ℹ️️

Strona dyskusji „Pomoc:Kopiowanie z Wikipedii

Korzystając ze stron dyskusji pamiętaj, że:

  • służą one do omawiania i proponowania zmian w stronie pomocy.
  • jeżeli masz problem z funkcją opisywaną na stronie, skorzystaj z forum.

Kopiowanie obrazów[edytuj kod]

Zastanawia mnie jak wygląda sytuacja z kopiowaniem obrazów. Wgrywając obraz z wikipedi na wikię jest opcja zaznaczenia praw autorskich, że obraz pochodzi z wiki, jednak wiele z tych obrazów są znakami zastrzeżonymi np. Loga firm. Czy to że znalazły się one na wikipedii oznacza, że można ich używać do edycji Wikii?

Cichybob (dyskusja) 19:47, kwi 7, 2013 (UTC)

Wszystko zależy od konkretnego obrazu/pliku. Strony plików na Wikipedii zawierają informacje o warunkach na jakich zostały opublikowane Korzystając z tych informacji można podjąć decyzję czy publikacja na Wikii jest możliwa i jaką informację o stanie prawnym pliku należy dodać. Sovq 20:10, kwi 7, 2013 (UTC)
Mogę jeszcze nadmienić, że z tego co wiem, niemal wszystkie pliki, z których korzysta polska Wikipedia, oraz umieszczone na Wikimedia Commons, mają wolną licencję, więc można je w 99,9% przypadków można je bez problemu wykorzystać dalej (oczywiście podając źródło i autora). Uważać trzeba właściwie w dwóch przypadkach:
  • plik zawiera znaki handlowe fundacji Wikimedia, które mają zastrzeżone prawa autorskie;
  • Wikimedia ma na wykorzystanie specjalną zgodę autora, której Ty nie posiadasz.
Takie pliki są jednak szczególnie wyraźnie oznaczone. Pozdrawiam, Myslec dyskusja 20:45, kwi 7, 2013 (UTC)


Trochę poszperałem, poczytałem i znalazłem że w Polsce istnieje coś takiego jak "prawo cytatu" więc gdyby ktoś się zastanawiał nad użyciem jakiejś okładki gry, filmu plakatu itp. w celu stworzenia wikii, to może śmiało z nich korzystać. Może komuś się przyda takie info ;) Pozdrawiam
Cichybob (dyskusja) 16:50, kwi 8, 2013 (UTC)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.