Centrum Społeczności
Advertisement
Rozszerzenie jest domyślnie włączone na Fandomie.
Rozszerzenie może być włączone i wyłączone przez Specjalna:Rozszerzenia wiki.
Blog2

Przykładowy post

Blogi na Fandomie są artykułami pisanymi i należącymi do jednej osoby, które można oceniać, komentować i wykonywać na nich czynności takie, jak na każdym typowym blogu.

Dlaczego warto tworzyć blogi?[]

W przeciwieństwie do typowych artykułów blogi mogą być edytowane jedynie przez ich autorów. Celem tej funkcji jest zacieśnienie więzi panujących w społeczności danej wiki oraz większa możliwość ekspresji dla nieskończonej wyobraźni twórców.

Oto kilka wypadków, kiedy użytkownik powinien wybrać opcję bloga, zamiast tradycyjnego artykułu:

  • Twórczość własna i oryginalne projekty.
  • Krytyka i tematy personalne.
  • Artykuły rozpoczynające dyskusje, mające na celu budzić pytania.
  • Przeglądy, propozycje, rekomendacje.

Oczywiście, ostateczna decyzja o zastosowaniu blogów należy do społeczności danej wiki.

Krok po kroku[]

Blog1

Wygląd strony blogera

Tworzenie wpisu na blogu[]

Aby utworzyć nowy wpis na blogu, przejdź do zakładki "Blog" na swoim profilu użytkownika, Blog:Ostatnie wpisy lub innej listy blogów. Następnie lliknij przycisk "Utwórz wpis" u góry wybranej strony — spowoduje to otwarcie ekranu edycji.

Utwórz wpis na blogu tak, jakbyś tworzył dowolną inną stronę. Jedyną różnicą jest to, że będzie on przypisany wyłącznie do ciebie.

  • Zdecyduj, czy chcesz zezwolić na komentarze, zaznaczając lub odznaczając pole wyboru "Komentowanie" nad podsumowaniem edycji.
  • Kliknij "Pokaż podgląd", aby przejrzeć swoją pracę.
  • Kliknij "Zapisz zmiany", aby udostępnić swój wpis reszcie społeczności.

Wróć do zakładki "Blog" w swoim profilu, aby zobaczyć listę wszystkich swoich wpisów na blogu.

Dodawanie komentarzy[]

Blog comment edit

Pisanie komentarza na blogu

Podczas przeglądania wpisu na blogu przewiń w dół do obszaru tuż pod wpisem na blogu i kliknij pole "Dodaj komentarz na temat <tytuł bloga>".

  • Wpisz swoją wiadomość w miejscu, w którym jest napisane "Podziel się swoimi myślami...". Użyj przycisków paska narzędzi ukrytych pod przyciskiem "T >", aby sformatować wiadomość
  • Kliknij "Opublikuj", aby dodać swój komentarz do strony.

Uwagi[]

Prawa do edycji
Wpis na blogu może być edytowany przez autora wpisu lub administratora wiki. Inni użytkownicy nie mają dostępu do edycji postów na blogu, które nie zostały przez nich utworzone.
Usuwanie komentarzy
Administratorzy mogą usuwać komentarze za pomocą linku do usuwania, wyświetlanego obok znacznika czasu komentarza. Ponadto, gdy wpis na blogu zostanie usunięty, usunięte zostaną również wszystkie powiązane z nim odpowiedzi.
Strony z listą blogów
Listy blogów pozwalają w prosty tworzyć listy wszystkich wpisów na blogu przypisanych do kategorii. Nową listę blogów można utworzyć na stronie Specjalna:Utwórz listę wpisów na blogach.
Blog:Ostatnie wpisy istnieje na wszystkich wiki z włączonymi postami na blogu, wyświetlając wszystkie ostatnie posty na wiki.

Zobacz też[]

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej.

Advertisement