Centrum Społeczności
Advertisement

Hej! :)

Powracając do dawnej, fajnej praktyki szkoleń na serwerze Discord Fandom/Gamepedia tworzonych od użytkowników dla użytkowników postanowiłem omówić, myślę że bardzo współczesny, temat wprowadzania życia w społeczność wiki.

Dziś dość często spotkać się można z głosami że ludzie już nie edytują jak dawniej, bywa że też te, że wiki jest martwa i próżno wierzyć tu w jakieś zmartwychwstanie. No ale, czy na pewno to zawsze się sprawdza? Może jednak zawsze jest jakiś sposób, skuteczny czy nieskuteczny, ale w każdym razie cokolwiek, co daje nadzieję na zmianę wskazanego stanu rzeczy?

Więc chciałbym Was zaprosić już w najbliższą sobotę o 18:00 na odbywające się w ramach serwera Discord Fandom/Gamepedia szkolenie, które podda to myślenie pod nalot dywanowy, tak by zniknęło ono z powierzchni Ziemi czy może chociaż naszej Rzeczpospolitej. Bo nie gwarantuję, że to mi się uda, ale postaram się, na podstawie moich własnych doświadczeń związanych z tym tematem i intuicji, przedstawić rozwiązania wspomnianego problemu. Silnie wierzę, co więcej, mam na to dowody, że również dzisiaj tworzenie fajnej społeczności jest możliwe, ale istotnie jest to wyzwanie, z którym administracja mierzyć się musi w zasadzie cały czas. Po trwającym około godziny lekcyjnej (45 minut) szkoleniu podyskutujemy na temat wprowadzania wśród społeczności wiki życia. Mimo wszystko Drodzy Fandomianie spróbujmy diabła o różnych postaciach: nieaktywności, bierności, braku edycji, złapać wspólnie za rogi. W końcu w kupie siła.

To jak, widzimy się? ;) Dziękuję w tym miejscu użytkownikom MALYMATI2007 za pomoc w samym projekcie i Railowi za otwartość na niego i promocję!

Pio387  03:27, 20 paź 2023 (UTC)

Advertisement