FANDOM


← PowrótArchiwum: 20122013201420152016201720182019

pl.monsterhighEdytuj

Od Draculaura123 i Lunavampirek15. Chciałybyśmy adoptować pl.monsterhigh.wikia.com. Jesteśmy aktywnymi edytorami i chciałbyśmy uzyskać uprawnienia administratora aby nieco ożywić tą Wiki. Nasz administrator jest nieczynny od października tego roku. Na naszej wiki jest trochę ponad 5 wandali, którzy niszczą bez żadnego zablokowania naszą wikię. Codziennie coś edytujemy i upiększamy. Razem z moimi intrnetowymi przyjaciółmi toczyłyśmy wojnę z wandalami. Nie zostałyśmy zablokowane na żadnej wikii.
Na wiki monsterhigh mamy dużo przyjaciół, co można sprawdzić natej oto stronie. Draculaura123 jest także druga w rankingu, a Lunavampirek15 pierwsza. Zamieszczam link do strony na której użytkownicy głosowali i większość aktywnych edytorów wyraziła zgodę. Draculaura123 i Lunavampirek15, 11:05 2011-12-28(UTC)

Przydzieliłem uprawnienia administratora Wam obu. Pozdrawiam i życzę przyjemnego administrowania :)! Sovq 12:22, gru 28, 2011 (UTC)

pl.onepieceEdytuj

Od Zyriusz. Chciałbym adoptować pl.onepiece.wikia.com. Jestem aktywnym edytorem i chciałbym uzyskać uprawnienia administratora aby nieco ożywić tą wiki. Nasz administrator jest nieczynny od czerwca 2011 roku. Na naszej wiki jest trochę wandali ale szkody który zostały tam wykonane szybko zostały naprawione. Codziennie coś edytuje i upiększam. Zamieszczam link do strony dyskusji, na której większość aktywnych edytorów wyraziła zgodę: link do dyskusji

Zyriusz 10:32, sty 4, 2012 (UTC)

Przydzieliłem Ci prawa administratora i życzę powodzenia w dalszym rozbudowywaniu wiki :) Sovq 16:29, sty 4, 2012 (UTC)

egipt.wikia.comEdytuj

Chciałabym adoptować egipt.wikia.com. Jestem aktywnym edytorem i chciałabym uzyskać uprawnienia administratora aby nieco ożywić tą wiki. Obecnie wiki jest praktycznie martwa i brak na niej edytorów: Użytkownicy. Jednego administratora nie ma od 2007, zaś drugiego od 2010 roku. Wiem, że jestem na tej wiki krótko jednak chcę ją nie tylko ożywić przez nowe artykuły, ale także przez świeży nowy wygląd, który także poniekąd zachęca przyszłych userów. Dodatkowo tematyka starożytnego Egiptu jest mi bliska, gdyż jest to jedno z moich zainteresowań. Prosiłabym o nadanie mi do tej wiki praw admina. Pozdrawiam, - Fantagiro (DyskusjaWkład) 20:25, sty 6, 2012 (UTC)

Prawa administratora przydzielone. Widząc jakie rewelacyjne skórki stworzyłaś dla Ogrodu Pemberly Wiki i Bractwo Czarnego Sztyletu Wiki, z niecierpliwością czekam na więcej owoców Twojej pracy na Egiptopedii :) Pozdrawiam i życzę miłego edytowania Sovq 08:20, sty 7, 2012 (UTC)

pl.aonoexorcistEdytuj

Witam. Chciałabym uzyskać uprawnienia administratora aonoexorcist wikii PL, ponieważ ostatni administrator nie zrobił nic, oprócz strony głównej. Jestem nowym, lecz aktywnym edytorem. Staram się upiększać strony i przyciągać nowych edytorów. Aktualnie na wikii jest trzech użytkowników, ale tylko ja jestem dość aktywna. Dodatkowo jestem ogromną fankąao no exorcist i wiem sporo na temat tego anime. Pozdrawiam, Gilrean Ringerin 18:19, sty 7, 2012 (UTC).

Na linkowanej wiki nie znalazłem żadnych edycji wykonanych prze Ciebie. Stwórz kilka artykułów, regularnie rozbudowuj wiki i upewnij się, że spełniasz warunki opisane powyżej i daj znać jak będziesz gotowa. Pozdrawiam, Sovq 21:42, sty 7, 2012 (UTC)

pl.bigpediaEdytuj

Witam. Chciałbym adoptować tą Wiki. Na niej prawie nie edytowałem, ale stworzyłem wiki pl.gdanskw.wikia.com i stąd te doświadczenia administratora. Od 60 dni nikogo na niej nie ma. Administrator odszedł dwa lata temu, edycje są tylko niezarejestrowanych. Proszę o przyznanie uprawnień. --Induert 10:41, sty 8, 2012 (UTC)

Adoptować wiki mogą jedynie użytkownicy, którzy regularnie edytują na danej wiki. Kontynuuj rozbudowywanie Bigpediii tworząc nowe artykuły i poprawiając obecne, a gdy warunki wymienione na górze tej strony będą spełnione, napisz w tym wątku. Sovq 19:49, sty 8, 2012 (UTC)
Sprawa nieważna. Induert otrzymał uprawnienia. Kinrepok 09:52, sty 14, 2012 (UTC)

pl.aonoexorcistEdytuj

Witam! Chciałabym adoptować wikię Ao no Exorcist. Widzę, że już ktoś się zgłaszał, ale nie widzę żadnych jego edycji. Jestem nowym edytorem, ale codziennie staram się dodać coś nowego na wiki. Moja koleżanka nauczyła mnie korzystać z funkcji administratora bez ich nadużywania. Nasz administrator nie dokonał prawie żadnych edcji. U,żytkownikó na wiki praktycznie nie ma. Jeden z edytoró stworzył tylko jedna stronę, a drugi edytował tylko stronęgłówną poprawiając tylko jeden błąd. Być może stwierdzisz, że mam zbyt mało edycji, ale ja wciąż coś tłumaczę na komputerze i staram się stworzyć nowy szablon na postacie. Proszę o uprawnienia administatora - Miryam534 08:47, sty 14, 2012 (UTC).

