Centrum Społeczności
Advertisement

Kanał aktywności społeczności jest narzędziem udostępnianym administratorom oraz moderatorom na wiki działających na UCP, jeżeli wiki posiada aktywną co najmniej jedną funkcję społecznościową. Można znaleźć go jako osobną zakładkę w ostatnich zmianach pomiędzy aktywnością na wiki a aktywnością w obrazach.

Kiedy wiki posiada włączony kanał aktywności?

Ponieważ kanał aktywności jest narzędziem mającym umożliwić monitorowanie na aktywności w życiu społecznościowym wiki, dostępny on jest tylko wówczas, gdy wiki używa funkcji społecznościowych Fandomu: tablic wiadomości, komentarzy, komentarzy na blogach lub Dyskusji. Tak długo jak jedna z powyższych funkcji jest aktywna, aktywność społeczności będzie częścią ostatnich zmian.

Co pokazuje kanał aktywności?

W kanale aktywności wymieniane są następujące akcje w kolejności chronologicznej (od najnowszych do najstarszych):

  • Nowe wiadomości bądź odpowiedzi na tablicach wiadomości.
  • Komentarze i odpowiedzi w komentarzach do artykułów.
  • Komentarze i odpowiedzi w komentarzach pod wpisami na blogu.
  • Nowe posty bądź odpowiedzi w Dyskusjach.
  • Edycja w wiadomości na tablicy, poście w Dyskusjach, komentarzu bądź odpowiedzi.

Ponadto administratorzy, moderatorzy oraz inni użytkownicy z uprawnieniami do usuwania postów mogą zobaczyć:

  • Zablokowanie wątku na tablicy.
  • Odblokowanie wątku na tablicy.
  • Usuwanie fragmentów treści.
  • Odtwarzanie fragmentów treści.

Każdy wpis na kanale informuje cię kto wykonał akcję, jaka była to akcja, gdzie została podjęta oraz pokazuje podgląd treści, której dotyczyła. Dostarczane są także linki do tablicy wiadomości bądź strony dyskusji użytkownika dokonującego akcję, narzędzia blokowania, jeśli administrator musi kogoś szybko zablokować oraz jego strony wkładu. Anonimowi użytkownicy nie mają tablic wiadomości ani stron dyskusji, także w ich przypadku dostępny będzie zamiast tego link do strony wkładu.

Czego kanał nie pokazuje?

Kanał nie przedstawia informacji o tym, że ktoś zgłosił treść, ponieważ tylko administratorzy, moderatorzy oraz użytkownicy z globalnymi uprawnieniami mogą zobaczyć jakie posty zostały zgłoszone na danej wiki używając kolejki zgłoszonych treści.

W celu dbania o optymalne działanie usługi, nałożony został limit ilości wpisów wyświetlanych w kanale aktywności. Wyświetlonych może zostać aktywność do 90 dni wstecz lub ostatnich 1000 wpisów, w zależności który limit zostanie wcześniej osiągnięty.

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej.

Advertisement