Centrum Społeczności
Advertisement

Czy zdarzyło ci się kiedyś znaleźć w sytuacji, w której czytasz artykuł na wiki na Fandomie, a w nim natrafiasz na coś wymagającego poprawki, jak np. kłójąca w oczy literófka? Chcesz pomóc i zgłosić to do osoby, która ma uprawnienia, aby poprawić błąd – więc gdzie można to zrobić?

Advice-beginner-your first steps

Wnieś swój wkład – zacznij edytować już dzisiaj!

Może cię to zaskoczyć, ale nie musisz niczego zgłaszać – z kontem użytkownika, masz możliwość wprowadzać zmiany samodzielnie!

Jeśli taki pomysł wydaje się kompletnie szalony, to się nie martw: tak naprawdę jest to bardzo proste. Przejdziemy krok po kroku po wszystkich wymaganych działaniach – może to być szok, ale to tak naprawdę tylko kilka kliknięć.

Oprogramowanie MediaWiki, z którego korzystają wiki na Fandomie, pozwala zalogowanym użytkownikom na edytowanie stron, w przypadku jak twój – aby poprawić np. tę wkurzająca literówkę.

A więc zabierzmy się za to razem – jak stać się „edytorem”, częścią społeczności osób wnoszących wkład na Fandomie?

Twój wkład pomaga czynić twoje ulubione wiki lepszymi. O to właśnie chodzi we wnoszeniu wkładu – edytowaniu – na wiki: tworzenie czegoś wspaniałego razem, we wspólnym i otwartym otoczeniu i ze wspólnym celem stworzenia najlepszego źródła wiedzy na twój ulubiony temat.

Advertisement