Rzeczywiście wymagane jest nieco więcej aktywności na wiki aby móc ją adoptować, ale jako, że wiki jest niemal pusta, a założyciel nie włożył w nią zbyt wiele pracy, nie widzę przeszkód abyś dostała dodatkowe uprawnienia. Pozdrawiam i życzę powodzenia w rozbudowie wiki Sovq 13:42, sty 14, 2012 (UTC)

pl.thevampirediariesEdytuj

Witam. Chciałabym zaadoptowaćpl.thevampirediaries.wikia.com. Jestem nowym, lecz aktywnym edytorem. Na wiki brak życia, inni edytorzy nie są aktywni. Założone artykuły są niedopracowane, mają zaledwie kilka zdań, z których nie można się nic dowiedzieć. W miarę moich możliwości edytowałam co niektóre z nich i mam w planach edytować jeszcze więcej. Nawet kiedy miałam małe problemy z zalogowaniem edytowałam niezalogowana. Chciałabym uzykać uprawnienia administratora, by ożywić tę wiki i sprawić, aby z tego bałaganu aktualnie panującego powstało porządne źródło wiedzy. Pepperonnie. 19:49, sty 16, 2012 (UTC)

Dodatkowe uprawnienia przydzielone. Pozdrawiam i życzę powodzenia w postawieniu tej wiki na nogi :) Sovq 22:34, sty 16, 2012 (UTC)

pl.sonicEdytuj

Chciałbym otrzymać prawa do wikii jako współadmin razem z Quick assassiNem. Jesteśmy jedynymi zarejestrowanymi użytkownikami od dłuższego czasu.

Jestem dosyć znany na wikiach, prowadzę wiki Bakugan, która pojawia się na dobrych miejscach w rankingu.

Pozdrawiam, THIS IS SPARTA-N BUZZEK 19:35, sty 28, 2012 (UTC)

Przyznałem Wam obu prawa biurokraty. Pozdrawiam i życzę powodzenia na wiki :) Sovq 21:27, sty 28, 2012 (UTC)

Elder Scrolls wikiEdytuj

Witam,

Chciałbym w imieniu swoim i Barcakibica otrzymać uprawnienia biurokraty na Elder Scrolls Wiki. Wikia jest praktycznie opustoszała: od kilkunastu dni edytujemy tam tylko my. Jesteśmy dosyć aktywnymi użytkownikami. Administrator się tam od dawna nie pokazuje: ostatnia jego edycja nastąpiła dnia 15 stycznia 2012 roku (jego wkład). Chcielibyśmy z Barcakibicem wnieść tam trochę świeżości. Prosze o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby,

Kubar906 (Moja dyskusja tutaj!/My Talk here!) 18:48, sty 31, 2012 (UTC)

Przykro mi, ale minęło zbyt mało czasu od ostatniej aktywności administratorów. Większość zmian dokonywać można bez dodatkowych uprawnień. Udoskonalajcie artykuły, rozbudowujcie wiki i spróbujcie ponowić kontakt z lokalnymi adminami - gdy to ostatnie się nie powiedzie i admini nadal będą nieaktywni przez najbliższe dwa tygodnie, ponówcie prośbę tutaj. Sovq 20:12, sty 31, 2012 (UTC)
 :::Dobrze, tak zrobimy. Jeżeli administrator (jedyny zresztą) nie pojawi się w ciągu dwóch następnych tygodni, ponowimy prośbę.
Kubar906 (Moja dyskusja tutaj!/My Talk here!) 06:27, lut 1, 2012 (UTC)
Witam ponownie. Administrator kilka dni temu pojawił się na ES wiki. Prosze tym razem w imieniu swoim i Barcakibica (link powyżej) o przyznanie nam praw biurokraty, ale nie z powodu nieobecności administratora, tylko z powodu tego, że od kiedy admin się pojawił, praktycznie nic nie wniósł do wiki, a kiedy ja poprosiłem go o prawa biurokraty, stanowczo mi odmówił, mówiąc, iż nie jestem dostatecznie doświadczony pomimo wielu edycji i artykułów, jakie stworzyłem. Proszę o rozpatrzenie sprawy przedstawionej przeze mnie, omówienie wszystkich za i przeciw i podjęcia odpowiednich kroków. Podaję niezbędne linki (są powyżej, poniżej nie mogą mi się wyświetlić).
Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

Kubar906 (Moja dyskusja tutaj! / My Talk here!) 09:40, lut 5, 2012 (UTC)

Jeżeli lokalny administrator jest aktywny i nie łamie żadnych zasad, to nie jestem w stanie przydzielić Wam dodatkowych uprawnień. Sovq 19:30, lut 5, 2012 (UTC)

pl.charmed Edytuj

Chciałabym uzskać prawa do Charmed Wiki, jestem nową, ale aktywną edytorką, wiki jest praktycznie opuszczona. Jedyny biurokrata i admin Wiki zostawił ją ponad 3 lata temu. Wiem, że jestem bardzo krótko aktywna, ale bardzo chcę tą wiki przywrócić do życia. --Talho (Dyskusja) 19:07, lut 5, 2012 (UTC)

Dałem Ci dodatkowe uprawnienia. Z racji tego, że wiki jest w ogromnej potrzebie poprawek, można przymknąć oko na nie spełnienie niektórych warunków. Życzę powodzenia :) Sovq 19:30, lut 5, 2012 (UTC)

pl.narodowa Edytuj

Witam! Chciałnym adoptować Narodową Wiki. Staram się regularnie edytować i jestem autorem większości artykułów na niej. Administrator jest nieaktywny od ponad roku. Waclawius 10:47, lut 12, 2012 (UTC)

Potrzebny jest jeszcze link do wiki, żeby nie było wątpliwości, o którą wiki chodzi. Sovq 12:30, lut 12, 2012 (UTC)
Uprawnienia przyznane, pozdrawiam Sovq 19:13, lut 14, 2012 (UTC)

League of legendsEdytuj

Chciałbym adoptować http://pl.leagueoflegends.wikia.com/wiki/League_of_Legends_Wiki Jestem aktywnym edytorem i chciałbym uzyskać uprawnienia administratora aby nieco ożywić tą wiki. Administrator nie jest już aktywny od 2 lat.Link do dyskusji: http://pl.leagueoflegends.wikia.com/wiki/Dyskusja Media12345 18:45, mar 12, 2012 (UTC).Dodano link

