FANDOM


To forum zostało zarchiwizowane

Odwiedź nowe forum
Forum: Strona główna Jak importować arty z historią dłuższą niż 10 MB?
Uwaga: Ten temat nie był edytowany od 2837 dni. Jest on uznawany za zarchiwizowany - dyskusja jest zakończona. Nic tu lepiej nie dopisuj. Chyba, że sprawa naprawdę wymaga odpowiedzi lub masz podobny problem i nie chcesz zakładać nowego wątku.

Pytanie jak w temacie. Na wikii jest ograniczenie dla ładowanych plików do 10MB. Obejmuje ono także pliki importu a jest to problem np. w przypadku PrePedii, która stworzona została do archiwizacji artów kasowanych w Wikipedii (i na innych projektach Wikimedii). Otóż zdarzają się pojedyncze artykuły, które wraz z historią przekraczają tą wielkość, więcej patrz -> [1]. Da się to jakość obejść? A może da się ten limit podwyższyć dla konkretnej wiki (w uzasadnionych przypadkach)? Electron PL   22:52, paź 1, 2011 (UTC)

Czy można zwiększyć limit to nie wiem, trzeba poczekać na kogoś kto wie (Anoon pochwal się). Ominięcie może być możliwe ale pewności nie mam (i nie mam siły tego teraz sprawdzać). Wedle Manuala importDump.php sam rozpakowuje gzip i bzip2. Możliwe, że Specjalna:Import też potajemnie potrafi. — Nanaki 01:13, paź 2, 2011 (UTC)
Uściślenie co do powyższego pytania, jeśli nie było to jasne; problem ww. ograniczenia dotyczy tu "regularnego" importu plików XML poprzez Specjalna:Import. -- Alan ffm (dyskusja) 16:05, paź 2, 2011 (UTC)
A tak jeszcze bardziej uściślając jest to PHPowe ograniczenie wysyłki jakiegokolwiek pliku przez formularz. Kwestia zmiany tego w php.ini (jeśli jest możliwość osobnej konfiguracji dla każdej wiki). — Nanaki 17:42, paź 2, 2011 (UTC)
Próbowałem pakować mały przykładowy plik xml (1 plik eksportu z Wikipedii) za pomocą pakera gzip (wbudowanego w Total Commmader) ale chociaż Specjalna:Import akceptuje wstępnie taki spakowany plik to potem wywala błąd: Trwa importowanie stron... Import nie powiódł się: nieudana analiza składni importowanego XML linia 1, kolumna 1 (bajt 0; "tu kilka dziwnych znaczków, które nie chce przepuścić filtr antyspamowy"): Not well-formed (invalid token). Tak, że chyba to nie działa lub TC produkuje jakiś dziwny plik *.gz. (ten ziper z podanej strony to w ogóle jakoś nie chce mi chodzić pod XP; coś tam niby usiłuje ale bez dobrego wyniku). Electron PL   08:07, paź 3, 2011 (UTC)
Czyli nie rozpakowuje. Jeśli wyświetla jakieś dziwne znaczki to znaczy, że próbuje otworzyć archiwum jako plik tekstowy. Zostaje tylko dzielenie. — Nanaki 18:03, paź 3, 2011 (UTC)
Na to wygląda, i do tego ręcznie. Szukałem po sieci ale nie znalazłem żadnego programu do dzielenia exportu z Mediawiki. Na Wikimediach mają limit 100MB na przesyłany plik to nie mają takich problemów. Ręcznie niby się da ale to jednak trochę upierdliwej roboty jest. Całe szczęście że takie duże pliki zdarzają się jednak stosunkowo rzadko. Więc od biedy można pomęczyć się i ręcznie. Electron PL   07:19, paź 4, 2011 (UTC)
Wiele wam nie pomogę, nie da się ominąć limitu 10MB. Jedyna opcja to podzielenie pliku na takie które nie będą przekraczać 10MB. Obydwa muszą być tak samo zbudowane, niezależnie od tego ile edycji dodaje (plik XML musi mieć ten swój "nagłówek") Anoon6@fandom(talk | forum społeczności | Wikia Polska News) 13:19, paź 3, 2011 (UTC)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.