Fandom jest obecnie dostępny tylko w języku angielskim.

Na Wikii bycie profesjonalnym fanem jest czymś, co traktujemy bardzo poważnie. Każdego dnia mamy do zaoferowania ogromną wiedzę i przydatne treści napisane przez najgorliwszych fanów na świecie. Naszą pasją jest służyć Twojej pasji i to motywuje nas do oferowania fanom jak najlepszych doświadczeń.

Dlatego jesteśmy podekscytowani zapowiadając nową społeczność. Co to oznacza? Pomyśl o swojej ulubionej postaci. Może jest to Rey z filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy. Możesz przeczytać wszystko, co musisz wiedzieć o Rey od największych fanów Gwiezdnych Wojen na świecie, z Wookieepedii lub z jednej z wielu innych społeczności Gwiezdnych Wojen. Ale co jeśli chcesz dowiedzieć się także o tym, co będzie się działo w nadchodzącym filmie? Albo poznać teorie na temat jej pochodzenia, a także jakie jest jej przeznaczenie? Albo co jeśli chciałbyś się podzielić tym, jaką to niesamowitą jest ona postacią? Nasze społeczności nie są odpowiednim miejscem dla tego typu treści.

Tym miejscem jest nadchodzący Fandom.

Fandom Header.jpg

Fandom jest nową własnością multimedialną, która stawia fanów na pierwszym miejscu. Został on stworzony dla fanów, aby dać im wszystko, co muszą wiedzieć o swoich ulubionych fandomach, również aby mogli podzielić się nimi z przyjaciółmi na całym świecie. Łącząc oryginalne treści redakcyjne, sprawdzone linki z sieci i treści z Wikii zawierającej 360 000 społeczności. Nie tylko pozwala zabrać głos w nowy sposób, ale również wyróżnia wielką pracę wykonaną na Waszych społecznościach.

Domyślamy się, że wielu z was będzie chciało się zaangażować, dlatego w zeszłym miesiącu ogłosiliśmy Fan Contributor Program. Ubieganie się o dołączenie do programu jest bardzo łatwe i można to zrobić tutaj. Po dołączeniu będziesz mógł dzielić się swoją pracą z całym światem, uzyskasz profesjonalne wsparcie redakcyjne od edytorów z Wikii, a może nawet dołączysz do wydarzeń na żywo, razem z Wikią w takich miejscach jak San Diego Comic-Con lub E3, poznając swoje ulubione gwiazdy i twórców. Fandom może również służyć jako odskocznia od pracy w dziennikarstwie lub redagowania. Świetne, prawda?

Wkład społeczności jest już widoczny na Fandomie. Dwa z licznych przykładów obejmują 10 postaci Marvela i DC, które są do siebie bardzo podobne, stworzony przez Drewa Deitscha; oraz Legendy Gwiezdnych Wojen, które wkradły się do kanonu, stworzony przez Mike'a Delaney'ego. Artykuły te są przeglądane przez fanów na całym świecie i ubiegając się o dołączenie do Fan Contributor Program możesz mieć tę samą możliwość.

Wikia zawsze była domem dla fandomu, a kolejny krok tylko to umacnia – możesz pomóc ją kształtować.

Sprawdź to. Udostępnij. Przyłącz się i pomóż napisać przyszłość dla Fandomu.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.