Widzę, że na wiki jest kilku innych edytorów. Mógłbyś rozpocząć z nimi dyskusję (na stronach dyskusji, forum lub blogu) o adopcji wiki. Wymagane jest aby społeczność danej wiki była zgodna, czy wiki potrzebuje nowej administracji, a jeżeli tak, to kto powinien objąć tą rolę. Sovq 19:47, mar 12, 2012 (UTC)
Niestety,edytorzy nie chcą uczestniczyć w dyskusji,dlatego proszę zdecydować. Media12345 16:26, mar 17, 2012 (UTC).
Miałem nadzieję, że inni użytkownicy zechcą zabrać głos w tej sprawie. Szkoda, że tak się nie stało. Przydzieliłem Ci dodatkowe uprawnienia. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Sovq 19:26, mar 17, 2012 (UTC)

pl.BakumanEdytuj

Od Asasyn32. Chciałbym adoptować pl.bakuman.wikia.com. Jestem aktywnym użytkownikiem, a administrator/założyciel przestał edytować nie długo po założeniu wiki. Próbowałem się z nią skontaktować lecz bez skutku. Przydałyby mi się prawa administratora by w pełni polepszyć wikie. Asasyn32 14:00, mar 15, 2012 (UTC)

Przydzieliłem Ci prawa administratora. Jeśli założyciel(ka) nadal będzie nieaktywna (przekroczy 60 dni bez edycji), a uznasz, że przydałyby Ci się uprawnienia biurokraty, daj znać tutaj. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Sovq 15:01, mar 15, 2012 (UTC)


pl.stalkerEdytuj

Chciałbym adoptować pl.stalker.wikia.com. Jestem w miare aktywnym edytorem i chciałbym uzyskać uprawnienia administratora aby nieco ożywić tą wiki, naprawić mase błędów, uzupełnić, oraz aktualizować. Admin chyba nic n


ie robił już od dluzszego czasu, a ja potrzebuje tych uprawnien by móc naprawić wszystko. Przy okazji myśle ze uda mi się namówic pare osób by ze mną się zajmowały tą Wikią. Gieorgij 21:09, kwi 5, 2012 (UTC)

Dodatkowe uprawnienia przyznane. Życzę powodzenia w rozbudowie wiki :) Sovq 22:02, kwi 5, 2012 (UTC)

Kiepscy WikiEdytuj

Chciałbym adoptować tą wiki ponieważ jej admin andrzej nic nie robi nie wykonuje modreacji nie usuwa artów w kategori EK. Nawet nie odpisuje jestem tam aktywny i chciałbym postawić ten projekt na nogi.

(Zombie inwazja 14:24, kwi 21, 2012 (UTC))

Drobna uwaga od siebie - nie potrafiłeś dobrze tutaj zgłosić wiki ani nie znasz podstawowych przycisków do edycji, a oczekujesz, że ktoś tobie przyzna przyciski admina? Kinrepok 16:46, kwi 21, 2012 (UTC)
Adopcja wymaga doświadczenia danego użytkownika na danej wiki jak i ogólnej zgody społeczności adoptowanej wiki, w szczególności jeżeli chodzi o tak duży projekt. W tym wypadku warunki te nie są spełnione. Sovq 08:11, kwi 22, 2012 (UTC)

Apple wikiEdytuj

Hej chciałbym adoptować tą wiki ponoeważ ma tylko parę artykułów jednego użytkowinka i nie ma admina prawdopodobnie istnieje od 4grudnia 2009 roku i nikt się niom nie interesuje. —Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika Plants iphone (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!

Muszę mieć linka, aby nie było wątpliwości, którą wiki chcesz adoptować. Na marginesie, pragnę przypomnieć, że imitowanie innych użytkowników i używanie pacynek w celu obejścia niektórych reguł, jest niezgodne z Zasadami Użytkowania. Sovq 08:17, kwi 22, 2012 (UTC)

pl.clubpenguinEdytuj

Chciałem adoptować pl.clubpenguin.wikia.com. Obecny administrator już od dawna nic nie napisał i edytował, dlatego chciałem się tym zająć. Zaprosiłem też do współpracy przyjaciół z gry - jeden już nawet napisał artykuł. Do zrobienia jest naprawdę dużo, ale nie mam uprawnień żeby na przykład edytować szablony czy stronę główną - a to jest podstawa poprawnego funkcjonowania tej wiki. Club Penguin w Polsce ma już naprawdę pożądnego bloga, forum (które chwilowo nie działa), lecz CP Wiki nie są aktualizowane od dawna. Dlatego postanowiłem to zmienić i wraz z kolegami z gry zająć się tym :) Proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy.

MisiaczekxD 14:13, kwi 27, 2012 (UTC)

Przyznałem Ci uprawnienia biurokraty i administratora. Pozdrawiam i życzę powodzenia w rozbudowie wiki Sovq 15:54, kwi 27, 2012 (UTC)

pl.devilmaycry.wiki.comEdytuj

Od Sejbyl. Chciałybyśmy adoptować pl.devilmaycry.wikia.com. Jestem aktywnym edytoram i chciałbym uzyskać uprawnienia administratora aby nieco ożywić tą Wiki. Mój administrator (Twórca Demonów) jest nieczynny od 6 marca 2011 roku. Praktycznie stworzył on tylko tą stronę i zostawił wandalom. Aktualnie na tej wiki edytuję jedynie ja wraz z jeszcze jednym użytkownikiem (DB Mafia). Prowadzę z nim aktywną wymianę wiadomości i rozbudowujemy tą stronę.

Dodatkowo;

 • Nie zostałem zablokowany na innej wiki;
 • Aktywnie edytuję tą Wikię (regularnie edytuje od 2 tygodni);
 • Zamieszczone są tam artykuły mojego autorstwa (dział bohaterowie, gry z serii, media);
 • Stworzyłem Logo strony;
 • Utrzymuje wiki w dobrym stanie - aktualizuje artykuły, piszesze o nowościach związanych z tematem.

Mam nadzieję że moja prośba zostanie pozytywnie rozpatrzona.

