FANDOM


Zespół Społeczności Fandomu to pracownicy Fandomu, którzy pomagają wszystkim społecznościom. Pracują nad różnymi projektami, możesz do nich napisać i zadać im pytanie lub zgłosić się z problemem. Spotkaj się z członkami zespołu poniżej!

Zespół Społeczności Edytuj

Zespół Społeczności to pracownicy Fandomu gotowi do pomocy na każdej jego stronie.

Skontaktuj się z nimi poprzez Specjalna:Kontakt i daj im znać, jakiej pomocy potrzebujesz. Pamiętaj przy tym jednak, że większość nieanglojęzycznych społeczności posiada gotowy do pomocy zespół wolontariuszy, do których możesz zgłosić się w swoim języku.

Zespół Wsparcia Społeczności Edytuj

Bert0717 Bert
U:BertH
Bert skupia się na wspieraniu społeczności oraz przekazuje jej uwagi zespołowi Produktu, oraz sprawia, że użytkownicy zawsze są na bieżąco z nowymi projektami. Masz jakieś uwagi lub brakuje ci jakiejś funkcji? Bert może być jedną z osób, która odpowie ci w tej sprawie. Jego ulubione zajęcia i pasje to komiksy, science fiction, horrory, komedie, muzyka popowa, nauki przyrodnicze, astronomia i kryptozoologia.
Sannse Sannse
U:Sannse
Sannse Carter to najdłuższy stażem pracownik Zespołu Wsparcia Społeczności. Jedną z jej pasji (poza wikiami) jest robienie biżuterii. Możesz ją spotkać na Community Central, lub podczas zwiedzania tysięcy społeczności na całym Fandomie. Przywitaj się z nią i daj jej znać, jaki jest twój ulubiony rodzaj biżuterii – uwielbia poznawać nowe projekty!
21e93a6 Chen Shen
U:Cal-Boy
Chen dołączył do Fandomu w 2013 roku i pracuje jako menadżer zespołu Rozwoju Społeczności dla chińskich społeczności. Urodził się na północy Chin i wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 2008 roku. Przed dołączeniem do Fandomu, pracował w telewizji, branży modowej a ostatecznie trafił do przemysłu cyfrowego. Gdy nie pracuje, uwielbia sztukę. Kocha robić rzeczy z drutu i gliny. Jest miłośnikiem kawy i herbaty, lubi też domowe wypieki.
Eva Eva
U:Mira Laime
Eva dorastała w Niemczech, gdzie zajmowała się niemiecką społecznością studentów. Choć chętnie porozmawia z tobą w języku niemieckim, jeśli chcesz, może zająć się również anglojęzycznymi użytkownikami Fandomu. Uwielbia gotowanie, pieczenie, podcasty i gry planszowe (Settlers of Catan to jej ulubiona!). Uważa, że Władca Pierścieni ma najlepszą opowieść, jaką kiedykolwiek widziała.
Lucho Avatar Lucho
U:Luchofigo85
Lucho skupia się zarówno na angielskich, jak i na hiszpańskich społecznościach. Najbardziej lubi badać społeczności zrzeszone wokół gier, ponieważ pracował jako członek wsparcia społeczności u wydawcy gier wideo. Lubi odkrywać nowe restauracje, aby zaspokoić swoje podniebienie oraz organizować eventy.
Wikia Self Sean
U:Semanticdrifter
Sean przybył na FANDOM ze świata wydawnictwa gier wideo, gdzie robił wszystko, aby mieć z tego jak najwięcej zabawy. Jest geekiem, więc uwielbia wszystkie rzeczy z tym związane, w tym gry wideo, komiksy, filmy, książki i gadżety. Lubi również pisać na swoim blogu, Semantic Drift, browarnictwo oraz podróże.
Wendy 001 Wendy
U:Merrystar
Wendy uwielbia ogrodnictwo, kwiaty i warzywa, a liczba krzaków i drzew owocowych w jej ogrodzie wciąż rośnie! Żyła w Holandii przez kilka lat, a tulipany są jej ulubionymi kwiatami. Ma ich w swoim ogródku tyle, na ile pozwoliły im rosnąć jej króliki. Na Fandomie możesz znaleźć ją na Community Central lub Muppet Wiki, gdzie edytuje od 2005 roku. Zadaj jej pytanie lub po prostu się z nią przywitaj!
KuzuraStaffCard Yura
U:Kuzura

