Czołem!

Witajcie w kolejnej odsłonie Wikianina od kuchni! Dzisiaj przedstawię Wam Rafiego862, doświadczonego użytkownika i administratora wielu wiki, między innymi Pokepédii. Jestem pewny, że każdy o nim przynajmniej słyszał, bo jest aktywnym Wikianinem. Przechodząc do sedna, zapraszam Was do lektury wywiadu z Rafim!

150px-1841883.png.jpg

Miłego czytania!

Wstęp - Rafi o sobie

1. Powiedz coś o sobie... kim jesteś i jakie są Twoje codzienne zajęcia?

Jestem Rafi862, dla przyjaciół po prostu Rafi. Na co dzień uczęszczam do szkoły (obecnie kończę gimnazjum) i - wbrew pozorom - nie uczę się zbyt dużo, a i tak idzie mi rewelacyjnie. W wolnym czasie edytuję i administruję wiele projektów Wikia.

2. Czy masz jakieś zainteresowania? Jakie i dlaczego?

Interesuję się technologią, a także naukami ścisłymi, z którymi wiążę swoją przyszłość (medycyna). Trudno powiedzieć, dlaczego. Po prostu tak.

Działalność na Wikii i opinia o niej

3. Czemu wybrałeś taką nazwę użytkownika i avatar? Czy przywiązujesz do nich szczególne znaczenie?

Nazwa użytkownika zaczerpnięta została z mojego imienia, a dodałem tylko trzy cyferki. Zacząłem jej używać już kilka dobrych lat temu, na innych serwisach. Jednak nie przywiązuję do niej szczególnego znaczenia, podobnie jak do avatara. On z kolei ilustruje to, czym obecnie się zajmuję - grą w Pokemony. A przedstawia Siebolda, jednego z Elitarnej Czwórki.

4. Jak zaczęła się Twoja przygoda z Wikią? Dlaczego zostałeś tutaj na dłużej?

Na Wikię trafiłem przypadkowo, szukając informacji właśnie o Pokemonach. Zainspirowała i zaciekawiła mnie bardzo hiszpańska wiki na ten temat. Z czasem utworzyłem swoją wiki, a potem kolejne, i to właśnie sprawiło, że zostałem tu aż do teraz.

5. Co cenisz sobie w rozwijanych przez siebie projektach?

Przede wszystkim wygląd. To on zachęca użytkownika do dalszego zwiedzania zakamarków wiki. Ważna jest także dla mnie poprawność językowa, gramatyczna i ortograficzna.

6. Jakie wady widzisz w polskiej społeczności? Co byś poprawił, by wszystko działało jak należy?

Nie widzę żadnych wad. Emoticon_happy.png

7. Dlaczego Wikia, a nie inna farma wiki?

Ze wględu na swobodę tworzenia, jaką daje Wikia, a także wspaniałych użytkowników, z którymi kontakt jest bardzo łatwy i przyjemny.

8. Co lubisz w Wikii, a co Cię drażni i odpycha?

Uwielbiam to, że każdy może wykazać się swoimi umiejętnościami i w jakimś stopniu wziąć udział w rozwijaniu danej wiki. Odpychają mnie najbardziej bugi.

9. Co myślisz o krokach, które podejmowane są w rozwoju Wikii?

Uważam, że jest dobrze, a helperzy dają z siebie wszystko, by Wikia była coraz lepsza.

10. Którą zmianę uważasz za najpozytywniejszą/najbardziej przełomową?

Najbardziej przełomową i najpozytywniejszą zmianą według mnie było wprowadzenie Oasisa jako głównej skórki zamiast Monobooka.

11. Jakie zmiany zaproponowałbyś w Wikii?

Dla mnie Wikia jest już wystarczająco dobra i żadnym zmian nie potrzebuje. Emoticon_wink.png

12. Co polecisz osobom, które dopiero co zaczęły przygodę z Wikią?

Chciałbym powiedzieć nowym, mniej doświadczonym edytorom, aby się nie poddawali i próbowali dalej, jeśli coś im nie wychodzi. Pamiętajcie też o zapoznaniu się z regulaminem danej wiki.Emoticon_wink.png

13. Jakie cechy i wiedzę jakiego typu powinien Twoim zdaniem posiadać administrator szanującej się wiki?

Administrator powinien między innymi mieć dobry kontakt z innymi użytkownikami i umieć się z nimi porozumiewać. Musi także dawać dobry przykład społeczności. Co do wiedzy - dobry administrator musi mieć rozległą wiedzę na temat dotyczący danej wiki. Powinien też umieć dopracowywać ją w każdy możliwy sposób, np. poprzez wygląd, ciekawe logo, itp.

14. Które z rozszerzeń przypadło Ci najbardziej do gustu, a którego nie lubisz?

Według mnie najlepszym "gadżetem" jest PortableCSSPad. Natomiast z całego serca nie znoszę VisualEditora.

15. Korzystasz z Oasisa czy Monobooka?

Zdecydowanie Oasis. Jednak swego czasu z Monobooka też korzystałem, ale to stare dzieje. Emoticon_wink.png

Zainteresowania

16. Co robisz w wolnym czasie?

W wolnym czasie zajmuję się edytowaniem różnych projektów Wikii. Lubię także porysować sobie i zagrać w gry, głównie na Nintendo 3DS.

17. Jakiego systemu operacyjnego używasz?

Używam Windows Vista, i to od niepamiętnych czasów. Emoticon_wink.png

Zakończenie

18. Czy chciałbyś kogoś pozdrowić?

Chciałbym pozdrowić administratorów wszystkich założonych przeze mnie projektów - głównie Szynkę013 (Ben 10 Wiki) i resztę tamtejszej administracji, a także VerMę (Scoobypedia) - oraz wszystkie tamtejsze społeczności.

To już koniec wywiadu z Rafim862. Dziękuję mu za zmierzenie się z moimi pytaniami :-). A już w następnym tygodniu, Wedkarski zmierzy się z DemonRipperem. Mam nadzieję i jestem tego nawet pewien, że ten wywiad Was zaciekawi.


Pozdrawiam i czekam na komentarze, Pio387 Dyskusja

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.