Sejbyl


Przydzieliłem dodatkowe uprawnienia zarówno Tobie jak i użytkownikowi DBMafia17, który, jak widzę, także wnosi bardzo dużo wkładu do Devil May Cry Wiki. Życzę powodzenia w rozbudowie projektu :). Sovq 18:31, kwi 30, 2012 (UTC)

pl.yugiohEdytuj

Chciałbym adoptować polską wiki na temat Yu-Gi-Oh!. Nie ma tam aktywnych edytorów. Stworzyłem już parę stron i zmodernizowałem stronę główną, mam zamiar regularnie aktualizować stronę. Uprawnienia admina bardzo by mi pomogły. Jestem doświadczony w prowadzeniu wiki. Z góry dziękuję, Final Cannon 17:12, maj 4, 2012 (UTC)

Warunki spełnione - uprawnienia przyznane :) pozdrawiam i życzę powodzenia. Sovq 19:29, maj 4, 2012 (UTC)

pl.residentevil Edytuj

Chciałbym adoptować pl.residentevil. Jestem aktywnym edytorem i chciałbym uzyskać uprawnienia administratora aby nieco ożywić tą wiki. Obecnie jest praktycznie martwa. Administrator jest nieczynny od lipca 2011 roku. Z góry dziekuję!!!Ja1337 20:47, maj 13, 2012 (UTC)

Uprawnienia przyznane, pozdrawiam Sovq 21:15, maj 13, 2012 (UTC)

pl.madagskarEdytuj

Chciałbym adoptować Madagaskar wiki. Na wiki nikogo nie ma więcej niż 5 miesięcy oprócz mnie. Wikia ma tylko 12 artykułów. Moge tą wikie rozszerzyć gdy będe miał uprawnienia.

Link: http://pl.madagaskar.wikia.com/wiki/Madagaskar_Wiki - pisał Umarlak 04:42, maj 21, 2012 (UTC).

Dałem Ci uprawnienia administratora i biurokraty. Pozdrawiam i życzę powodzenia Sovq 15:30, maj 21, 2012 (UTC)

pl.komiksyEdytuj

Chciałbym adoptować pl.komiksy.wikia.com Jestem dość aktywnym edytorem a na tej wiki nikt nie był od niepamiętnych czasów. A moje edycje najłatwiej zobaczyć na www.pl.clubpenguin.wikia.com Bo nie wiem czemu ale w profilu mam 5 edycji kiedy edytowałem już ponad 30. &nbsp Jeśli otrzymam uprawnienia całkowicie wypromuję te wikię. Prosiłbym również o oczyszczenie całej tej wiiki ponieważ chciałbym ją zmienić w 100% (proszę o usunięcie wszystkich artykułów). Pozdrawiam

Hultongetty

21:15, czerwiec 9, 2012 (UTC)

Aby adoptować daną wiki potrzebne są regularne edycje na niej. Jeśli nie zamierzasz rozbudowywać zawartości pl.komiksy i chcesz zacząć od nowa, załóż nową wiki. W ten sposób automatycznie dostaniesz wszystkie lokalne uprawnienia i będziesz mógł zorganizować zawartość według własnego pomysłu. Sovq 21:00, cze 9, 2012 (UTC)

pl.fanclubhf Edytuj

Witam! Chciałbym adoptować pl.fanclubhf.wikia.com. Wikia istnieje od prawie 2 lat, a ja edytuje ją od początku (z przerwami). Niestety, założyciel Wikii odszedł i nie dał mi odpowiednich praw. Użytkownicy Wikii jednogłośnie zdecydowali, iż to ja powinienem otrzymać prawa administratora (link do głosowania). Jestem doświadczony, jeśli chodzi o prowadzenie Wikii. Pozdrawiam.--Zapomniany Makuta 13:28, cze 12, 2012 (UTC)

Twoje edycje mówią same za siebie - uprawnienia przyznane. Pozdrawiam Sovq 17:03, cze 12, 2012 (UTC)

Assassin's Creed Wiki Edytuj

Witam,

Chciałbym uzyskać prawa administratora i biurokraty na Assassin's Creed Wiki. Od kilkunastu dni prawie nikogo, poza mną i jednym userem, tam nie ma, a ja działam tam ostatnio naprawdę aktywnie. Chciałbym uzyskać te prawa, gdyż interesuję się tą grą i mam w planach wnieść tam trochę świeżości. Mam doświadczenie, jeżeli chodzi o prowadzenie wiki. Pozdrawiam,

Kubar906 (Moja dyskusja tutaj! / My Talk here! / Мое обсуждение здесь!) 15:04, lip 6, 2012 (UTC)

Przyznałem Ci dodatkowe uprawnienia. Mam nadzieję, że może i Polska będzie mieć wiki o Assassin's Creed, której inni będą zazdrościć jakości i wielkości :) Pozdrawiam Sovq 10:40, lip 7, 2012 (UTC)

Potter Wiki Edytuj

Właśnie znalazłem tą Wiki i z chęcią chciałbym ją adoptować. Ostatnia edycja miała miejsce 2 lata temu. Nie edytowałem jeszcze na tej Wiki, więc nie dostałem blokady. Wiem, że istnieje Wiki o Potterze, ale chciałbym, aby ta była, że tak powiem "dla mnie". --32Polak 17:31, lip 7, 2012 (UTC)

Przyznałem Ci uprawnienia, zachęcam jednak do edytowania głównej wiki na dany temat - w ten sposób można projekt rozbudować łatwiej i szybciej, a praca edytorów nie jest rozbijana na dwie wiki. Sovq 12:45, lip 8, 2012 (UTC)

TekkenPolska WikiEdytuj

Chciałbym adoptować Wikię TekkenPolskaWiki. Jedyny zalogowany użytkownik na tej Wiki to założyciel Patricia1998 i oczywiście ja. mam łącznie 67 edycji i spełniam wszystkie podane kryteria. ostatnia aktywność zalogowanych urzytkowników oprócz mnie to 14:48, maj 15, 2012. Strona praktyczne umarła, widzę w niej potencjał i gruntownie się nią zajmę niestety jestem tylko zalogowanym użytkownikiem bez jakich kolwiek specjalnych uprawnień. Założyciel TekkenPolskaWikik jest nieuchwytny z powodu zerowej aktywności na Wiki. tak więc proszę o przydzielenie mi statusu biurokraty. —Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika SEMIgod (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!