Rosyjska społeczność
Yura jest staffem skupiającym się na rosyjskich społecznościach. Zaczął jako zwykły użytkownik na rosyjskiej Lostpedii w marcu 2008 roku. W 2010 dołączył do IVT i od 2017 zaczął pracę jako staff. Kego ulubionymi fandomami są Avatar: The Last Airbender, Lost, The Chronicles of Narnia, Game of Thrones, Grimm, The Walking Dead, Doctor Who, Mass Effect i inne popularne uniwersa fantasy, czy sci-fi.
Elsa-i18n Elsa
U:Hypsoline

Francuska społeczność
Elsa jest staffem skupiającym się wokół francuskiej społeczności. Jest zagorzałą fanką seriali i lubi wszystko, co związane jest z science fiction, będąc wychowana na Z Archiwum X i Gwiezdnych Wojnach. Lubi także chodzić w wolnym czasie na koncerty.


Zespół Rozwoju Społeczności Edytuj

Screen Shot 2018-09-18 at 11.56.15 AM Rocio
U:Rrrockio
Rocio dołączyła do zespołu Rozwoju Społeczności we wrześniu 2018 roku. Zarządza zespołem związanym z tematem gier, którymi zajmowała się przez 90% swojego życia. Zaczynając od Mega Man, ucząc się jej miłości do dedukcji poprzez Where in the World Is Carmen Sandiego? i tworząc wczesną obsesję na punkcie gier RPG za sprawą wczesnych tytułów Zelda - nie ma gry, której nie spróbuje! Od tego czasu pracowała w branży gier w zarządzaniu społecznościami i nadal zajmuje się projektowaniem gier w swoim wolnym czasie. Poza grami, uwielbia Harry'ego Pottera i gra w Quidditcha. Poza tym, lubi: minigolf, bouldering, czytanie, straszne rzeczy, jej kota, ceramikę i rysowanie.
Bluerogue Doug Trein
U:TheBlueRogue
Doug skupia się na grach. Dołączył do zespołu Rozwoju Społeczności w sierpniu 2012 roku. Pasja Douga do gier wideo zaczęła się w wieku 5 lat z Sonic the Hedgehog i Sega Genesis, z biegiem lat zaczął grać na innych konsolach oraz doświadczył PC'tpwego grania. Uwielbia w grach ich moc do wciągania oraz radość płynącą z fabuły. Chcąc samodzielnie tworzyć gry, dołączył do niezależnej firmy zajmującej się damedevelopingiem – Lightborne Lore. Jego ulubionymi gatunkami są jRPG, strzelanki pierwszoosobowe, bijatyki 2D i gry akcji oraz przygodowe. Zainteresowania Douga obejmują również słuchanie muzyki, oglądanie anime/mangi, tematy paranormalne oraz historyczne i turystykę.
Raylan Raylan
U:Raylan13
Raylan jest z Fandomem od końca 2010 roku, początkowo pracował wyłącznie na WoW Wiki i pokrewnych serwisach o Warcrafcie, wcześniej pracował również jako redaktor dla 38Studios z ich projektem o Warcrafcie, nieistniejącym Azeroth Advisor. Jego hobby poza Warcraftem obejmują czytanie książek, produkcję likierów oraz pracowanie nad różnymi manuskryptami.
CavStaffImage Mike
U:Cavalier One
Mike (Cav) dołączył do zespołu Rozwoju Społeczności Fandomu w 2016 roku. Jest także aktywnym administratorem Wookieepedii, którą edytuje od 2007 roku. Jego główną pasją są (oczywiście) Gwiezdne Wojny, ale uwielbia popkulturę we wielu formach, w tym filmy, programy telewizyjne, książki i komiksy. Nie ma też problemu z mówieniem o sobie w trzeciej osobie. Kiedy nie edytuje wiki, najprawdopodobniej czyta, gra w gry komputerowe lub powiększa swoją obszerną kolekcję zestawów LEGO. Herbata odgrywa znaczącą rolę w jego życiu, a dzień nie jest kompletny bez co najmniej kilku filiżanek.
Jodie Jodie
U:mllejodiegrace
Jodie dołączyła do zespołu Rozwoju Społeczności Fandomu w sierpniu 2018 roku. Zaangażowała się w branżę gier wideo dzięki grze Overwatch w 2016 roku, pisząc artykuły i promując treści dla Team Dignitas. W tym samym czasie kończyła pracę magisterską na temat wartości organizacyjnych i etyki w branży gier. Po zdobyciu tytułu magistra pracowała jako przedstawiciel społeczności w Ubisoft podczas wydawania Assassin's Creed Origins. Potem pracowała z wpływowymi graczami Fortnite Battle Royale w celu koordynacji wydarzenia na PSX 2017. Przyjaciele, których poznała w branży, nieustannie inspirują ją do podążania za jej powołaniem w branży gier. Jodie jest bardzo namiętna w tworzeniu związków i budowaniu społeczności, więc nie wahaj się skontaktować się z nią, kiedy tylko chcesz!


