczego to dobre dla mojej wiki? Przez budowanie większej świadomości marki wokół Fandom powered by Wikia będziemy w lepszej pozycji, aby przedstawić Waszą ciężką pracę światu rozrywki, zwracać uwagę większej ilości fanów, twórców i marek na Waszą wiki, oraz dostarczać Wam solidniejszych wrażeń.

To są główne idee leżące u podstaw rebrandingu. Na stronie z FAQ znajdziecie bardziej dogłębne wytłumaczenie tych punktów. Jeśli macie pytania, dajcie znać w komentarzach lub kontaktujcie się z nami bezpośrednio.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.