Przyznałem Ci dodatkowe uprawnienia. Wiki dopiero raczkuje, więc wiele pracy przed Tobą. W razie pytań i wątpliwości, odwiedź nasze forum. Pozdrawiam Sovq 06:29, lip 25, 2012 (UTC)

pl.krysworld wikiEdytuj

Witam, chciałbym adoptować zaniedbaną Krysworld wiki. Ma tylko jednego administrtora który od dawna nie był aktywny i nie odpowiada na moje wiadomości. Jestem aktywnym edytorem oraz założycielem Company of heroes wiki . wiem że mam niewielkie szanse aby zostać administratorem, ale założyciel nie dba o tą wiki i jest twórcą jednego artykułu. Zombie bez odbioru. (dyskusja) 18:50, sie 1, 2012 (UTC)

Administrator był aktywny na wiki w ciągu ostatnich 60 dni i w związku z tym wiki nie nadaje się do adopcji. Sovq 19:23, sie 1, 2012 (UTC)
Mineło już 60 dni od jego ostatniej aktywnosci a na wiki tylko ja ostatnio edytuje Zombie bez odbioru. (dyskusja) 21:29, paź 7, 2012 (UTC)
Z tego co widzę to sam dzisiaj wróciłeś po miesięcznej nieobecności. Innymi słowy trochę podupadła sekcja Czy aktywnie edytujesz? od ostatniej prośby. — Nanaki 21:21, paź 7, 2012 (UTC)

pl.pandorahearts.wikia.comEdytuj

Chciałabym adoptować Wiki Pandora Hearts. Proszę o uprawnienia administratora, bowiem mam w tym doświadczenia, a tamta wiki jest pozbawiona adminów oraz edytorów i chciałabym przywrócić jej dawną aktywność. Na wiki nikt nic nie zrobił oprócz mnie od przeszło dwóch miesięcy. Lacie (dyskusja) 19:10, sie 2, 2012 (UTC)

Widzę dużo Twoich edycji, jednak wszystkie pojawiły się zaledwie w ciągu kilku godzin. Aby adoptować wiki należy regularnie edytować wiki w dłuższym okresie. Dodaj nowe artykuły i rozbuduj istniejące i napisz ponownie gdy wiki trochę urośnie. Sovq 19:52, sie 2, 2012 (UTC)

pl.lotrEdytuj

Chciałbym otrzymać prawa do wiki, tak jak już ci wcześniej pisałam na twojej stronie dyskusji. Zależy mi aby wiki odrestaurować pod względem wyglądu i ją uporządkować. Sama lubię Władcę pierścieni plus jest na wiki grupa edytorów, którzy edytują wiki systematycznie, więc żal aby była ona zapuszczona. Uważam, że ponad 50% sukcesu wiki czy jakiejkolwiek strony/forum to wygląd. On w pierwszej kolejności zachęca potencjalnych userów. Treści też jest stosunkowo sporo, więc wprowadzenie zmian wyjdzie wszystkim na dobre, nie tylko stałym edytorom, ale także tym potencjalnym - przyszłym użytkownikom. Pozdrawiam, --- Fantagiro (DyskusjaWkład) 16:11, sie 3, 2012 (UTC)

Jak wspomniałem w dyskusji - dajmy lokalnej społeczności jeszcze dzień na opinie w założonym przez Ciebie wpisie na blogu i jeżeli nie będzie sprzeciwów, przydzielę Ci uprawnienia. Pozdrawiam Sovq 16:27, sie 3, 2012 (UTC)
Ok, - Fantagiro (DyskusjaWkład) 18:57, sie 4, 2012 (UTC)
Uprawnienia przyznane. Życzę powodzenia w odświeżeniu projektu, pozdrawiam Sovq 20:08, sie 4, 2012 (UTC)
Wielkie dzięki :). Skórkę już prawie w 80% mam gotową, więc jeszcze dzisiaj będą widoczne zmiany, pozdrawiam--- Fantagiro (DyskusjaWkład) 20:14, sie 4, 2012 (UTC)
Jeśli chcesz zrobić jakąś fajną skórkę, to możesz sobie darować zmiany oasisa. Twoja zmiana polegająca na zrobieniu fajnego bannera w polu, gdzie zawsze jest logo i pseudonawigacja jest niezgodna z TOU, więc radzę ci wycofać te edycje, bo dostaniesz ostrzeżenie od staffów (a będą tylko dwa, zamiast trzeciego będzie desysop). Fajne skórki możesz za to robić na Monobooku: GTA Wiki, Pokémon Dex (hiszpańskojęzyczny), gdzie możesz bez większych obostrzeń edytować skórkę bez łamania TOU czy ingerencji w szkielet strony i ten banner z czystym sumieniem możesz zaingerować w Monobooka. Więcej info...
Dodanie baneru w miejscu loga nie jest nie zgodne - nie ma takiego zapisu tutaj: help.wikia.com/wiki/Help:Customization_policy, chyba, że ja jestem ślepa. Gdzie widzisz cyt:"pseudonawigację"? Mam przecież zwykłą nawigację. --- Fantagiro (DyskusjaWkład) 21:37, sie 4, 2012 (UTC)
Niezgodne z TOU jest: "Site content pushed down for extra banner or logo space" i "Changed placement of Wikia features". W wyjaśnieniu jest m.in. "Please don't add anything that will change the position of «Edited by» dropdown and anything above it. If you want to add a banner, you can do this in the article area(...)" oraz "These [Wikia Features] are the basic framework of the site, and must remain in place. A visitor should always see the "Wiki Activity" button in the same place, and it should work as they expect". Ja Ci tylko dobrze radzę. Żeby nie było, że nie ostrzegałem. Takie są realia. A ta pesudonawigacja to jest właśnie ta "nawigacja". —tomta1 [✉] 09:08, sie 5, 2012 (UTC)

kiepscy Edytuj

W tym projekcie byłem już administratorem, ale za zbyt radykalne reformy (znaczy się - krytyka adminów za łamanie praw autorskich) straciłem uprawnienia. Teraz chciałbym ponownie je utrzymać i odratować projekt. Kinrepok (dyskusja) 17:16, sie 3, 2012 (UTC)

