FANDOM


Jeśli jesteś administratorem swojej społeczności, szczególnie ważną informacją jest to, że około połowa wizyt w całym Fandomie pochodzi z urządzeń mobilnych. Aby wesprzeć ten ruch mobilny, FANDOM zajmuje się tworzeniem aplikacji na iOS i Androida, które koncentrują się wyłącznie na poszczególnych społecznościach.

Aby uzyskać listę aplikacji społeczności odwiedź Google Play i App Store.

Prośba o nową aplikację dla twojej społeczności

Jeśli twoja społeczność jest wystarczająco duża i aktywna, to możliwe, że jest wielu użytkowników mobilnych, którzy by skorzystali z aplikacji. Jeśli tak jest, daj nam znać przez Specjalna:Kontakt. Pamiętaj jednak, aby twoja społeczność miała uzupełnioną mobilną stronę główną i uruchomione Dyskusje.

Zarządzanie aplikacją społeczności

Narzędzia zarządzania stroną główną umożliwiają administratorom określenie treści, które będą znajdować się na stronie głównej aplikacji społeczności, jak również stronę główną, jaką zobaczą użytkownicy urządzeń mobilnych używających przeglądarki.

Promuj swoją aplikację społeczności

Aby zapewnić powodzenie aplikacji, zalecamy poświęcenie chwili na poinformowanie użytkowników o niej. Zalecamy następujące sposoby rozpowszechniania:

  • Wiadomość w zakątku społeczności – znajdziesz tę stronę na MediaWiki:Community-corner na danej społeczności. Pozwala na wyświetlenie wiadomości od administratora wszystkim użytkownikom.
  • Wyróżniony wątek na forum – znajdziesz tę stronę na Specjalna:Forum. Wyróżnienie wątku spowoduje, że powiadomienie o nim otrzymają wszyscy użytkownicy twojej społeczności.

Gorąco zachęcamy do umieszczania linków do danej aplikacji społeczności. Około połowa użytkowników odwiedza już FANDOM za pośrednictwem urządzeń mobilnych. To optymalizuje ich doświadczenie i zwiększają widoczność twojej wiki.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.