Centrum Społeczności
Advertisement
Jeżeli chcesz zmienić logo wiki, zobacz stronę Pomoc:Kreator motywu#Tożsamość społeczności.

Favikona jest wyświetlana okok karty przeglądarki

Obszar dostosowywania tożsamości społeczności w Kreatorze Motywu

Favikona (z ang. favorites icon) to mały obrazek wyświetlany przy kartach przeglądarki jako wizualna reprezentacja strony. Jest on wyświetlany obok nazwy artykułu/strony, a także używany w zakładkach przeglądarki.

Domyślnie favikoną każdej nowej wiki jest logo Fandomu, jednak możliwa jest zmiana favikony, w zależności od upodobań społeczności wiki.

Zmiana favikony

Stwórz ikonę (o wymiarach 16 na 16 pikseli), wykorzystując już istniejący obraz, za pomocą generatora favikon online lub Twojego ulubionego programu graficznego.

Pamiętaj! Utworzona favikona musi być zapisana w formacie ICO. Zmiana rozszerzenia pliku z „.jpg”/„.png” na „.ico” nie wystarczy.

Aby przesłać favicon, otwórz Kreator motywu, a następnie odszukaj pole „Favikona” w sekcji „Tożsamość społeczności”. Z tego miejsca możesz przesłać swój plik .ico, a Fandom zrobi resztę za Ciebie!

Zabezpieczanie favikony

Chociaż wandalizmy favikony zdarzają się rzadko, zalecamy całkowite zabezpieczenie tego pliku. Na nowych wiki plik favikony jest zablokowany automatycznie (mogą ingerować w to tylko administratorzy). Strona jednak podlega zmianie zabezpieczenia tak jak każda inna.

Zobacz też

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej.

Advertisement