Centrum Społeczności
Advertisement

FandomDesktop to nazwa nowego wyglądu interfejsu użytkownika na Fandomie (włączając w to dawne wiki Gamepedii). Wcześniej znana była jako Faza 2 projektu Unified Community Platform (UCP), gdy prace nad nią zostały ogłoszone na początku roku 2020 podczas Community Connect oraz w późniejszym wpisie na blogu.

FandomDesktop zastępuje skórki Oasis, Hydra, HydraDark oraz pozostałych kilka unikalnych interfejsów z wybranych wiki na Gamepedii. Skórki te zostały wycofane po zakończeniu wdrożenia FandomDesktop.

Dlaczego nowa skórka

Opinie użytkowników były niezwykle istotną częścią siły napędowej stojącej za FandomDesktop. Nowa skórka uwzględnia elementy z Fandomu oraz Gamepedii i stanowi największą aktualizację wyglądu platformy od roku 2010. Nowa skórka przynosi nowe funkcje, o które prosili użytkownicy. Więcej informacji na ten temat znajduje się w blogu ogłaszającym FandomDesktop.

Funkcje FandomDesktop

FandomDesktop przynosi wiele nowych funkcji oraz elementów znanych ze starych skórek, największymi z nich jednak są:

  • Jasny i ciemny motyw – przełącznik pomiędzy jasnym i ciemnym motywem na wiki. Możesz z niego skorzystać poprzez przycisk w nawigacji wiki lub przechodząc do preferencji.
  • Wiele opcji szerokości – skorzystaj z przełącznika szerokości po lewej stronie artykułu, aby zmienić rozmiar głównego pola artykułu, poszerzając je do pełnej szerokości lub powracając do domyślnej szerokości.
  • Możliwość ukrycia prawego panelu dla zalogowanych użytkowników – zalogowani użytkownicy mogą teraz schować prawy panel wiki, co pozwala im zobaczyć nawet więcej treści stron.
  • Kreator motywu – zaktualizowany kreator motywu zawiera nowe funkcje takie jak możliwość dostosowania jasnego oraz ciemnego motywu, dodawanie kwadratowych lub prostokątnych logo wiki, dodawanie obrazów nagłówka społeczności oraz obrazów w tle, i wiele więcej.
  • Przyklejająca się lokalna nawigacja podczas przewijania – lokalna nawigacja społeczności pozostaje zawsze z tobą gdy przewijasz w dół strony.

Wraz z UCP oraz projektem Unified Consumer Experience (FandomMobile oraz FandomDesktop) stworzyliśmy podstawę, na której nasze zespoły mogą rozwijać nowe funkcje, typy treści, narzędzia, rozszerzenia oraz inne usprawnienia.

Przystosowywanie wiki do FandomDesktop

Kluczową stroną opisującą jak przystosować wiki ze starej skórki na FandomDesktop jest poradnik konwersji na FandomDesktop (eng.). Zawiera on porady jak sprawić, aby wiki wyglądała oraz działała najlepiej na nowej skórce.

Zobacz także

Aby dowiedzieć się więcej na temat FandomDesktop, skorzystaj z linków poniżej:

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej.

Advertisement