Centrum Społeczności
Advertisement

Ta strona wyjaśnia „Projekt ARC”, prowadzony przez IVT.

Czym jest „Projekt ARC”?[]

Projekt ARC polega na wsparciu nieanglojęzycznych administratorów i ich wiki w postaci przypisania im Asystenta. Pomoc Asystenta obejmuje znaczną liczbę zadań, którymi zajmują się Wiki Representatives w społecznościach angielskich.

Naszym celem jest wspieranie naszych najlepszych międzynarodowych wiki, co oznacza wspieranie społeczności Twojej wiki oraz pomaganiu jej w rozwoju i problemach społecznościowych, a także służenie jako łącznik z pełnoetatowymi pracownikami Fandomu. Dzięki zaangażowaniu IVT możemy zapewnić wsparcie Tobie w języku ojczystym.

Każda osoba pracująca przy ARC jest członkiem IVT i współpracuje z MtaÄ.

Czy moja wiki może otrzymać Asystenta?[]

Wiki mogą poprosić o Asystenta w niektórych językach. W przypadku głównych języków Fandomu (rosyjski, hiszpański, niemiecki, francuski, chiński, brazylijski portugalski, polski, włoski) możesz znaleźć więcej informacji w wersji w swoim języku na tej stronie.

W przypadku języków niewymienionych obecnie pracujemy nad sposobem udzielenia im pomocy.

Czy moja angielska wiki może otrzymać polskiego Asystenta?[]

Nie - to próba wsparcia nieanglojęzycznych wiki. Jeśli pracujesz na angielskiej wiki i chciałbyś, aby otrzymać podobne wsparcie dla Twojej wiki, zobacz ten artykuł https://fandom.zendesk.com/hc/en-us/articles/360035829813-I-want-a-Wiki-Representative-for-my-wiki-community

Czym zajmują się osoby przypisane?[]

W zakresie obowiązków wchodzi:

  • Przekazać opinie o aktualizacjach lub raporty o błędach, które zostaną one odpowiednio przekazane.
  • Włączenie rozszerzeń na Twojej wiki, które nie są dostępne w panelu administratora.
  • Możesz poprosić Asystenta o pomoc w rozwiązywaniu problemów na Twojej wiki, takich jak szablony lub inne problemy z kodem.
  • Możesz zapytać Asystenta, gdzie możesz znaleźć zasoby pomocy, które pozwolą ulepszyć Twoją wiki lub Twoje umiejętności związane z wikitekstem.

W zakres obowiązków nie wchodzi:

  • Pisanie treści na Twojej wiki lub tworzenie złożonych szablonów od podstaw.

Lista polskich Asystentów[]

Advertisement