FANDOM


To forum zostało zarchiwizowane

Odwiedź nowe forum
Forum: Strona główna Usuwanie wersji
Uwaga: Ten temat nie był edytowany od 2833 dni. Jest on uznawany za zarchiwizowany - dyskusja jest zakończona. Nic tu lepiej nie dopisuj. Chyba, że sprawa naprawdę wymaga odpowiedzi lub masz podobny problem i nie chcesz zakładać nowego wątku.

Czy da się wprowadzić tu takie rozszerzenie wiki, czyli możliwość usuwania nie tylko całej strony ale tylko niektórych jej wersji? Tak jak w projektach Wikipedii. Chodzi o ukrycie wandalizmów, wulgaryzmów i innych śmieci wstawianych przez wandali. Oczywiście można to zrobić pośrednio kasując całą stronę i potem odtwarzając tylko niektóre jej wersje ale możliwość kasowania wybranych wersji strony byłaby wygodniejszą opcją... Electron PL   23:22, sie 27, 2011 (UTC)

Nie trzeba rozszerzenia, bo to jest opcja wbudowana. Najłatwiej osiągalna jest możliwość ukrywania edycji. Do tego trzeba być w grupie Rewizorzy i tyle. Opcje usuwania i ukrywania przed adminami mają tylko Staffy itp. i wątpię by rozdawali to łatwo ;). Tutaj masz więcej info na temat RevisionDelete. — Nanaki 03:38, sie 29, 2011 (UTC)
Mi chodzi o proste ukrywanie edycji tylko przed zwykłymi userami. Dzięki za info, nie wiedziałem, że to tutaj też jest dostępne... Jak to działa w praktyce to wiem bo osobiście się tym bawiłem na Wikiźródłach. Dziwne jest to, że tutaj dostępne jest tylko dla rewizorów... Bo w sumie przydałoby się dla każdego admina właśnie do usuwania wersji z wulgaryzmami, wandalizmami i informacjami poufnymi. Oczywiście można to obejść poprzez skasowanie artu i otworzenie wybranych wersji ale niewątpliwie bezpośrednie kasowanie wersji byłoby wygodniejsze, przydatne i bardziej logiczne... Electron PL   22:21, sie 29, 2011 (UTC)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.