Community Development International Edytuj

Avatar-i18n Tim Bartel
U:Avatar
Tim Bartel (Avatar) jest dyrektorem Community Development International na Fandomie. W świecie online ludzie zazwyczaj znają go jako Avatar; pseudonim wybrał dzięki serii gier fabularnych Ultima, w którą po raz pierwszy zagrał na swoim Commodore 64. On sam uważa się już za jednego z pierwszych użytkowników, zwłaszcza, że wszedł w sferę cyberprzestrzeni w późnych latach 80-tych. Interesuje się wiki więcej niż 10 lat. W wolnym czasie lubi jeść bardzo pikantne tajskie jedzenie i kocha swoje dwa koty.
Avatar - Bola staff Antonio
U:Antonio R. Castro

Hiszpańska społeczność
Antonio skupia się na hiszpańskich społecznościach. Pochodzi z Hiszpanii i edytuje głównie na wiki związanych z grami, zwłaszcza na GTA Wiki. Jeśli potrzebujesz pomocy i mówisz po hiszpańsku – zgłoś się do niego. Antonio pamaga rozwijać się nowym wikiom, możesz go spotkać na Hiszpańskim Centrum Społeczności lub innej wiki w tym języku.
Hector Avatar Héctor Donís
U:CuBaN VeRcEttI

Hiszpańska społeczność
Héctor jest członkiem hiszpańskiego Community Development Team, pracuje jako edytor dla społeczności poświęconych grom i rozrywce. Jest biurokratą na Metal Gear Wiki i Animuspedii, oraz kontynuuje swój wkład na kilku innych. Jest fanem muzyki i gier. Co więcej jest odpowiedzialny za hiszpańską corporate wiki i zazwyczaj podaje pomocną dłoń katalońskim społecznościom.
Julia4 Julia
U:Springteufel

Niemiecka społeczność
Springteufel dołączyła do niemieckiego Community Development Team w listopadzie 2014. Uwielbia anime, lubi także grać w gry wideo oraz chodzić na koncerty.
Spinelli-i18n Claudia
U:Spinelli313

Niemiecka społeczność
Spinelli313 jest członkinią niemieckiego Community Development Team z naciskiem na tematy Rozrywki. Jej wielką pasją są filmy, programy telewizyjne i bezużyteczne ciekawostki, które sprawiają, że ​​nasze życie dostarcza o wiele więcej zabawy.
Elbosso-i18n Micha
U:ElBosso

Niemiecka społeczność
ElBosso rozpoczął jako edytor w październiku 2011 roku dla niemieckich wiki na temat gier i rozrywki. Od 2013 roku jest również „odpowiedzialny” za niemieckie wiki o tematyce lifestyle. ElBosso dba także o niemieckie kanały mediów społecznych. Uwielbia grać w gry wideo, tworzyć i słuchać muzyki i wiele innych rzeczy, które prawdopodobnie nie pasują, aby umieścić je do tego małego pudełka.
Colin-i18n Colin
U:Laserpferd

Niemiecka społeczność
Colin dołączył do niemieckiego zespołu Rozwoju Społeczności w maju 2018 r., koncentrując się na grach. Jego ulubionymi girami są strzelanki i strategie, ale od czasu do czasu zagra też w dobrą grę RPG lub bijatykę. Kiedy nie jest zajęty pomaganiem wiki lub pisaniem artykułów, Colin lubi także obejrzeć anime, czy serial z Netflixa, bądź denerwuje swoich przyjaciół nieznośnymi memami.
Elsa-i18n Elsa
U:Hypsoline

