Cześć!

Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc ogłosić, że już od dwóch dni wszystkie NOWE wiki na Fandomie tworzone przez was, naszych wspaniałych edytorów, działają na Unified Community Platform!

To pierwsze z wielu planowanych wydań, gdyż wciąż pracujemy nad przenoszeniem funkcji ze starej platformy na nową uwzględniając istniejące przypadki użycia. W tej chwili traktujemy zainstniałą sytuację jako formę wydania „otwartej wersji beta”. Udostępnienie wam platformy w tak wczesnym stadium rozwoju jest dla nas niezwykle ważne pod kątem zrozumienia tego jak ona działa przy normalnym obciążeniu użytkownikami.

Przypominamy, że wasze istniejące wiki pozostaną na starych platformach Fandomu i Gamepedii tak długo, aż UCP nie będzie posiadać wszystkich funkcji wymaganych do ich wspierania.

Odkurzyliśmy subforum aktualizacji technicznych aby dać wam tak zwane dzienniki wdrożeń dla istotnych zmian w UCP, włączając w to znane problemy. Jest to najlepsze miejsce do przekazywania opinii na temat nowych wiki na UCP i bycia na bieżąco ze zmianami wprowadzanymi w nowych wydaniach. Znamy już wiele błędów wykrytych przez naszych nieocenionych pierwszych użytkowników.

Zgodnie z obietnicą utworzyłem dla was nową wiki na UCP, gdzie możecie przetestować nowe funkcje MediaWiki 1.33 – edytor, profile, itd. Sprawdź Rail Wiki.

Witajcie w UCP, przyszłości Fandomu.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.