Centrum Społeczności
Advertisement
Centrum Społeczności

Rail Rail 21 mar
0

Pierwszy tydzień naprawiania błędów

Czołem!

Ostatni tydzień upłynął nam na naprawianiu błędów, które spowodowało wstrzymanie prac nad projektem UCX – nową skórką komputerową, elemencie wcześniej znanym jako Faza 2 UCP. W tym czasie nasz zespół ds. designu przyglądał się feedbackowi, który otrzymaliśmy podczas przedstawionego na Community Connecie przeglądu tego, jak UCX ma wyglądać. Możecie wyczekiwać publicznego przedstawienia UCX wkrótce!

We wtorkowym i czwartkowym wdrożeniu znalazło się łącznie 121 poprawek błędów – najważniejsze z nich wymienione zostały we wpisie na blogu na Community Central.

Będziemy kontynuować naprawianie błędów, a za tydzień pojawi się ponowne podsumowanie tego, co zostało w tym czasie zrobione.

Przeczytaj cały post
Rail Rail 17 lut
12

Przedstawiamy zasady blokowania na wiki

Czołem!

Ten blog miał nadejść już od dawna i dla niektórych z was może być bezpośrednim wynikiem feedbacku, jaki przekazywaliście na temat naszych wytycznych. Historycznie Fandom stał po stronie administratorów, uznając prawidłowość nakładanych przez nich lokalnych blokad – nawet jeśli powody tych blokad były dyskusyjne. Wprowadzając zakaz tworzenia duplikatów wiki w naszej nowej polityce nowych wiki, wcześniejsze rozwiązanie, aby użytkownicy tworzyli po prostu swoje własne wiki, przestało działać, ponieważ dzieli społeczność edytorów i czytelników. W dłuższej perspektywie koniecznym stało się rozwiązanie problemu przypadków złych administratorów.

Obecna polityka dotycząca blokad sprowadza się do następującego zdania: administratorzy mogą zab…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 4 lut
0

Poprawianie wydajności wiki


Zgodnie z obietnicą, rozpoczynamy serię wpisów, w których będziemy dzielić się z wami naszą analizą tego jak specyficzne dla wiki elementy wpływają na wyniki w Web Core Vitals, jako część naszego projektu rozwijając się z siecią. Znajdziecie tutaj ogólne podsumowanie końcowych wniosków. Aby zagłębić się w szczegóły, polecane jest przejście do tej strony pomocy w języku angielskim. Jej polska wersja pojawi się wkrótce.


  • 1 Pomiary
  • 2 Co możemy zrobić
  • 3 Co wy możecie zrobić
    • 3.1 Krótkie strony i zalążki
    • 3.2 Strony z zakładkami
    • 3.3 Skracanie artykułów
  • 4 Co dalej?

Zacznijmy od przypomnienia – Core Web Vitals to nowy projekt Google, który mierzy 3 różne aspekty tego jak wczytują się strony internetowe gdy już chcesz do nich przejść. Celem projektu jest zapewnienie…
Przeczytaj cały post
Rail Rail 3 lut
1

Postępy w migracji domeny Gamepedia do Fandomu

Począwszy od 15 lutego zaczniemy migracje dodatkowych wiki z Gamepedii, które przeszły Project Crossover i które NIE były wybranymi wiki w tym projekcie społeczności.

Czołem!

W tym blogu przedstawimy wam skrócone postępy w testach migracji Gamepedii do Fandomu i jak szły nasze prace w tym zakresie.

Od rozpoczęcia listopadowych migracji wiki z testowej grupy monitorowaliśmy wpływ migracji na ruch na wiki. Dla kontekstu warto wspomnieć, że migracje dotyczyły wiki, na których w większości przeprowadzony został Project Crossover, co oznacza, że archiwalne wiki z domeną <nazwa>-archive.fandom.com miał bardzo mało odwiedzin.

Obserwacje wykazały, że duże wiki na Gamepedii po przeniesieniu na adres URL Fandomu obyły się bez większych szkód, co jest ba…

Przeczytaj cały post
Rail Rail 17 sty
3

Rozwijając się z siecią: zadowalanie Google'a


Cześć!

Mam nadzieję, że wszyscy spędziliście święta bezpiecznie w gronie najbliższych ^^

Jako że rok 2021 się już rozpoczął, porozmawiajmy na temat optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych (SEO), albo po prostu sprawianiu, aby Google był zadowolony. Niektórzy z was na pewno już o tym wiedzą, ale zawsze warto przypomnieć: wyniki w wyszukiwarkach internetowych odpowiadają za przytłaczającą większość wejść na naszą platformę, z czego 90% ruchu na wiki pochodzi z wyników Google. Jest to główne źródło ruchu na każdej uznanej wiki, bez wyjątku. Wynika to z faktu, że Google zdaje sobie sprawę, że platforma Fandomu jest najważniejszym autorytetem w świecie wiedzy z różnych uniwersów i dlatego nagradza wasze wiki bardzo wysokimi pozycjami w wynika…


Przeczytaj cały post

Advertisement