Centrum Społeczności
Advertisement

Jak dołączyć

  1. Zarejestruj się na Discordzie. Polecane jest także pobranie dedykowanego klienta na urządzenie którego używasz.
  2. Użyj linku https://discord.gg/fandom, aby dołączyć na serwer. Dalej postępuj zgodnie z instrukcjami.
  3. Jedynym dostępnym po dołączeniu kanałem będzie #verification. Musisz dodać swój discord tag do profilu (zobacz ten poradnik dla Fandomu lub ten dla Gamepedii) i podążać za instrukcjami podanymi ci przez bota. W ten sposób uzyskasz dostęp do reszty kanałów na serwerze.
  4. Dostęp do polskiej sekcji na serwerze wymaga kliknięcia reakcji polskiej flagi na kanale #roles. Jeśli nic się nie stało, spróbuj dodać reakcję ponownie.

Zasady

  1. Szanuj innych. Nie bierz udziału w zaciętych kłótniach, nie obrażaj innych i nie bądź celowo złośliwy. Nie powiadamiaj innych użytkowników bez potrzeby, w szczególności członków personelu. Jeżeli inny członek społeczności sprawia problemy, porozmawiaj z moderatorem lub staffem.
  2. Nie udostępniaj treści naruszającej oznaczenia PG-13[1]. Nie używaj obraźliwego języka i nie przesyłaj obrazów o podtekście seksualnym. Nasi użytkownicy są w różnym wieku i pochodzą z różnych środowisk, więc chcielibyśmy, aby wszyscy z nich czuli się komfortowo na publicznym czacie. Prosimy o nierozpoczynanie tematów politycznych na serwerze.
  3. Używaj właściwych kanałów do dyskusji. #general służy do rozmów na tematy związane z wiki, #random to czat na różne tematy, #feedback-fandom i #feedback-gamepedia są indywidualnymi kanałami na problemy związane z Gamepedią i Fandomem, takie jak przekazywanie opinii o funkcjach, zgłaszanie błędów czy prośby o pomoc itd. Dostępne są także kanały hubów tematycznych (anime, seriale, gry, filmy), aby zachować dyskusje bardziej tematycznymi.
  4. Zachowaj zdrowy rozsądek. Powyższe zasady nie obejmują wszystkich sytuacji. Jeżeli nie masz pewności, czy coś jest w porządku, zadaj pytanie moderacji lub personelowi na kanale #server-feedback.
  5. Niech twoja nazwa użytkownika będzie rozpoznawalna. Chcemy, aby uczestnicy dyskusji wiedzieli, z kim rozmawiają. Użyj funkcji „Zmiana pseudonimu” dostępnej po kliknięciu twojej nazwy użytkownika prawym przyciskiem myszy, jeżeli twoja globalna nazwa użytkownika na Discordzie nie jest znana innym użytkownikom wiki.

Na serwerze Fandom/Gamepedia obowiązują zasady Fandomu jako platformy, a akcje na nim podjęte poniosą za sobą konsekwencje tutaj jak i na odwrót.

Przypisy

  1. Amerykański system oznaczania filmów. Treść oznaczana symbolem PG-13 może być nieodpowiednia dla dzieci poniżej 13 roku życia. Dowiedz się więcej.

Zobacz także

Advertisement