Stygies VIII Stygies VIII 21 mar 2019
0

Więcej opcji personalizacji w przenośnych infoboksach


Już od pewnego czasu chcieliśmy poprawić wiele widocznych problemów dotyczących jednego z naszych powszechnie używanych, ale zbyt mało rozwijanych produktów: przenośnych infoboksów. Wiele naszych społeczności z pomocą wolontariuszy Vanguard zastosowało te przystosowalne szablony, by pokazywać się od jak najlepszej strony na wszystkich platformach. Było to widoczne zwłaszcza przy wzroście popularności urządzeń mobilnych, gdy dokonaliśmy zmian, by ulepszyć wygląd i odczucie infoboksów, żeby z kolei usprawnić korzystanie z nich.

Infoboksy okazały się użyteczne dla użytkowników mobilnych, ale wciąż mogliśmy je o wiele bardziej ulepszyć w taki sposób, by społeczności były w stanie pokazywać swoje dane i zawartość tak, jak chciały. Więc nie tylko…


Przeczytaj cały post
Stygies VIII Stygies VIII 24 gru 2018
2

Infoboksy nastawione na dane

Większość infoboksów streszcza artykuł. Uwidaczniając kilka faktów pozwalają czytelnikowi szybko zorientować się w temacie.

Jednakże, zwłaszcza na wikiach o grach, infoboksy mogą być o wiele bardziej nastawione na prezentowanie danych. Infoboksy w takich społecznościach służą pokazywaniu statystyk – sprawia to, że są o wiele większe. Takie infoboksy wypełnione informacjami mogą wymagać od ciebie, jako administratora, innego podejścia.

Ten blog wyjaśnia jak sprawić, by twoje infoboksy nastawione na dane były użyteczne dla czytelników tak bardzo, jak to możliwe.


Organizacja od razu polepsza twoje infoboksy. Zgrupuj razem powiązane dane, upewniając się, że najważniejsze statystyki są pierwsze.

Powiedzmy, że projektujesz infoboks związany z Dungeon…


Przeczytaj cały post
Stygies VIII Stygies VIII 2 cze 2018
0

Zostań dobrym obywatelem wiki


W zeszłym tygodniu omawialiśmy drogę od czytelnika do edytora. Kolejnym krokiem jest rozwijanie swoich umiejętności, reputacji oraz relacji na wybranej przez siebie wiki.

Zaangażowani edytorzy to serce i dusza naszych społeczności. Prawdopodobnie zaczynali oni jako czytelnicy i od dłuższego czasu ulepszają swoje umiejętności. Ze względu na znajomość terytorium, zasad, narzędzi i terenu danej społeczności, są oni lokalnymi przewodnikami. Istnieje wiele rzeczy mogących udoskonalać społeczność, które możesz robić jako użytkownik, dzięki którym staniesz się użytkownikiem-ekspertem!


Najlepszym sposobem na bycie zauważonym i szanowanym jest wkład, który stanowią edycje o wysokiej jakości. Dobrym postępowaniem jest wprowadzanie drobnych ulepszeń or…Przeczytaj cały post
Stygies VIII Stygies VIII 16 maj 2018
0

Galerie do nawigacji i strony główne


Strona główna danej wiki służy jako brama do najlepszej zawartości stworzonej przez społeczność. Dobrze zaprojektowana strona główna powinna wyróżniać najważniejsze oraz najbardziej popularne artykuły, przy czym powinna być bardzo przyjazna i przyciągająca. Jednym z zalecanych elementów strony głównej jest ładna galeria do nawigacji z rzucającymi się w oczy obrazami, które promują wspomnianą wcześniej ważną i popularną zawartość. Zalecamy też, by taka galeria była jedną z pierwszych rzeczy, które użytkownik widzi, otwierając stronę główną wiki.

FANDOM odkrył w ostatnich badaniach w społecznościach Game of Thrones i Arrowverse, że galerie do nawigacji są najczęściej używanym elementem stron głównych i zbierają więcej kliknięć, niż cokolwiek …


Przeczytaj cały post
Stygies VIII Stygies VIII 10 maj 2018
0

Porozmawiajmy o czacie


Czat pozwala nam na nawiązanie kontaktu z innymi użytkownikami, którzy chcą porozmawiać o zawartości wiki, dyskutować o zasadach, projektach, a nawet rozkręcić miłą rozmowę off-topową. Pomimo tego, że z czatu korzysta się w całym internecie, są ludzie, którzy nadal nie rozumieją jaka etykieta w takim miejscu obowiązuje. Właśnie dlatego kluczowym elementem każdego czatu jest moderator czatu, jeśli chcemy mieć zdrowe i wolne od dramy środowisko.

Gdy jesteś moderatorem czatu, nie jesteś gliną, nie jesteś ochroniarzem ani superbohaterem, jesteś użytkownikiem, który zyskał zaufanie zarówno administratorów, jak i innych użytkowników, przy czym liczą oni na dbanie o zachowanie harmonii pomiędzy osobami obecnymi na czacie. Dobry moderator czatu to …


Przeczytaj cały post

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.