Centrum Społeczności
Advertisement

Jak dołączyć

  1. Zarejestruj się na Discordzie. Polecane jest także pobranie dedykowanego klienta na urządzenie, którego używasz.
  2. Użyj linku https://discord.gg/fandom, aby dołączyć. Dalej postępuj zgodnie z instrukcjami.
  3. Jedynym dostępnym po dołączeniu kanałem będzie #verification. Musisz dodać swoją nazwę użytkownika z Discorda do profilu (zobacz ten poradnik dla Fandomu i podążać za instrukcjami podanymi ci przez bota). W ten sposób uzyskasz dostęp do reszty kanałów.

Wybór preferowanych języków

Aby uzyskać dostęp do kanałów w twoim preferowanym języku, przejdź do kanału #roles i pod nagłówkiem „Available language roles” wybierz swój preferowany język. Otrzymasz wówczas rolę powiązaną z tym językiem (np. „Polish”) a przez to także dostęp do kanałów na w sekcji dla tego języka.

Aby usunąć język, przejdź do kanału #roles i ponownie kliknij język, który chcesz usunąć. Poskutkuje to usunięciem roli z twojego konta i ukryciem dla ciebie kanałów w sekcji dla danego języka.

Możesz dodać jeden lub kilka języków w dowolnym momencie.

Zasady

  1. Szanuj innych. Nie bierz udziału w zaciętych kłótniach, nie obrażaj innych i nie bądź celowo złośliwy. Nie powiadamiaj innych użytkowników bez potrzeby, w szczególności członków personelu. Jeżeli inny członek społeczności sprawia problemy, porozmawiaj z moderatorem lub staffem.
  2. Nie udostępniaj treści naruszającej oznaczenia PG-13[1]. Nie używaj obraźliwego języka i nie przesyłaj obrazów o podtekście seksualnym. Nasi użytkownicy są w różnym wieku i pochodzą z różnych środowisk, więc chcielibyśmy, aby wszyscy z nich czuli się komfortowo na publicznym czacie. Prosimy o nierozpoczynanie tematów politycznych na Discordzie Fandomu.
  3. Używaj właściwych kanałów do dyskusji. #general służy do rozmów na tematy związane z wiki, #random to czat na różne tematy, #feedback-fandom i #feedback-gamepedia są indywidualnymi kanałami na problemy związane z Gamepedią i Fandomem, takie jak przekazywanie opinii o funkcjach, zgłaszanie błędów czy prośby o pomoc itd. Dostępne są także kanały hubów tematycznych (anime, seriale, gry, filmy), aby zachować dyskusje bardziej tematycznymi.
  4. Zachowaj zdrowy rozsądek. Powyższe zasady nie obejmują wszystkich sytuacji. Jeżeli nie masz pewności, czy coś jest w porządku, zadaj pytanie moderacji lub personelowi na kanale #server-feedback.
  5. Niech twoja nazwa użytkownika będzie rozpoznawalna. Chcemy, aby uczestnicy dyskusji wiedzieli, z kim rozmawiają. Użyj funkcji „Zmiana pseudonimu” dostępnej po kliknięciu twojej nazwy użytkownika prawym przyciskiem myszy, jeżeli twoja globalna nazwa użytkownika na Discordzie nie jest znana innym użytkownikom wiki.

W przestrzeni Fandomu na Discordzie obowiązują zasady Fandomu jako platformy, a akcje na nim podjęte poniosą za sobą konsekwencje tutaj jak i na odwrót.

Przypisy

  1. Amerykański system oznaczania filmów. Treść oznaczana symbolem PG-13 może być nieodpowiednia dla dzieci poniżej 13 roku życia. Dowiedz się więcej.

Zobacz także

Advertisement