FANDOM


Dyskusje to funkcja pozwalająca na prowadzenie rozmów, z której można korzystać w przeglądarkach (na komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych) oraz poprzez aplikacje. Uczestnicy Dyskusji mogą tworzyć nowe, odpowiadać i oceniać posty oraz odpowiedzi.

Obecnie, aby dostać się do Dyskusji na wiki, gdzie są one włączone, należy dodać /f bezpośrednio po domenie, np. https://elderscrolls.fandom.com/pl/f/

Discussions Community Feed

Dyskusje na The Elder Scrolls Wiki na komputerze osobistym

Branie udziału

Dodawanie posta

Najpierw wybierz rodzaj

Każdy zalogowany użytkownik może dołączyć do Dyskusji. Utwórz nowy post poprzez wybranie rodzaju posta na górze głównej listy Dyskusji (komputery stacjonarne) lub poprzez stuknięcie ikony Plus-Icon w prawym górnym rogu ekranu (urządzenia mobilne). Posty i odpowiedzi mogą być edytowane przez autora do 24 godzin po ich opublikowaniu.

Linki

Link dyskusje podgląd

Dodanie linku stworzy podgląd

Link dyskusje zaznaczanie

Hiperłącza można dodawać poprzez zaznaczanie tekstu

Aby dodać link do postu lub odpowiedzi wystarczy wpisać lub wkleić pełny adres URL, a nawet link do artykułu na tej samej wiki. W poście pojawi się graficzny podgląd artykułu. W aplikacjach linki do artykułów znajdujących się na tej samej społeczności zostaną otwarte wewnątrz aplikacji.

W przeglądarce opcja dodania hiperłącza pojawia się także, gdy zaznaczy się fragment tekstu tworzonego posta. Wprowadź URL, do którego ma prowadzić tekst, albo zacznij pisać, by zobaczyć sugestie artykułów na wiki, które możesz wybrać i stworzyć w ten sposób link.

Obrazy

Przy tworzeniu posta lub odpowiedzi, kliknij lub stuknij na opcję „Dodaj obraz” i wybierz plik. Użytkownicy komputerów mogą przeciągnąć plik i upuścić na okno przeglądarki. Można dodawać wyłącznie obrazy w formacie JPG, PNG i GIF o maksymalnym rozmiarze 10 MB.

Ankiety

Każdy użytkownik może utworzyć post z ankietą. Ta opcja jest dopiero w budowie i może nie być dostępna dla wszystkich społeczności. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie pomocy.

Odnajdywanie i obserwowanie Dyskusji

Główna lista Dyskusji (karta „Wszystkie”) może zostać posortowana według „Najnowszych” lub „Najpopularniejszych”. Lista najpopularniejszych jest tworzona w oparciu o czas od utworzenia oraz ilość uwagi, jaką postowi poświęcili inni użytkownicy. Istnieje również możliwość odfiltrowania wybranych kategorii za pomocą pól wyboru na liście kategorii.

W układzie mobilnym, użytkownik może przełączać pomiędzy najnowszymi i popularnymi poprzez narzędzie Filter-icon (filtr) na górnym pasku menu.

Użyj opcji Obserwowania, aby wybrać rozmowy, które cię interesują, a pojawią się na twojej liście obserwowanych (karta „Obserwowane”). Ta lista jest posortowana według daty ostatniej odpowiedzi, gdzie najnowsze są na samej górze. Jeśli stworzysz post lub odpowiesz na inny to zostanie on obserwowany automatycznie.

Aby zobaczyć listę wszystkich postów i odpowiedzi napisanych przez konkretnego użytkownika:

  • Na komputerach stacjonarnych i w wersji mobilnej, kliknij lub stuknij w ikonę More-icon (więcej) w prawym górnym rogu jednego postów lub jednej z odpowiedzi.
  • W aplikacji Fandom, stuknij w awatar lub nazwę użytkownika, aby przejść do profilu. Poniżej informacji o użytkowniku znajdziesz listę postów i odpowiedzi w kolejności chronologicznej.

Głosowanie

Głosuj na post lub odpowiedź przez kliknięcie/stuknięcie w Upvote-icon po lewej stronie tekstu. Ikona zmieni kolor na żółty, kiedy oddasz głos.

Udostępnianie

Korzystaj z przycisków udostępniania, aby opublikować link do konkretnej Dyskusji w mediach społecznościowych lub na blogu. Tak jak na stronach artykułów, przycisku dostępne dla użytkowników będą się różniły zależnie od języka i lokalizacji.

Powiadomienia

Wszyscy użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia e-mail na podstawie niektórych wydarzeń w Dyskusjach, a użytkownicy aplikacji będą otrzymywali powiadomienia push.

Użytkownicy otrzymają powiadomienia gdy:

  • obserwowany post otrzyma odpowiedź. Po wysłaniu powiadomienia o tym że odpowiedź została udzielona, kolejne powiadomienia nie będą wysyłane dla tego posta dopóki nie miną 24 godziny bądź póki użytkownik sam nie odwiedzi tego posta.
  • dodane posty i odpowiedzi otrzymają 5, 25 lub 100 głosów.

Gdy użytkownik doda post lub odpowie na inny post, zostanie on automatycznie dodany do obserwowanych.

Ustawienia dla powiadomień e-mail z Dyskusji można znaleźć w preferencjach.

Zgłaszanie treści

Zgłaszanie posta

Opcja „Zgłaszania postów”

Zgłoszony post

Post, który został zgłoszony

Jeśli użytkownicy napotkają na nieodpowiednie treści (takie jak spam lub wandalizmy) mogą zdecydować się zgłosić post lub odpowiedź do weryfikacji, poprzez opcję „Zgłoś” w menu „Więcej”.

Użytkownik zobaczy pomarańczowy trójkąt i baner „Zgłoszono do moderacji” na każdym zgłoszonym poście lub odpowiedzi. Symbol ten jest widoczny tylko dla zgłaszającego oraz dla moderatorów dyskusji oraz administratorów.

Profil użytkownika

Aplikacja Fandom umożliwia zalogowanym użytkownikom przesłanie swojego awatara oraz dodanie treści do strony profilowej. Awatary przesłane przez aplikacje będą przedstawiać takiego użytkownika na całym Fandomie. Treści profilu dodane przez aplikację będą możliwe do zobaczenia na profilach na wiki, lecz ich edycja jest możliwa tylko poprzez aplikację.

Moderacja

Administratorzy oraz moderatorzy dyskusji mają dodatkowe narzędzia do utrzymywania przyjaznej atmosfery w Dyskusjach.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.