Centrum Społeczności
Advertisement
Centrum Społeczności
Jeżeli chcesz zmienić logo wiki, zobacz stronę Pomoc:Logo.

100 przykładowych favikon

Favikona (z ang. favorites icon) jest małą grafiką ukazującą się w przeglądarce obok paska z adresem internetowym, podczas przeglądania stron wikii. Domyślną favikoną każdej nowej wiki, są charakterystyczne dwa czarne nawiasy kwadratowe, podobne do tych w logu Fandomu. Jednak możliwa jest zmiana favikony, w zależności od upodobań społeczności wiki.

Zmiana favikony

Stwórz ikonę (o wymiarach 16x16 pikseli), wykorzystując już istniejący obraz, poprzez specjalne oprogramowanie lub utwórz ikonę od nowa za pomocą programu online. Ikona musi mieć rozszerzenie „.ico”. Następnie załaduj favikonę jako plik Favicon.ico.

Alternatywnie, Favikonę można przesłać korzystając z Kreatora motywów, dostępnego na stronie Specjalna:ThemeDesigner.

Opcja aktualizacji favikony dostępna jest także w kreatorze motywu

Pamiętaj! Zmiana formatu „.jpg” czy „.png” na „.ico” nie jest taka prosta i musi być wykonana za pomocą oprogramowania. Zwykłe przemianowanie nie da pożądanego skutku.

Zabezpieczanie favikony

Chociaż wandalizmy favikony zdarzają się rzadko, zalecamy całkowite zabezpieczenie tego pliku. Na nowych wiki plik favikony jest zablokowany automatycznie (mogą ingerować w to tylko administratorzy). Strona jednak podlega zmianie zabezpieczenia tak jak każda inna.

Zobacz też

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej.

Advertisement