Centrum Społeczności
Advertisement
Centrum Społeczności

Cześć!

Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc ogłosić, że już od dwóch dni wszystkie NOWE wiki na Fandomie tworzone przez was, naszych wspaniałych edytorów, działają na Unified Community Platform!

To pierwsze z wielu planowanych wydań, gdyż wciąż pracujemy nad przenoszeniem funkcji ze starej platformy na nową uwzględniając istniejące przypadki użycia. W tej chwili traktujemy zainstniałą sytuację jako formę wydania „otwartej wersji beta”. Udostępnienie wam platformy w tak wczesnym stadium rozwoju jest dla nas niezwykle ważne pod kątem zrozumienia tego jak ona działa przy normalnym obciążeniu użytkownikami.

Przypominamy, że wasze istniejące wiki pozostaną na starych platformach Fandomu i Gamepedii tak długo, aż UCP nie będzie posiadać wszystkich funkcji wymaganych do ich wspierania.

Odkurzyliśmy subforum aktualizacji technicznych aby dać wam tak zwane dzienniki wdrożeń dla istotnych zmian w UCP, włączając w to znane problemy. Jest to najlepsze miejsce do przekazywania opinii na temat nowych wiki na UCP i bycia na bieżąco ze zmianami wprowadzanymi w nowych wydaniach. Znamy już wiele błędów wykrytych przez naszych nieocenionych pierwszych użytkowników.

Zgodnie z obietnicą utworzyłem dla was nową wiki na UCP, gdzie możecie przetestować nowe funkcje MediaWiki 1.33 – edytor, profile, itd. Sprawdź Rail Wiki.

Witajcie w UCP, przyszłości Fandomu.

Advertisement