FANDOM

Rail01

Administrator
 • O mnie Jestem administratorem Centrum Społeczności na Fandomie i tłumaczem-wolontariuszem z pasją do lisów 📝🦊 Nie krępuj się napisać do mnie z prośbą o pomoc :D
 • [Pokaż więcej]
 • Rail01


  Jeśli pierwsze słyszysz o projekcie Unified Community Platform, to przeczytaj proszę tego bloga aby dowiedzieć się więcej na temat zakresu całego projektu przed komentowaniem.

  Cześć wszystkim!

  Mamy przyjemność ogłosić, że Unified Community Platform wchodzi w drugi etap wdrażania – przenoszenie wiki bez zaawansowanych rozszerzeń i zestawów funkcji na nową platformę!

  Co to oznacza? Oznacza to, że Unified Community Platform osiągnęła punkt w którym pewna ilość wiki istniejących na starej platformie może teraz zostać przeniesiona aby czerpać korzyści z nowych i usprawnionych narzędzi jak edytowanie mobilne i edytor z 2017 roku od Fundacji Wikimedia. Dokładnie taki, jak używany na Wikipedii.

  Pewnie zastanawiasz się, jak będziemy wybierać wiki. Odpo…


  Czytaj całość >
 • Rail01


  Jeśli pierwsze słyszysz o projekcie Unified Community Platform, to przeczytaj proszę tego bloga aby dowiedzieć się więcej na temat zakresu całego projektu przed komentowaniem.

  Jako że Fandom kontynuuje w tym roku wydawanie Unified Community Platform, mogłeś zauważyć, że jednym z powodów dla których tworzymy nową platformę jest umożliwienie naszej sieci wiki istnienie na tej samej wersji MediaWiki. Oznacza to, w szczególności dla społeczności już istniejących na Fandomie, aktualizację do MediaWiki w wersji 1.33.

  To wyjaśnienie może mieć sporo sensu dla naszych najstarszych, najbardziej doświadczonych użytkowników, ale dla wielu termin „MediaWiki” jest zagadką. Czym jest MediaWiki i dlaczego Fandom się nim przejmuje? Czyż Fandom nie ma swojego…


  Czytaj całość >
 • Rail01

  Cześć!

  Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc ogłosić, że już od dwóch dni wszystkie NOWE wiki na Fandomie tworzone przez was, naszych wspaniałych edytorów, działają na Unified Community Platform!

  To pierwsze z wielu planowanych wydań, gdyż wciąż pracujemy nad przenoszeniem funkcji ze starej platformy na nową uwzględniając istniejące przypadki użycia. W tej chwili traktujemy zainstniałą sytuację jako formę wydania „otwartej wersji beta”. Udostępnienie wam platformy w tak wczesnym stadium rozwoju jest dla nas niezwykle ważne pod kątem zrozumienia tego jak ona działa przy normalnym obciążeniu użytkownikami.

  Przypominamy, że wasze istniejące wiki pozostaną na starych platformach Fandomu i Gamepedii tak długo, aż UCP nie będzie posiadać wszystkich …

  Czytaj całość >
 • Rail01

  Czołem!

  Oto nasz ostatni blog ujawniający szczegóły UCP przed jej pierwszym wydaniem, które będzie miało miejsce już w środę 11 marca – tylko dla nowych wiki! Istniejące wiki będą utrzymywane na starych platformach Fandomu i Gamepedii do momentu rozpoczęcia migracji zależącej od tego, czy Unified Community Platform będzie w stanie obsłużyć funkcje używane na tych wiki.

  Ten blog skupia się na edytorze na Fandomie, który otrzyma OGROMNĄ aktualizację względem obecnej platformy. Gamepedii ta zmiana nie dotyczy, jako że platforma działa już na MediaWiki 1.33.


  Gdy Unified Community Platform ujrzy światło dzienne w znacznym stopniu usprawniony zostanie edytor, jako że przeskakujemy do edytora wikitekstu z 2017 roku od Fundacji Wikimedia (WMF). Wzięli…


  Czytaj całość >
 • Rail01

  Czołem!

  Jak obiecaliśmy, wracamy do was z dodatkowymi informacjami na temat nowych zamienników dla profili użytkowników i tablic wiadomości na Unified Community Platform.

  Obie z tych funkcji zostały przebudowane w celu zapewnienia kompatybilności z nową architekturą UCP, jednak działają i wyglądają bardzo podobnie do ich odpowiedników ze starej platformy – mają jednak pewne nowoczesne usprawnienia.


  Z pewnością zauważysz, że Profile zostały nieco odświeżone. Design jest czystszy i skupia się bardziej na tobie jako na użytkowniku, a nie na twoich statystykach. Dodaliśmy ponadto możliwość personalizowania profilu obrazkiem w tle, tak jak w wielu popularnych platformach społecznościowych. Choć nie widać tego na przedstawionych przykładach z Commu…


  Czytaj całość >
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.