Aktualizacja na dzień 24 lipca 2020: systemy logowania zostały scalone. Dziękujemy za waszą cierpliwość podczas procesu w którym musieliśmy naprawić kilka nieoczekiwanych, dziwnych problemów. Pozostają dwa główne problemy nad którymi teraz pracujemy, a które nie zatrzymały naszej pracy. Są to: niedziałająca strona BotPasswords na Gamepedii oraz pewna liczba użytkowników, których konta zostały przeniesione w dziwny sposób. Jeśli twoja zmiana nazwy użytkownika wygląda nietypowo, skontaktuj się bezpośrednio z personelem , aby poprosić o dodanie Twojego przypadku do kolejki do poprawek.

Czołem!

Jak wielu z was może wiedzieć, ostatnio pracowaliśmy nad zunifikowanym systemem logowania dla Fandomu i Gamepedii, który będzie częścią projektu Unified Community Platform.

Mamy przyjemność ogłosić, że to niezwykle trudne technicznie wyzwanie zbliża się do końca (lub jest już ukończone, w zależności od tego, kiedy to czytasz)! Jednakże jednym z problemów z którym musimy się zmierzyć są konflikty nazw użytkowników.

Konflikty i ich rozwiązywanie

Konflikt nazw użytkowników ma miejsce gdy konto na Fandomie i konto na Gamepedii dzielą jedną nazwę użytkownika, w związku z czym nie mogą istnieć razem w jednym systemie.

Odkryliśmy ponad 80 000 konfliktów bez możliwości jednoznacznego określenia czy stoi za nimi jeden użytkownik, więc musieliśmy podjąć pewne zmiany, aby je rozwiązać.

Ustalony został zestaw reguł mający pomóc nam rozwiązać te konflikty poprzez zdecydowanie, które konto może zachować swoją nazwę użytkownika, a które musi ją zmienić. Po zaaplikowaniu tych reguł tylko 19 konfliktów dalej wymagało ręcznego rozwiązania.

Co dzieje się z kontem, które musi zmienić nazwę?

Jeśli nie udało ci się zachować nazwy użytkownika, twoje konto dostanie człon -fduser lub -gpuser na końcu swojej nazwy. Będzie ci wtedy przysługiwać możliwość zmiany nazwy użytkownika, nawet jeśli wcześniej wykorzystałeś(aś) swoją jedyną dozwoloną zmianę na Fandomie.

Kiedy system zostanie zunifikowany

Po co najmniej całym dniu pracy, o godzinie 22 czasu polskiego (15:00 EST), 21 lipca system logowania zostanie zunifikowany. Podczas prac konserwacyjnych nowe logowania i rejestracje zostaną wyłączone na Gamepedii, jednakże aktywne już sesje logowania będą wciąż respektowane. Po zakończeniu prac wszystkie sesje na Gamepedii zostaną zresetowane i konieczne będzie nowe logowanie przy użyciu zunifikowanego logowania na Fandomie.

Możliwe będzie także podjęcie decyzji o odłączenie konta na Twitchu i logowania przy użyciu normalnego hasła, co jest nowością dla użytkowników Gamepedii. Tak jest, wymóg posiadania konta na Twitchu odchodzi w niebyt!

Jeśli macie jakieś pytania na ten temat, z chęcią udzielimy na nie odpowiedzi. Jednakże ze względu na ilość zaangażowanych, odpowiedzi na indywidualne pytania dotyczące tego czy Twoje konto zachowało obecną nazwę w konflikcie czy też nie nie zostaną udzielone.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.