Centrum Społeczności
Advertisement

Niesamowite, już tu dotarłeś! Aby pomóc ci sięgać gwiazd, na tej stronie znajdziesz porady dla współtwórców, administratorów, a nawet kilka kwestii technicznych.

Współtwórcy będą mieli okazję zapoznać się z niestandardowymi znacznikami MediaWiki, dowiedzieć się, jak tworzyć jeszcze lepsze artykuły, a także uzyskać kilka ważnych porad dotyczących pracy z innymi na wiki i unikania pułapek, o które potyka się wiele osób.

Administratorzy, którzy chcą przenieść swoją wiki na wyższy poziom, znajdą tu porady dotyczące rozwijania społeczności i wszystkiego, co się z tym wiąże, np. jak pracować z nowymi użytkownikami lub co zrobić, gdy wiki nie jest oglądana tak często, jak byśmy tego chcieli. Czy bardziej niestandardowya wygląd pomoże ci to osiągnąć? Odpowiedź może cię zaskoczyć!

Osoby zainteresowane bardziej technicznymi aspektami wiki mogą zapoznać się z podstawowymi i zaawansowanymi funkcjami, które można wykorzystać do ulepszenia swojej wiki. Automatycznie generuj listy artykułów, koduj niestandardowe funkcje, uruchamiaj boty na Fandomie lub posuń się nawet do tworzenia ulepszeń dla wszystkich członków społeczności na Dev Wiki.

Tym razem, w module Edytowanie dowiesz się, jak korzystać z trybu źródłowego podczas dodawania artykułów i jaką elastyczność może to zapewnić — na przykład, czy kiedykolwiek chciałeś, aby tworzenie linków było szybsze? Dzięki trybowi źródłowemu będzie to możliwe! Dowiesz się również ciekawych faktów, obalając niektóre mity dotyczące długości artykułów i gęstości informacji, ponieważ nie chodzi o to, czy zawierają one wystarczającą ilość informacji, bo tak właśnie jest (prawie to zepsułem, sprawdź przewodnik!). Ponieważ wiki jest projektem opartym na współpracy, możesz również przeczytać o tym, jak najlepiej współpracować z innymi i pamiętać, że wszyscy chcemy być sobie wdzięczni, ponieważ żaden wkład nie może być brany za pewnik!

Najnowsze porady dot. współtworzenia wiki

Więcej porad w języku angielskim >

Tym razem, w module Administracja zanurzamy się głęboko i zadajemy pytania, które administratorzy mogą sobie zadawać. Co się stanie, jeśli twoja wiki zyska użytkowników, z którymi się nie dogadujesz? Czy blokowanie jest właściwą odpowiedzią? Nie — to coś zarezerwowanego dla wandali i spamerów. Albo: dlaczego twoja wiki nie zyskuje więcej wyświetleń, mimo że nad nią pracujesz? To ta sama historia — mity muszą zostać obalone, ponieważ wielu administratorów, zadając sobie to pytanie, patrzy na niewłaściwe części swojej wiki. Design często nie jest odpowiedzią na to pytanie — ale pomaga budować unikalną tożsamość społeczności, a ty dowiesz się, jak możesz to zrobić.

Najnowsze porady dot. administracji wiki

Więcej porad w języku angielskim >

Ten moduł jest naprawdę dla tych, którzy interesują się sprawami technicznymi. Nie bój się, jeśli to nie dla Ciebie, możesz go pominąć. Z tego powodu moduł zakłada, że masz już jakieś pojęcie o odpowiednich językach (JavaScript, Lua) lub inną wiedzę techniczną, więc tutaj możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wykorzystać te umiejętności na Fandomie.

Najnowsze porady dot. spraw technicznych

Blogi

Light22 Light22 18 lut 2020
1

Wprowadzenie do AutoWikiBrowser

Przeczytaj cały post
Zobacz więcej >

Więcej porad w języku angielskim >

Advertisement