Centrum Społeczności
Advertisement

Bot to program który robi automatyczne lub pomaga użytkownikom robić półautomatyczne edycje. Są najczęściej używane w celu wykonania wielu podobnych edycji na grupie artykułów, takich jak przeniesienie wszystkich stron do nowej kategorii, poprawianie linków do stron ujednoznaczniających czy poprawianie literówek.

Flaga bota

Ponieważ boty mogą wykonać dużą ilość edycji w krótkim czasie, ich edycje zapełniłyby ostatnie zmiany, co utrudniłoby odnalezienie edycji wykonanych przez ludzi. Z tego powodu, boty które zostały przetestowane i zaakceptowane przez społeczność powinny mieć flagę bota, dzięki której ich edycje będą domyślnie niewidoczne na stronie ostatnich zmian. Edycje botów można pokazać klikając „Pokaż boty” w nagłówku na stronie OZ.

Pokaż boty.png

Jak można otrzymać flagę bota?

Aby otrzymać flagę, zgłoś wniosek na odpowiedniej stronie w Centrum Społeczności lub skontaktuj się z lokalnymi helperami albo personelem, podając link do dyskusji gdzie społeczność zaakceptowała danego bota.

Ważne uwagi

Boty na Fandomie muszą mieć ograniczoną częstotliwość edycji żeby nie przeciążały serwerów otwierając i edytując dużo stron w bardzo krótkim czasie.

Strona użytkownika i strona dyskusji bota powinna:

  • Wyraźnie pokazać, że konto należy do bota
  • Posiadać link do strony dyskusji użytkownika który jest właścicielem bota
  • Poinformować użytkownika, żeby zgłosił do administratora gdy bot dokonuje niepoprawnych edycji. Blokada może zostać zniesiona po naprawieniu uszkodzeń i znalezieniu błędu powodującego je.

Zasoby

Więcej informacji na temat tworzenia i używania botów znajdziesz na stronach:

Zajrzyj na forum na polskiej Centrali w celu uzyskania szczegółowej pomocy na temat używania botów.

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej.

Advertisement