FANDOM

 • Sovq

  Pożegnanie

  gru 23, 2013 przez Sovq


  Mieliśmy ostatnio na blogach kilka powitań od nowych helperów, więc, dla równowagi, pojawi się też jeden wpis pożegnalny. Wraz z nadejściem nowego roku opuszczam szacowne grono helperów.

  Ostatnie dwa lata były dla mnie fantastyczną przygodą, podczas której wiele się nauczyłem i poznałem mnóstwo ciekawych osób. Jestem dumny patrząc na niektóre zadania, które udało się wykonać i z niecierpliwością czekam na dalsze etapy rozwoju Wikii. Chyba najprzyjemniejszym doświadczeniem w tym czasie, które dawało mi motywację i inspirację do dalszej pracy, był widok pełnych pasji i determinacji edytorów, którzy nierzadko poświęcali ogromne ilości czasu na budowę swoich wiki i ich społeczności - dziękuję Wam za to. Polska Wikia ma świetną społeczność i mam…


  Czytaj całość >
 • Sovq

  Jesteś w stanie w to uwierzyć? Rok 2014 jest już za progiem i szacujemy, że w tym roku ponad połowa odwiedzin na Wikii pochodzić będzie z urządzeń mobilnych. Dla niektórych z Was może to być zaskakujące, gdyż nie dalej jak kilka lat temu zaledwie 5% odwiedzin pochodziła z tego typu urządzeń. Rzeczywistość jest jednak taka, że wkrótce urządzenia mobilne staną się dominującym typem narzędzia służącym do przeglądania sieci. Nie traktujemy tego jednak jako przykrą konieczność, ale wyzwanie i szansę na uczynienie pracy edytorów Wikii przyjemniejszą i dostępniejszą. Jeśli chcesz wiedzieć, obecnie tak wyglądają statystyki odwiedzin według typu urządzenia:


  Jak zawsze, z przyjemnością wysłuchamy wszystkich Waszych opinii i sugestii, więc jeśli masz …


  Czytaj całość >
 • Sovq

  Pierwszy etap projektu Darwin - elastyczny układ stron - został właśnie włączony globalnie! Korzystają z niego już wszystkie wiki. Jak kilkukrotnie wspominano w ciągu kilku ostatnich miesięcy, głównym celem tego kroku jest optymalizacja wyglądu wiki na wielu urządzeniach korzystających z przekroju różnych rozdzielczości. Na dużych monitorach obszar zawartości strony będzie proporcjonalnie większy, podczas gdy na tabletach zawartość dopasowywać się będzie do wymiarów wyświetlacza, co pozwoli lepiej skupić się na treści artykułów.

  Wsparcie i opinie od społeczności pomogły uczynić tą aktualizację udaną. Otrzymaliśmy ogrom pytań i sugestii dotyczących zachowania się tła i obrazów w nowym układzie, co pozwoliło nam dopracować dodatkowe opcje w K…

  Czytaj całość >
 • Sovq

  Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Aktualizacje odbywają się w każdą środę. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany.


  • Skórka mobilna Wikii otrzyma nowy wygląd i kilka nowych funkcji. Wkrótce pojawi się więcej informacji o tej zmianie.
  • Podgląd w elastycznym układzie umożliwia teraz zobaczenie jak strona wyglądać będzie także w skórce mobilnej.

  • Zawartość paska narzędzi u dołu strony była maksymalnie przesunięta do lewej strony.
  • W Aktywności na wiki, linki do stron użytkowników czasem kierowały do tablic wiadomości użytkowników, nawet jeśli tablice nie były włączone na danej wiki. Dziękujemy naszym wolontariuszom za rozwiązanie tego problemu.
  • Linki do tablic użytkowników ni…


  Czytaj całość >
 • Sovq

  Przez ostatnie kilka miesięcy pracowaliśmy nad implementacją na Wikii VisualEditora i jego roli w ewolucji Wikii: czynieniem edytowania na wszystkich wiki dostępnym dla wszystkich rodzajów edytorów. Wasze opinie w fazie beta były bardzo pomocne w ustalaniu priorytetów, identyfikowaniu problemów i dopinaniu wszystkiego na ostatni guzik przed kolejnym etapem wprowadzania nowego sposobu edytowania w życie. Ten krok właśnie nadszedł!


  VisualEditor jest już dostępny w sekcji "Laboratorium" Rozszerzeń wiki. Przez ostatnie kilka tygodni aktualizowaliśmy edytor, aby oferował wszystkie najważniejsze funkcjonalności na wiki, które zdecydują się go włączyć. To oznacza:

  • Opcje zmiany nazwy i dodawania szablonów licencji do plików dodawanych do artykułu.
  • Up…

  Czytaj całość >
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.