FANDOM


Czołem edytorzy!

Ogłaszając reorganizację wewnątrz naszych zespołów zwróciliśmy uwagę na kilka projektów na których zamierzamy się skupić. Dotychczas powiedzieliśmy wam już o menadżerach wiki i Content Teamie oraz aktualizacji MediaWiki. Dzisiaj przedstawiamy wam nowy gotowy projekt: oficjalny serwer na Discordzie dla edytorów i administratorów na Gamepedii i Fandomie!

Użytkownicy często prosili o lepszą komunikację z personelem. Ów nowy serwer umożliwi naszym edytorom i administratorom na łatwiejszy dostęp do członków personelu z mniejszymi barierami w komunikacji.

Dlaczego Discord?

Bardzo wiele lokalnych zespołów na wiki używa juz Discorda aby zorganizować edytowanie i działania administratorów, więc najsensowniejszym rozwiązaniem było pójść w kierunku rozwiązania w którym dużo naszych użytkowników czuje się dobrze. Ponadto Discord umożliwia integrację użytkowników z Fandomu i Gamepedii, dając szansę wzajemnego uczenia się od siebie.

Mamy kategorie kanałów dla Fandomu, Gamepedii, pobocznych tematów oraz kanały do pomocy technicznej, więc można wiele zyskać dołączając do serwera i rozmawiając z innymi edytorami.

Weryfikacja

Aby upewnić się że to nowe źródło wiedzy będzie wartościowe dla edytorów i administratorów, dostęp do niego ograniczony jest tylko do członków tych dwóch grup. Nowi użytkownicy po dołączeniu do serwera muszą potwierdzić swoje konto(a) na Fandomie i/lub Gamepedii aby otrzymać dostęp do kanałów innych niż #verification.

Aby przejść szybki proces weryfikacji załóż konto na Discordzie, upewnij się że znasz hasło i z wyprzedzeniem dodaj swoją nazwę użytkownika z Discorda w nagłówku profilu. Możesz usunąc nazwę z profilu po przejściu weryfikacji na kanale #verification.

Jeżeli nie wiesz jak to zrobić na Fandomie, kliknij tutaj. Pomoc dotycząca użytkowników Gamepedii dostępna jest tutaj.

Zasady

Zasady panujące na serwerze są proste i można je znaleźć na kanale #rules, ale na serwerze obowiązują także zasady użytkowania Fandomu. Użytkownicy którzy są globalnie zablokowani na Fandomie lub Gamepedii nie będą weryfikowani, a złe zachowanie na serwerze może ponieść za sobą konsekwencje na platformach wiki.

Jeżeli chcesz wejść na serwer, kliknij tutaj.

Uwaga! Polskie kanały nie są jeszcze dostępne dla użytkowników którzy zweryfikowali swoje konto, można jednak poprosić o przyznanie roli językowej która da dostęp do odpowiednich kanałów gdy te się tylko pojawią.

Aktualizacja: Dostęp do polskiej sekcji na serwerze uzyskć można wpisując komendę !pl na kanale #bot-commands. Więcej…

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.