Hej!

Dzisiaj mamy przyjemność ogłosić, że długo wyczekiwana funkcja w postaci wyszukiwania postów w Dyskusjach jest już dostępna!

Na wiki działających na Unfiied Community Platform na stronie Specjalna:Szukaj pojawiła się nowa opcja w postaci zakładki „Posty”, która umożliwia wyszukiwanie postów w Dyskusjach. Użytkownicy często prosili o dodanie tej funkcji od momentu oddania Dyskusji w wasze ręce.

Na ten moment jednak nie zmieni się działanie wyszukiwarki, a to oznacza, że będzie trzeba wchodzić na Specjalna:Szukaj, aby mieć dostęp do zakładki postów. To pierwsze wydanie dotyczy tylko skórki komputerowej, a także wyniki wyszukiwania z Dyskusji nie będą znajdowały się w zakładce „Wszystko” ani w zaawansowanych opcjach wyszukiwania. W przyszłym roku zamierzamy rozpocząć eksperymenty, aby dowiedzieć się w jaki sposób możemy eksponować pasującą treść z Dyskusji jednocześnie szanując intencje użytkownika wykonującego zapytanie. Zdajemy sobie sprawę, że dużo macie do powiedzenia na ten temat i wyszukiwania w ogóle – jest to ekscytujący temat, który zamierzamy podjąć w przyszłym roku.

Jednakże do tego czasu zapraszamy do korzystania z nowej opcji wyszukiwania oraz dzielenia się z nami opiniami na jej temat! Z chęcią dowiemy się co wam się podoba a co nie, i co chcielibyście zobaczyć w innej formie. Wasz feedback pomoże kształtować przyszłe wersje tej funkcji.

I jeszcze jedno – wyświetlenia z Dyskusji i powiązanych funkcjonalności są teraz uwzględniane w danych analitycznych udostępnianych administratorom wiki! Jest to usprawnienie, które wdrożyliśmy kilka tygodni temu podczas zmian w konfiguracji tego jak śledzenie jest przekazywane do tego konkretnego panelu. Możecie się teraz cieszyć bardziej adekwatnymi danymi!

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.