Centrum Społeczności
Advertisement
Centrum Społeczności

Czołem!

Jak obiecaliśmy, wracamy do was z dodatkowymi informacjami na temat nowych zamienników dla profili użytkowników i tablic wiadomości na Unified Community Platform.

Obie z tych funkcji zostały przebudowane w celu zapewnienia kompatybilności z nową architekturą UCP, jednak działają i wyglądają bardzo podobnie do ich odpowiedników ze starej platformy – mają jednak pewne nowoczesne usprawnienia.

Profil

Z pewnością zauważysz, że Profile zostały nieco odświeżone. Design jest czystszy i skupia się bardziej na tobie jako na użytkowniku, a nie na twoich statystykach. Dodaliśmy ponadto możliwość personalizowania profilu obrazkiem w tle, tak jak w wielu popularnych platformach społecznościowych. Choć nie widać tego na przedstawionych przykładach z Community Central, profile naśladują motyw kolorystyczny wiki, na której się znajdują.

Profile Desktop - Message Wall (1).jpg

Chcemy, aby profil był miejscem, w którym możesz wyrazić siebie i twoje fandomy. To kim jesteś to więcej, niż twoje zajęcie, płeć i lokalizacja. Jako że zauważyliśmy, że użytkownicy korzystają z tych pól i dodają do nich więcej informacji, podjęliśmy decyzję, aby uczynić nagłówek profilu (górna część pod nazwą użytkownika) bardziej dowolnym.

O mnie, Tablica wiadomości i Aktywność zastępują obecne zakładki Profilu, Tablicy i Wkładu. Jako że cała funkcja jest twoim profilem, mylącym dla dowolnego formatu było nazywanie strony użytkownika w Profilu również profilem. Dla jasności teraz będzie to nazywane O mnie. Funkcje pozostają te same.

Zakładka wkładu została przemianowana na Aktywność, jako że jest to bardziej adekwatny opis jej przewidywanej funkcji: wyświetlanie twojej aktywności w danej społeczności. Od ostatniej aktualizacji profilu, twój ogół wkładu do platformy poszeszył się o Dyskusje. Chcemy, aby zakładka aktywności dawała więcej informacji o zaangażowaniu użytkownika zarówno w edycje na wiki, jak i udział społecznościowy. Jak możesz zobaczyć na przykładzie poniżej, Edycje reprezentują wkład w wiki a Posty wkład w Dyskusjach. Dotyczy to także przyszłych typów treści, ponieważ chcemy uczynić z UCP fundament przyszłych innowacji związanych z rozbudowywaniem doświadczenia społeczności z treścią wiki u podstaw.

Profile Desktop - Activity (2).jpg

Tablica wiadomości

Tablica wiadomości jest bardzo prostą funkcją umożliwiającą ci otrzymywanie i odpowiadanie na wiadomości zostawione przez innych użytkowników. Stare tablice wiadomości zostały zbudowane na tym samym niestandardowym kodzie w MediaWiki, którego używaliśmy dla Specjalna:Forum (Forum zostanie wyłączone na wiosnę, o zmianach w Dyskusjach powiemy w innym blogu). Ponieważ tamten kod został porzucony w naszej nowej platformie, zdecydowaliśmy się na przebudowanie tablic wiadomości. używając tej samej technologii, która zasila Dyskusje, znane też jako Kanały.

New Message Wall Post.jpg

Zmiana ta pozwala nam odtworzyć znaczną większość poprzednich funkcji, pozwalając jednocześnie pozostawić tablice wiadomości poza bazową instalacją MediaWiki. Utrzymywanie ich oddzielnie pozwala nam na łatwiejsze aktualizowanie MediaWiki, ponieważ nie jest to funkcja przyspawana do jednej konkretnej jego instalacji. Innymi słowy, nie wynaleźliśmy tablic na nowo, po prostu przełożyliśmy je na inne oprogramowanie.

New Message Wall Reply.jpg

Niestety, jako że nowe tablice są oparte na Dyskusjach, nie wspierają wikitekstu. Była to dla nas bardzo trudna decyzja, ale ostatecznie bardzo mały odsetek wiadomości był tworzony z wykorzystaniem edytora źródłowego starych tablic wiadomości. W rezultacie ustaliliśmy, że takie wsparcie nie jest wymagane dla systemu komunikacji pomiędzy użytkownikami i nie tłumaczyłoby tworzenia na nowo technologii opóźniającego wdrożenie UCP. Użytkownikom używającym tablic do udostępniania fragmentów kodu źródłowego polecamy korzystanie z trybu tekstu preformatowanego lub ze strony we własnej przestrzeni użytkownika. Jak można zobaczyć w przykładzie, formatowanie tekstu jest wspierane przez system Dyskusji. Technologia stojąca za Dyskusjami jest także znacznie bardziej mobilna niż nasz stary framework wykorzystywany do komunikacji, więc ta zmiana pomaga we wprowadzeniu wielu usprawnień doświadczenia mobilnego.

Społeczności wciąż będą miały możliwość korzystania ze stron dyskusji użytkowników zamiast tablic wiadomości, jeśli administratorzy zdecydują się na takie rozwiązanie.

Jeszcze jedno

Aktualizujemy domyślne avatary dla twojego profilu w UCP! Avatary te są zgodne z systemem designu charakterystycznym dla marki Fandom. Oczywiście możesz pozostać przy swoim obecnym avatarze, jeśli tylko zechcesz.

Edit-Avatar-Modal.png

W następnym blogu skupimy się na edytorze, który będzie OGROMNĄ zmianą w UCP! Blog ten jest planowany na początek przyszłego tygodnia.

Advertisement