Centrum Społeczności
Advertisement

CSS i JS społeczności pozwala lokalnym administratorom na dostosowanie wyglądu strony i jej zachowania dla wszystkich odwiedzających ich społeczność, wykraczając poza możliwości kreatora motywu.

Jeśli chcesz wprowadzać zmiany w ten sposób, pamiętaj o przestrzeganiu polityki modyfikacji oraz Zasad Użytkowania. Zwróć uwagę na to, że modyfikacje CSS i JS z reguły nie są dostępne na skórce mobilnej.

CSS

Edytowanie CSS na wiki o ciemnym motywie

Żeby dostosować CSS swojej społeczności, po prostu rozpocznij edycję MediaWiki:Wikia.css. Możesz się również dostać do tej strony z poziomu panelu administratora.

Dwa razy w tygodniu publikujemy nadchodzące aktualizacje, które mogą wpłynąć na zmiany wprowadzone na Twojej wiki: Blog z aktualizacjami technicznymi.

Na Centrum Społeczności istnieje dział, gdzie znajdziesz użytkowników, którzy w razie potrzeby Ci pomogą.

Common.css

Zarówno MediaWiki:Common.css, jak i MediaWiki:Wikia.css są wgrywane w domyślnej skórce i prawdopodobnie zostaną połączone w przyszłości.

JavaScript

W celu dostosowania JS swojej społeczności rozpocznij edycję MediaWiki:Common.js. Kod, który się tam znajduje zostanie wgrany dla wszystkich odwiedzających.

Uwagi:

  • Skrypty muszą zostać sprawdzone w procesie przeglądu kodu JavaScript. (Może zajść potrzeba włączenia go ręcznie, w tym celu wyślij prośbę do helpera lub przez formularz kontaktowy.)
  • Błędy JavaScript mogą zepsuć podstawowe funkcje strony – proszę, upewnij się, że Twój kod nie ma żadnych błędów.
  • Staraj się unikać dodawania kodu JS, którego nie rozumiesz, ani nie importuj go ze źródeł, którym nie ufasz w pełni.
  • Nie importuj kodu z osobistych stron JS ani ze stron niezabezpieczonych.

Zobacz również

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej.

Advertisement