Na Kiepscy Wiki jest kilku aktywnych użytkowników. Mógłbyś rozpocząć dyskusję (np. poprzez wpis na blogu albo wątek na dyskusji strony głównej) na temat adopcji wiki? Jeżeli nie będzie zdecydowanych głosów sprzeciwu lub inni użytkownicy nie będą chętni do wzięcia udziału w dyskusji przydzielę Ci dodatkowe uprawnienia.
Zauważyłem, że w ostatnim czasie oznaczyłeś wiele artykułów, szablonów i plików do kasacji i edytowałeś całe mnóstwo stron, w tym stronę innego użytkownika. Nie jestem w stanie przejrzeć tego wszystkiego, dlatego chciałbym Cię prosić o wskazanie ogólnego celu, któremu te edycje mają służyć. Sovq 19:14, sie 3, 2012 (UTC)
Ekami oznaczyłem: wszystkie napotkane strony z licznymi błędami technicznymi i redakcyjnymi, pliki bez licencji, wandalizmy i eksperymenty językowe. Zaś dyskusje rozpocząłem na dyskusji strony głównej. Kinrepok (dyskusja) 06:55, sie 4, 2012 (UTC)
Byłoby świetnie, gdyby coś z tej zawartości dało się odratować (przeredagować albo dodać informacje o licencji/wykorzystaniu w zgodzie z fair use). Czasem krótki i niedopracowany stub jest lepszy niż nic i bardziej motywuje edytorów no rozbudowy artykułu.
Dzięki za rozpoczęcie dyskusji. Daj znać gdy się skończy i/lub wykrystalizuje się jakaś zgoda. Sovq 11:38, sie 4, 2012 (UTC)
Oprócz mnie uprawnienia proszę dać dla użytkownika Karu w projekcie - jest aktywny, wie jak edytować oraz często rewertuje wandalizmy. A w przypadku odratowania stron - najpierw słabizny po prostu usunę (usuniemy), zaś potem po prostu jak będzie coś słabego, to się poprawi. Kinrepok (dyskusja) 16:35, sie 4, 2012 (UTC)

I po głosowaniu. Małe było zainteresowanie - oprócz mnie i Karu nikogo nikt się nie zgłosił. Poproszę o uprawnienia dla nas dwóch. Kinrepok (dyskusja) 15:37, sie 7, 2012 (UTC)

Uprawnienia przyznane. Mam nadzieję, że na Kiepscy Wiki zapanuje w końcu ład i porządek :) Sovq 19:19, sie 7, 2012 (UTC)

Igrzyska Śmierci Wiki Edytuj

Aby móc adoptować wiki trzeba regularnie edytować projekt przez dłuższy czas. Dodaj kilka nowych artykułów, rozwiń obecne i napisz ponownie gdy wiki nabierze więcej zawartości. Sovq 15:51, sie 14, 2012 (UTC)


Ok, zobacze co się da zrobić. - MidnightSunn (dyskusja) 19:35, sie 14, 2012 (UTC)

Animepedia Edytuj

 • Link do wiki: [1]
 • Powód: Wiki jest opuszczona, nie ma aktywnych administratorów i użytkowników. Chcę ją reaktywować i stworzyć "polskie centrum mangi i anime", aby użytkownicy znaleźć odpowiadające im serie czy poczytać o już obejrzanych. Mam nadzieję na pozytywne rozpatrzenie prośby. 24px-Ponurak.pngPonurak 24px-Ponurak2.png 08:17, sie 29, 2012 (UTC)
Uprawnienia przyznane. BTW: Widzę, że bot sprawuje się nieźle :). Powodzenia w reaktywacji. — Nanaki 08:43, sie 29, 2012 (UTC)

Tara Duncan Wiki Edytuj

 • Link do wiki: Tara Duncan Wiki
 • Powód: Chciałbym adoptować taraduncan.wikia.com. Jestem aktywnym edytorem i chciałabym uzyskać uprawnienia administratora aby nieco ożywić tą wiki. Z administratorem nie ma kontaktu od dawna, wikia jest wręcz opuszczona, chciałabym przywrócić ją do życia. Lisa 12:51, sie 30, 2012 (UTC)
Przyznane. Powodzenia. — Nanaki 15:07, sie 30, 2012 (UTC)

Empire universe 2 user WikiEdytuj

 • Link do wiki: Empire universe 2 user Wiki
 • Powód: Chciałbym adoptować pl.eu2pl.wikia.com. chciałbym uzyskać uprawnienia administratora aby nieco ożywić tą wiki. luki122 (dyskusja) 22:14, wrz 19, 2012 (UTC)
Hmmmm. :/ - (patrz: Czy aktywnie edytujesz?) — Nanaki 22:29, wrz 19, 2012 (UTC)

Pan Samochodzik WikiEdytuj

 • Link do wiki: [2]
 • Powód: Strona jest opuszczona. Obecnie działam na niej jako użytkownik, ale chciałbym otrzymać prawo administratora tej witryny. - Gladiatorek (dyskusja) 14:34, wrz 20, 2012 (UTC)

Uprawnienia przyznane, Pozdrawiam i życzę powodzenia w rozbudowie wiki. Sovq 15:27, wrz 20, 2012 (UTC)

Twilight Saga Wiki Edytuj

Widzę, że wiki się rozrasta :) Uprawnienia przyznane. Powodzenia! Sovq 11:02, wrz 21, 2012 (UTC)
Dziękuję ;] MidnightSunn (dyskusja) 12:11, wrz 21, 2012 (UTC)

pl.scoobydoo Edytuj

Około miesiąca temu założyłam konto na tejże wiki - skądinąd maleńkiej, gdyż oprócz mnie aktywnych jest jeszcze tylko dwóch użytkowników. Jednak ich szeroko pojęta polszczyzna - ortografia, interpunkcja, a nawet, o, zgrozo, gramatyka - wprost woła o pomstę do nieba. Jedynym administratorem jest założyciel, który od ponad półtora roku nie dokonał ani jednej edycji, co trudno mi nazwać czuwaniem nad wiki, biorąc pod uwagę intensywną "radosną twórczość" (albo raczej TFUrczość) dwóch pozostałych użytkowników. Próbowałam się porozumieć z całą trójką poprzez wiadomości na ich tablicach, jednak do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi od żadnego z nich.

