Centrum Społeczności
Advertisement
Jeżeli chcesz zmienić logo wiki, zobacz stronę Pomoc:Kreator motywu#Tożsamość społeczności.
This is a favicon

Favikona jest wyświetlana okok karty przeglądarki

Favicon Theme Designer

Obszar dostosowywania tożsamości społeczności w Kreatorze Motywu

Favikona (z ang. favorites icon) to mały obrazek wyświetlany przy kartach przeglądarki jako wizualna reprezentacja strony. Jest on wyświetlany obok nazwy artykułu/strony, a także używany w zakładkach przeglądarki.

Domyślnie favikoną każdej nowej wiki jest logo Fandomu, jednak możliwa jest zmiana favikony, w zależności od upodobań społeczności wiki.

Zmiana favikony[]

Stwórz ikonę (o wymiarach 16 na 16 pikseli), wykorzystując już istniejący obraz, za pomocą generatora favikon online lub Twojego ulubionego programu graficznego.

Pamiętaj! Utworzona favikona musi być zapisana w formacie ICO. Zmiana rozszerzenia pliku z „.jpg”/„.png” na „.ico” nie wystarczy.

Aby przesłać favicon, otwórz Kreator motywu, a następnie odszukaj pole „Favikona” w sekcji „Tożsamość społeczności”. Z tego miejsca możesz przesłać swój plik .ico, a Fandom zrobi resztę za Ciebie!

Zabezpieczanie favikony[]

Chociaż wandalizmy favikony zdarzają się rzadko, zalecamy całkowite zabezpieczenie tego pliku. Na nowych wiki plik favikony jest zablokowany automatycznie (mogą ingerować w to tylko administratorzy). Strona jednak podlega zmianie zabezpieczenia tak jak każda inna.

Zobacz też[]

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej.

Advertisement