Centrum Społeczności
Advertisement

Aplikacja FANDOM to darmowa aplikacja dostępna na Androida (wersja 4.4 i nowsze) oraz iOS (wersja 10 i nowsze), która zawiera szerokie spektrum tematów oraz treści, takich jak artykuły na wiki oraz Dyskusje, najnowsze informacje, wydarzenia, filmy oraz wiele więcej ze świata rozrywki. To świetne narzędzie dla fanów chcących pozostać zawsze na bieżąco z fandomami, których są pasjonatami.

Możesz pobrać aplikację na swój telefon z Apple Store oraz Google Play Store.

Co tam znajdziesz?

Aplikacja FANDOM obejmuje szeroki zakres tematów związanych z telewizją, filmami oraz grami wideo, dostosowanych specjalnie do twoich zainteresowań. Treści redakcyjne znajdują się pod opieką Fandomu tak, aby zapewnić ci, że wszystko co widzisz w aplikacji jest odpowiednio dostosowane i cechuje się wysoką jakością. W przewijanym kanale znajdziesz wiadomości, ciekawe historie, recenzje, wideo oraz publiczne konwersacje z wielu niezliczonych źródeł wiedzy o świecie rozrywki, takich jak Twitter, IGN, GameSpot, YouTube czy Pottermore.

Znajdziesz tam również treści z ponad 800 naszych najpopularniejszych wiki w różnych językach, tworzonych przez fanów takich jak Ty. Możesz tam przeglądać artykuły na wiki oraz brać udział w Dyskusjach, jednak te dostępne są tylko w społecznościach które zdecydowały się je włączyć. Większość wiki znajdujących się aplikacji FANDOM poprzednio miało swoją własną aplikację społeczności. W niektórych fandomach znajdziesz treść wiki, ale nie redakcyjne nowości lub Dyskusje, w innych zaś znajdziesz nasze nowości, lecz brakować będzie wiki i Dyskusji. FANDOM z czasem będzie zwiększał ilość dostępnych tematów wiadomości, wiki oraz społeczności z włączonymi Dyskusjami, aby poszerzyć zakres tematów oraz typów treści dostępnych w aplikacji.

Pierwsze kroki

Możesz zalogować się do aplikacji korzystając ze swojego istniejącego konta, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś założył je już bezpośrednio w aplikacji. Możliwe jest również logowanie za pośrednictwem Facebooka oraz konta Google. Gdy już wejdziesz do aplikacji zostaniesz poproszony o wybranie co najmniej 3 fandomów które chcesz śledzić. Możesz przewinąć listę dostępnych opcji, lub bezpośrednio wyszukać nazwę tematu który cię interesuje używając wyszukiwarki na górze strony.

Gdy już skończysz wybieranie tematów do obserwowania, powinieneś zobaczyć kanał z aktualnościami dotyczącymi wybranych fandomów. W przypadku zrezygnowania z opcji obserwowania jakiegokolwiek, zamiast kanału powinna wyświetlić się lista popularnych tematów. Na górze ekranu zobaczysz przewijaną galerię z twoimi fandomami, umożliwiającą szybki dostęp do wiki, Dyskusji oraz innych treści.

Dostępne opcje

Możesz śledzić tyle tematów ile tylko sobie zażyczysz, a także później dodawać i usuwać je z listy w dowolnym momencie. Listę dostępnych oraz obserwowanych fandomów znajdziesz klikając kwadratową ikonę na środku dolnego paska. Ta lista przedstawia tematy dostępne w aplikacji, a także te które aktualnie obserwujesz. Jeżeli chcesz dodać lub usunąć temat z listy obserwowanych kliknij ikonę plusa znajdującą się w prawym górnym rogu każdej karty reprezentującej dany fandom.

Podczas przewijania kanału z aktualnościami czasami możesz zobaczyć galerię przedstawiającą kilka popularnych fandomów których obecnie nie obserwujesz, ale które mogą cię zainteresować. W tej galerii możesz również zdecydować czy chcesz dodać któryś z przedstawionych tematów do swojej listy obserwowanych.

Gdy stukniesz w kartę dla danego tematu zobaczysz jego stronę z zakładkami dla wiadomości, treści wiki lub Dyskusji, w zależności jakie rodzaje treści są dostępne. Masz również opcję zmiany języka dla treści wiki oraz Dyskusji. Jeżeli chcesz się przełączyć na inny język treści, musisz kliknąć ikonkę menu znajdującą się w prawym górnym rogu strony tematu i wybrać odpowiednią opcję. Wtedy możesz zdecydować w jakim języku chcesz wyświetlać treść wiki, jeżeli inne języki są dostępne. Treści redakcyjne zawsze będą w języku angielsku, niezależnie od wybranych opcji.

Funkcje aplikacji

Jeżeli chcesz wrócić na górę kanału a wiadomościami po prostu kliknij ikonę domu w lewym dolnym rogu ekranu.

Powiadomienia

Masz możliwość otrzymywania na telefon powiadomień związanych z aktywnością w obserwowanych przez ciebie fandomach. Aby je przyjmować, stuknij opcję „powiadom mnie” w oknie dialogowym „pozostań na bieżąco”. Jeżeli wybierzesz opcję „nie teraz”, ale później zdecydujesz, że jednak chcesz otrzymywać powiadomienia, lub jeśli chcesz ich nie otrzymywać, możesz zmienić ustawienia powiadomień dla aplikacji FANDOM poprzez ustawienia twojego telefonu.

Profil użytkownika

Możesz uzyskać dostęp do swojego profilu poprzez kliknięcie odpowiedniej ikony w prawym dolnym rogu ekranu. Oprócz twojego avataru, nazwy użytkownika, oraz sekcji „O Mnie”, znajdziesz tam również opcje manu takie jak „Ostatnia aktywność”, gdzie możesz zobaczyć ostatnio przeglądaną przez siebie treść w aplikacji, oraz „Twoje fandomy”.

Gdy wybrana jest opcja „Twoje fandomy”, zobaczysz wszystkie obserwowane przez siebie tematy, natomiast pod opcją „Ostatnia aktywność” zobaczysz ostatnio podejmowane przez siebie akcje w Dyskusjach konkretnej społeczności.

Przekazywanie opinii

Jeżeli sądzisz że znalazłeś błąd, masz pytanie, lub chcesz podzielić się z Fandomem swoją opinią na temat aplikacji bądź jej treści, możesz wysłać nam wiadomość przy użyciu przycisku „prześlij opinię”. Możesz go znaleźć klikając ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu swojego profilu.

Na samym dole listy dostępnych tematów znajdziesz opcję pozwalającą ci zasugerować dodatkowy temat. Możesz użyć tego przycisku aby dać Fandomowi znać, że jest temat który naprawdę chcesz zobaczyć w aplikacji, a wciąż nie jest dostępny.

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej.

Advertisement