Bardzo proszę - nie, wręcz błagam - o przyznanie mi uprawnień admina, gdyż zależy mi na tej wiki i serce mi się kraje, kiedy widzę polszczyznę, której wstydziłoby się dziecko w podstawówce.

VerMa (dyskusja) 20:43, paź 2, 2012 (UTC)

Przydzieliłem Ci dodatkowe uprawnienia. Pamiętaj jednak, że rolą administratora jest koordynowanie pracy na wiki i szukanie dialogu i porozumienia z innymi użytkownikami dla dobra wiki. Jeśli wizja wiki innych edytorów odbiega od Twojej, należy spróbować dostępnych sposobów aby ustalić wspólny plan rozbudowy projektu. Błędem jest natomiast narzucanie swojej woli innym, w szczególności jeśli wszystkich edytorów łączy dobra wola. Sovq 18:44, paź 3, 2012 (UTC)

pl.z-kopytaEdytuj

Pozwolę sobie podpisać użytkowniczkę, która zapomniała o tej czynności: Simsomaniaczka123 (dyskusja) - pozdrawiam, sandy97(my talk page) 20:12, paź 14, 2012 (UTC)

Wiki dopiero raczkuje, więc przyda się ktoś, kto ją rozbuduje. Przydzieliłem Ci dodatkowe uprawnienia, powodzenia! Sovq 16:07, paź 15, 2012 (UTC)

pl.nfs Edytuj

Proszę o nadanie mi uprawnień sysopa i biurokraty na polskiej Need for Speed Wiki. Obecny admin jest nieaktywny od maja 2009 roku, a wiki jest w nieco kiepskim stanie. Dzięki nim mógłbym zaprowadzić porządek w grafikach, zmodyfikować skórkę, skonfigurować odpowiednie komunikaty i usunąć kiepskie oraz niepotrzebne rzeczy i nie tylko. Pozdrawiam PiotrekDdyskusja 20:45, paź 16, 2012 (UTC)

Uprawnienia przyznane. Z niecierpliwością czekam na to co z tej wiki wyrośnie ;) Sovq 21:00, paź 16, 2012 (UTC)
Dzięki :). PiotrekDdyskusja 21:07, paź 16, 2012 (UTC)

Kiepscy Wiki (niestety ponownie) Edytuj

 • Link do wiki: w:c:kiepscy
 • Powód: Ten projekt był w sierpniu adoptowany. Zostały wtedy nadane prawa dwóm użytkownikom. Niestety, zaraz po adopcji jeden zrzekł się praw i odszedł, a drugi zaginął bez wieści. Jako, że to projekt dosyć duży i słynny, od 2 miesięcy namnożyło się wandalizmów, kiepskich jakości haseł i innych tego typu nieprawidłowości. Strona cały czas się rozwija, regularnie powstają nowe artykuły, ale brakuje kogoś, kto sprawowałby nad tym pieczę. Jak się można domyśleć, tą osobą mógłbym być ja ;). Proszę więc o nadanie praw. Szaszlyk (dyskusja) 09:02, paź 17, 2012 (UTC)
Szkoda, że poprzednia adopcja nie zapewniła wiki stałych "opiekunów". Przydzieliłem Ci dodatkowe uprawnienia - powodzenia w przywracaniu wiki do dawnej chwały cz. 2. Sovq 16:05, paź 17, 2012 (UTC)
Dzięki za szybkie rozpatrzenie prośby. Szaszlyk (dyskusja) 16:12, paź 17, 2012 (UTC)

pl.simpsons Edytuj

 • Link do wiki: w:c:pl.simpsons
 • Powód: Chciałbym, adopotować pl.simpsons.wikia.com, ponieważ brak tam jakiejkolwiek aktywności poza moją, staram się edytować ją regularnie (w wolnym czasie), jestem osobą kompromisową, cierpliwą, chętną pomocy, sądzę, że będę dobrze się nią opiekował. —Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika Kkrzakk (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!
Aby adoptować wiki potrzebne są regularne edycje w dłuższym okresie i większa ich ilość. Rozbuduj więcej artykułów lub stwórz nowe i daj znać ponownie, gdy będziesz gotowy. Sovq 06:30, paź 20, 2012 (UTC)

Xenopedia Edytuj

Chciałbym adoptować Xenopedię. Jestem aktywnym użytkownikiem i posiadam doświadczenie administratora, gdyż jestem nim na kilku innych wikiach. Jedyny administrator (założyciel Xenopedii) wykonał świetną pionierkę, lecz opuścił tą stronę około półtora roku temu; brak na niej również regularnie edytujących użytkowników. Xenopedia ma w sobie duży potencjał, lecz jest bardzo zaniedbana. Wiele stron jest zbędnych, wręcz będących spamem. Potrzebne jest jej gruntowne uporządkowanie; dla tego też proszę o przyznanie funkcji administratora.

Edytuję codziennie, nie zostałem zablokowany na żadnej innej wiki. W ciągu ostatnich 60 dni nie założyłem żadnej wiki, nie adoptowałem ani nie zostałem administratorem innej wiki. Pozdrawiam, Rublev (dyskusja) 16:03, paź 20, 2012 (UTC)

Przyznałem Ci dodatkowe uprawnienia - powodzenia w stawianiu Xenopedii na nogi :). Przy okazji, możesz zastanowić się czy nie warto byłoby połączyć Acheron Wiki i Xenopedii w jedną wiki po to, aby wszystkie ciekawe artykuły znajdowały się na jednej wiki pod jednym adresem. W ten sposób inni czytelnicy łatwiej znajdą to czego szukają. Jeśli byłbyś zainteresowany takim rozwiązaniem, daj znać. Sovq 16:24, paź 20, 2012 (UTC)
 • Dziękuję :)

Acheron Wiki powstała jako alternatywa dla Xenopedii i celowo jest od niej odseparowana. Może się to wydać dziwne, że chce mi się prowadzić te strony oddzielnie, ale mam ku temu powody. Wielu fanów serii Aliens wręcz nie znosi łączenia fabuły Aliens z Predatorem. Dlatego też te serie będą rozdzielone – Acheron Wiki „przejmuje” serię Aliens, Xenopedia zaś będzie poświęcona tylko uniwersum AvP. Obie strony będą ze sobą współpracowały, nie dojdzie zaś do nieporozumień fabularnych (między tymi seriami jest trochę nieścisłości). Rublev (dyskusja) 17:16, paź 20, 2012 (UTC)

Naukowa Wiki Edytuj

Jakiś czas temu odgrzebałem tą wikię i powoli doprowadzam ją do porządku. Oprócz mojego wkładu w ostatnim czasie praktycznie nie było tam pożytecznych edycji. Uprawnienia administratora są mi potrzebne, bo jest tam sporo stron do usunięcia, a jedyny administrator odszedł z wikii półtora roku temu.