Francuska społeczność
Elsa jest staffem skupiającym się wokół francuskiej społeczności. Jest zagorzałą fanką seriali i lubi wszystko, co związane jest z science fiction, będąc wychowana na Z Archiwum X i Gwiezdnych Wojnach. Lubi także chodzić w wolnym czasie na koncerty.
KuzuraStaffCard Yura
U:Kuzura

Rosyjska społeczność
Yura jest staffem skupiającym się na rosyjskich społecznościach. Zaczął jako zwykły użytkownik na rosyjskiej Lostpedii w marcu 2008 roku. W 2010 dołączył do IVT i od 2017 zaczął pracę jako staff. Kego ulubionymi fandomami są Avatar: The Last Airbender, Lost, The Chronicles of Narnia, Game of Thrones, Grimm, The Walking Dead, Doctor Who, Mass Effect i inne popularne uniwersa fantasy, czy sci-fi.


Zespół Wsparcia Technicznego Edytuj

TimQKatahdin Tim Quievryn
U:TimmyQuivy
Tim, dyrektor do spraw wsparcia technicznego. Od 2004 roku edytuje na Fandomie, od połowy 2009 jest jego pracownikiem. Wyścigi samochodowe, fotografowanie i turystyka to jego główne zainteresowania, jednak kocha zostać na dłużej, aby dowiedzieć się więcej o temacie wiki, której pomaga. Porozmawiaj z nim za pośrednictwem drogi mailowej, jego tablicy wiadomości lub czatu Community Central. Będzie mu miło z tobą porozmawiać!
JoePlay Joe
U:JoePlay
Przed dołączeniem do Fandomu w 2007, Joe zarządzał fanowskimi stronami oraz forami na temat gier wideo jako hobby podczas pracy w przebranży detalicznej, w latach 2005-2006 był właścicielem sklepu z grami komputerowymi. Obecnie odpowiada za zgłoszenia z prośbami o pomoc od administratorów.
Kirkburn-GoApe Kirkburn
U:Kirkburn
Kirkburn, czasami zwany również George dołączył do zespołu wsparcia Fandomu pod koniec 2013 roku. Od kilku lat jest kierownikiem działu produktu. Kirkbur nie jest powracającym po latach uzależnionym od World of Warcraft – po prostu nie przestaje grać od początków w 2005 roku. Rok później dołączył do WoW Wiki, która wprowadziła go do wiki. Gra również w inne gry. Trenował budownictwo, jednak nie będzie żartował o „budowaniu mostów ze społecznością”.
CzechOut Shawn
U:CzechOut
Zanim został CzechOutem był anonimowym gościem edytującym z boku, gdy FANDOM nazywał się jeszcze WikiCities, więc obserwował praktycznie całą historię Fandomu, jednak prace tutaj zaczął dopiero w 2014 roku. Zazwyczaj zaspokaja się serialem Doctor Who, ma obsesję na punkcie Tardis. Debatuje również nad wyższością szkockiej whiskey nad dobrym słodem.
Rappy Rappy
U:Rappy 4187
Rappy edytuje na Fandomie od 2008 roku, w 2012 dołączył do VSTF a następnie został zatrudniony jako członek zespołu wsparcia społeczności. Możesz znaleźć go grającego w Aion lub edytującego Aion Wiki.
MarkvA Mark van Alphen
U:MarkvA
Mark dołączył do Fandomu w grudniu 2009 roku, po tym jak rok wcześniej edytował różne wikie. Początkowo był członkiem zespołu Rozwoju Społeczności, teraz działa jako wsparcie techniczne. Mark szczególnie interesuje się zachodnimi grami fabularnymi, a także grami skupionymi na akcji. Fallout, The Elder Scrolls, Hitman i Splinter Cell to jego ulubieńcy. Jeśli potrzebujesz jego jakiejkolwiek pomocy, zostaw wiadomość na jego tablicy wiadomości.
FishTank-StaffHeadshot Isaac
U:FishTank
Isaac był edytorem na Fandomie aż do momentu, gdy pod koniec 2015 roku dołączył do zespołu wsparcia technicznego. Jest fanatykiem telewizji i książek. Odkrył FANDOM w 2010 roku.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.