Centrum Społeczności
Advertisement
Council.svg

Community Council to grupa użytkowników wybierana przez pracowników Fandomu do testowania i przesyłania opinii na temat nowych funkcji, które są w trakcie opracowywania przez FANDOM, oraz sugerowania własnych pomysłów pracownikom Fandomu. Członkowie Community Council mają także dostęp do Community Council Wiki.

Grupa Community Council jest prowadzona przez Brandona Rheę i BertaH.

Użytkownicy będący Councilami zostają oznaczeni tagiem „COUNCIL” na swoim profilu, reprezentują oni znajomość wielu języków i wszystkie społeczności Fandomu.

Jak to działa?

Gdy Pracownik Fandomu ma nowy produkt lub pomysł do podzielenia się nim z Councilami, ci zapraszani są do testowania tego pomysłu i wysyłania opinii o nim. Obejmuje to:

  • Testowanie wprowadzanych zmian przed innymi, aby uzyskać opinie i naprawić ewentualne problemy przed wysłaniem do reszty społeczności;
  • Zbieranie pomysłów na nowe usprawnienia i zmiany na Fandomie, oraz usprawnienia istniejących funkcji;
  • Organizowanie okazjonalnych beta testów dla dużych zmian czekających na wejście w życie.

FAQ

Czy mogę dołączyć do grupy Community Council?

Jeżeli uważasz, że jesteś gotowy, aby dołączyć do grupy testerów, możesz zgłosić się do pracownika Fandomu i zapytać o dołączenie do Community Council. Personel następnie przejrzy twoją aktywność na Fandomie i sprawdzi, czy się nadajesz. Jeżeli tak będzie, zostaniesz przyjęty.

Jakie są wymagania, aby zostać członkiem Community Council?

Aby zostać członkiem grupy Council, musisz umieć porozumiewać się i pisać w języku angielskim. Powinieneś również mieć pozytywne relacje z innymi użytkownikami oraz wcześniej pracować nad rozwojem Fandomu.

Aby zostać Councilem, należy również podpisać umowę poufności (ang. Non-Disclosure Agreement, NDA), ponieważ posiadane przez ciebie informacje będą niejawne do momentu zniesienia klauzuli tajności, oraz publikacji dla reszty społeczności.

Czy członkowie Community Council posiadają jakieś specjalne prawa lub przewagę nad innymi użytkownikami?

Nie, członkowie Community Council nie posiadają żadnych dodatkowych przywilejów ani władzy nad resztą użytkowników Fandomu.

Kiedy powinienem być aktywny jako Community Council?

Nie ma ścisłych reguł dotyczących aktywności (w przeciwieństwie do innych wolontariuszy). Niektórzy Councile bywają aktywni w innym okresie niż pozostali.

Czy istnieje hierarchia pomiędzy członkami grupy Councili?

Nie.

Zobacz również

Advertisement