Aby nie mnożyć wniosków proszę jednocześnie o nadanie flagi mojemu botowi (link), a także o odebranie uprawnień biurokraty użytkownikowi Bundy91 (jak już wcześniej wspominałem - półtora roku temu użytkownik ten oficjalnie zaprzestał edytowania). ObywatelOdbiór! 18:18, lis 23, 2012 (UTC)

Gotowe. Powodzenia w przywracaniu Naukowej do dawnej świetności :) Sovq 21:53, lis 23, 2012 (UTC)
Dziękuję. ObywatelOdbiór! 09:43, lis 24, 2012 (UTC)

Encyklopedia Ben 10 Edytuj

Aby adoptować wiki, należy na niej regularne edytować. Jeśli jednak Twoim zamiarem jest połączenie obu wiki, być może lepszym pomysłem byłoby wyeksportowanie wartościowych artykułów, dodanie ich do Waszej wiki i, jeśli na wiki nadal nie będzie aktywnych użytkowników, połączenie obu wiki pod jednym adresem? Sovq 21:11, lis 26, 2012 (UTC)
No i wyeksportowałem dwie strony do "pliku" lecz niewiem jak dodać je na http://pl.ben10planeta.wikia.com/wiki/Ben_10-planeta_Wiki  (niestety inne strony są bezwartościowe :()—Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika Szynka013 (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!
Jeśli wyeksportowałeś 2 artykuły za pomocą Specjalna:Eksport, możesz je teraz importować za pomocą Specjalna:Import. VuhDyskusjaE-mail 15:37, gru 20, 2012 (UTC)
Dzięki działa, inne pliki są źle zedytowane lub niepotrzebne. A więc jak połaczyć pod wspólnym adresem ???—Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika Szynka013 (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!
Aby połączyć obie Wiki pod wspólnym adresem napisz do jednego z helperów (User:Sovq, User:Nanaki) ;) VuhDyskusjaE-mail 15:45, gru 20, 2012 (UTC)

gier.wikia.com Edytuj

 • Link do wiki: Gropedia
 • Powód: Chce odgrzać starego kotleta, chciałbym z tego stworzyć nadrzędną Wiki dla wszystkich Wiki o grach, ale bez możliwości ingerencji w MediaWiki niewiele mogę zdziałać. Administratorów nie widziano od 2-4 lat, wszyscy, którzy cokolwiek robili na Wiki przepadli bez wieści. VuhDyskusjaE-mail 12:50, gru 2, 2012 (UTC)
Przydzieliłem Ci dodatkowe uprawnienia. Jestem ciekaw w co zamienisz to brzydkie kaczątko :> Sovq 22:20, gru 2, 2012 (UTC)

pl.skokinarciarskie Edytuj

Michnar (dyskusja) 15:06, gru 18, 2012 (UTC)

Z tego co widzę to Założyciel szybko się znudził i usunął całe 2 strony które utworzył. Start praktycznie od zera - powinna być opcja dodania Tobie flagi założyciela :P. Oczywiście uprawnienia przyznane. — Nanaki 23:13, gru 18, 2012 (UTC)

pl.slugterra.wikia.com Edytuj

 • Link do wiki: SlugTerra PL Wiki
 • Powód: Jestem na wysokim poziomie w administratorstwie oraz bardzo pomógłbym Wiki. Więcej argumentów napisałem na rozmowie z Sovq. --25kubalok (dyskusja) 08:31, gru 23, 2012 (UTC)
Choć nie spełniasz wszystkich warunków wymienionych na górze strony, przydzieliłem Ci uprawnienia administratora, gdyż wiki jest dopiero zalążkiem a Ty jesteś najaktywniejszym edytorem. Powodzenia w rozbudowie. Sovq 09:38, gru 23, 2012 (UTC)

pl.football.wikia.com Edytuj

 • Link do wiki: Encyklopedia Piłki Nożnej
 • Powód: Wikia posiada 97 artykułów, więc nie jest z nią aż tak źle. Jako administrator postarałbym się o rozbudowę artykułów, jak i społecznośći. Piłka nożna jest popularnym sportem i ciekawym tematem do pisania artykułów.

Mój staż na Wikii to rok, jestem edytorem kilku projektów, posiadam umiejętności edytorskie i znam funkcje MediaWiki. Myślę, że zdołam ożywić tę Wikię i społeczność. Pozdrawiam i liczę na pozytywne rozpatrzenie. <+Dominiol> talk! 09:33, gru 26, 2012 (UTC)

Pozwolę sobie uprzedzić Sovq. W zasadach adopcji widnieje punkt, który nakazuje przed adopcją edytować regularnie przez tydzień i utworzyć co najmniej jeden artykuł. Tymczasem Twój wkład jest dokładnie zerowy. Gdy nadrobisz te braki, będziesz mógł zgłosić się ponownie. Pozdrawiam, Myslec dyskusja 10:39, gru 26, 2012 (UTC)
Myslec ma rację - prośba o adopcję powinna pochodzić od użytkownika, który swoimi edycjami udowodnił, że zależy jemu/jej na utrzymywaniu wiki w dobrej formie. Sovq 10:49, gru 26, 2012 (UTC)
Ok. Poprawiłem wygląd strony głównej, lecz nie mogę zmienić tła i grafiki loga. W takim razie proszę o usunięcie grafik bez licencji jak i artykułów do natychmiastowej kasacji, bo strona zostawiona jest w wielkim bałaganie. <+Dominiol> talk! 16:36, gru 26, 2012 (UTC)
Przydzieliłem Ci dodatkowe uprawnienia. Powodzenia w rozbudowie tej wiki. Sovq 16:14, gru 30, 2012 (UTC)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.