Centrum Społeczności
Advertisement

Hej!

Z przyjemnością możemy ogłosić, że oprócz rozwiązania największych problemów, naszemu zespołowi udało się także pomyślnie wdrożyć na Unified Community Platform pierwszą wersję kanału aktywności w społeczności, jak i edytora wikitekstu z 2010 roku.

Kanał aktywności

Wchodząc na ostatnie zmiany, ujrzycie teraz także zakładki kierujące do aktywności generowanej przez społeczność (wiadomości na tablicach i komentarze) oraz ostatnio dodanych obrazów (Specjalna:Nowe pliki).

Aktywność w społeczności umożliwia śledzenie zmian na tablicach i w komentarzach, dodając do tego użyteczne linki dodające kontekstu.

Aktywność w obrazach ładuje stronę Specjalna:Nowe pliki, na której także została dodana wspomniana struktura zakładek z ostatnich zmian, co umożliwi szybkie przełączanie się pomiędzy tymi trzema stronami.

Często otrzymywaliśmy od was opinie, w których prosiliście o dodanie jednego, zunifikowanego kanału ostatnich zmian ze wszystkim. Niestety połączenie edycji z MediaWiki oraz aktywności z Dyskusji byłoby zbyt skomplikowanym technicznie procesem wymagającym głębokich ingerencji w kod MediaWiki. Rozwiązanie to skutecznie eliminuje problemy w moderacji wiki, funkcji społecznościowych oraz obrazów bez znaczących zmian w kodzie MediaWiki, które mogłyby utrudnić późniejsze aktualizacje oprogramowania.

Pragnę tylko zaznaczyć, że choć zmiany na wiki są oznaczone w naszej nowej strukturze jako „Aktywność na wiki”, to nie jest to strona Specjalna:Aktywność na wiki znana ze starej platformy. Jak już wcześniej wspominaliśmy, jednym z naszych celów jest pozyskanie większej ilości opinii i przeprowadzenie badań na temat sposobów wykorzystywania Aktywności na wiki, aby dowiedzieć się, jak możemy rozwiązać tę kwestię w przyszłości.

Wartym powtórzenia jest także fakt, że aktywność w społeczności wyświetla tylko dane począwszy od wydania tej funkcji w czwartek 17 września, a nie całą historię aktywności w społeczności. Spowodowane jest to tym, że nowa część oprogramowania „nasłuchująca” nowych zmian została uruchomiona tego dnia.

Pracujemy już nad dalszymi usprawnieniami i wkrótce je opublikujemy, jednak jest to funkcja, którą chcielibyśmy rozwijać na podstawie waszych odczuć płynących z obcowania z nią. Podziel się z nami tym jak jej używasz, jak chciałbyś jej używać, które funkcje lubisz a których nie, a także co chciałbyś zobaczyć w tym temacie. ‘’’Zbudujmy to razem!’’’

Edytor 2010

Edytor kodu źródłowego z 2010 roku też jest już aktywny! Aby go użyć, musisz zmienić swoje preferencje edytora. Przejdź do strony Specjalna:Preferencje i w zakładce „Edycja” zmień preferowany edytor na „Edytor źródłowy” zamiast „VisualEditor - source mode” Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, jest to minimalistyczna opcja dla zagorzałych edytorów wiki.

UCP WikiEditor.png

Edytor z roku 2010, znany także jako WikIEditor, jest już od jakiegoś czasu na Gamepedii, więc nasz zespół ma już z nim sporo doświadczenia, a także praca włożona w przygotowanie go pod UCP na Gamepedii pomogła nam przygotować tę funkcję szybciej i bez większych niespodzianek. Nie gwarantujemy, że opcja wyboru WikiEdytora będzie dostępna na zawsze. Będzie on koegzystować z edytorem z 2017 roku gdy będziemy kontynuować usprawnienia w tym drugim. Obiecaliśmy wam dostarczyć najlepsze możliwe narzędzia i nie usuniemy edytora z 2010 roku tak długo, aż nie będziemy pewni, że edytor 2017 spełnia wszelkie wymagania.

Wznowienie migracji

Po poprawieniu krytycznych błędów, wydaniu aktywności społeczności oraz WikiEditora, oraz zaktualizowaniu naszych komunikatów o zakończonej migracji, plan na wstrzymanie migracji został zakończony powodzeniem. Wznawiamy migracje do UCP, a pierwsza partia wiki powinna zostać zmigrowana w tygodniu po 28 września.

Dziękujemy za wasze sugestie i feedback na temat nowej platformy. Staramy się cały czas czynić nową platformę możliwie najlepszą dla was wszystkich.

Advertisement