Centrum Społeczności
Advertisement

Czołem!

Jedną z funkcji która nie zostanie przeniesiona ze starej platformy Fandomu na Unified Community Platform jest tak zwana współdzielona pomoc. Objaśniamy to w specyficzny sposób ze względu na naturę tej funkcji i fakt, że możesz mieć treść, którą chcesz zachować. Na szczęście udało nam się stworzyć zmianę w kodzie, która zapewni, że twoja treść nie zostanie utracona.

Czym jest współdzielona pomoc?

W uproszczeniu współdzielona pomoc bierze strony pomocy z Centrum Społeczności i przekazuje je do stron pomocy na twoich indywidualnych wiki.

Dlaczego jej nie portujemy?

Zamieniamy te lokalne transkluzje przekierowaniami do ich źródeł na Centrum Społeczności, dzięki czemu użytkownicy mogą trafić w miejsce, w którym znajdą najlepsze wsparcie dotyczące platformy i uwagę osób zdolnych im pomóc, zamiast niepotrzebnego obciążania lokalnych administratorów i edytorów.

Co musisz zrobić?

Jeśli posiadasz niestandardową zawartość na jakiejkolwiek z przekazywanych stron pomocy (zdecydowana większość naszych wiki NIE MA!), możesz chcieć skopiować ją na oddzielną stronę, jeśli uważasz ją za wartą zachowania.

Jeśli twoja wiki wciąż jest na starej platformie, po prostu przenieś niestandardową zawartość na oddzielną stroną na swojej wiki i wszystko będzie gotowe. Niestety nie możemy zrobić tego w sposób zautomatyzowany, ponieważ skala w jakiej musielibyśmy działać mogłaby spowodować ogólne obciążenie platformy. Konieczność sprawdzania zawartości ponad 400 000 wiki ręcznie przez personel aby wykonać kopie również nie jest jedną z możliwych opcji, a zabrać by to mogło miesiące.

Jeśli twoja wiki została już zmigrowana na nową platformę, aby dostać się do swojej niestandardowe zawartości konieczne będzie dodanie następującego tekstu na koniec adresu URL, na której się ona znajduje:

?redirect=no

Zapobiegnie to przekierowaniu cię do Centrum Społeczności i będziesz mógł skopiować zawartość.

Wstępne spojrzenie na dane sugeruje, że bardzo niewiele wiki ma swoją niestandardową zawartość na jakichkolwiek z tych stron pomocy, jednak na wiki które ją mają, treść ta może być warta zachowania. Właśnie dlatego objaśniamy co się stanie ze współdzieloną pomocą i dodajemy szansę za zachowanie treści.

To czy na twojej wiki znajdują się strony pomocy z niestandardową zawartością możesz sprawdzić wchodząc na stronę Specjalna:Wszystkie strony?namespace=12.

Advertisement