Centrum Społeczności
Advertisement

Bot to program który robi automatyczne lub pomaga użytkownikom robić półautomatyczne edycje. Są najczęściej używane w celu wykonania wielu podobnych edycji na grupie artykułów, takich jak przeniesienie wszystkich stron do nowej kategorii, poprawianie linków do stron ujednoznaczniających czy poprawianie literówek.

Flaga bota[]

Ponieważ boty mogą wykonać dużą ilość edycji w krótkim czasie, ich edycje zapełniłyby ostatnie zmiany, co utrudniłoby odnalezienie edycji wykonanych przez ludzi. Z tego powodu, boty które zostały przetestowane i zaakceptowane przez społeczność powinny mieć flagę bota, dzięki której ich edycje będą domyślnie niewidoczne na stronie ostatnich zmian. Edycje botów można pokazać klikając „Pokaż boty” w nagłówku na stronie OZ.

Pokaż boty

Jak można otrzymać flagę bota?[]

Aby otrzymać flagę, zgłoś wniosek na odpowiedniej stronie w Centrum Społeczności lub skontaktuj się z lokalnymi helperami albo personelem, podając link do dyskusji gdzie społeczność zaakceptowała danego bota.

Ważne uwagi[]

Boty na Fandomie muszą mieć ograniczoną częstotliwość edycji żeby nie przeciążały serwerów otwierając i edytując dużo stron w bardzo krótkim czasie.

Strona użytkownika i strona dyskusji bota powinna:

  • Wyraźnie pokazać, że konto należy do bota
  • Posiadać link do strony dyskusji użytkownika który jest właścicielem bota
  • Poinformować użytkownika, żeby zgłosił do administratora gdy bot dokonuje niepoprawnych edycji. Blokada może zostać zniesiona po naprawieniu uszkodzeń i znalezieniu błędu powodującego je.

Zasoby[]

Więcej informacji na temat tworzenia i używania botów znajdziesz na stronach:

Zajrzyj na forum na polskiej Centrali w celu uzyskania szczegółowej pomocy na temat używania botów.

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej.

Advertisement