FANDOM


Rozszerzenie jest domyślnie wyłączone, ale może być dostępne na żądanie.
Gadgets to rozszerzenie, które pozwala na dobranie „gadżetów”, jacy dostarczają inni użytkownicy wiki. Skrypty są możliwe do włączania i wyłączania w preferencjach.

Są utworzone ze skrawków CSS/JavaScriptu, znajdujących się w przestrzeni nazw MediaWiki. Każdy gadżet jest dodawany poprzez wpis w MediaWiki:Gadgets-definition, zawierający nazwę gadżetu i nazwy stron JavaScript/CSS, z jakich on korzysta (zobacz sekcję Użycie niżej).

Gadżety korzystają z tych samych zasad, co MediaWiki:Wikia.js, MediaWiki:Common.css, etc., gdyż pozwalają na użycie skryptów na całej stronie. Ponieważ rozszerzenie to działa w taki sam sposób, musisz być administratorem na wiki, tak samo jak w przypadku stron CSS czy JavaScript.

Użycie

Po pierwsze, musisz dodać skrypt lub styl do przestrzeni nazw MediaWiki. Potem dodaj definicję poniższą definicję do MediaWiki:Gadgets-definition:

== Przykładowe gadżety ==

* Navigation_popups|popups.js|popups.css
* contribsrange|contribsrange.js
Gadgets-preferences

Sekcja dla rozszerzenia w preferencjach

Gadgets-special

Strona specjalna Gadżetów

Pierwsze pole to nazwa skryptu, która może zawierać tylko litery i cyfry, by wszystko działało poprawnie. Jeżeli nazwa skryptu to Navigation_popups, odpowiednia strona w przestrzeni nazw MediaWiki to MediaWiki:Gadget-Navigation popups. Ta strona pozwala Ci zdefiniować opis gadżetu, który wyświetli się w preferencjach.

Drugie i kolejne pola wskazują, gdzie znajduje się kod gadżetu. W powyższych przykładach, popups.js i popups.css znajdują się kolejno w MediaWiki:Gadget-popups.js i MediaWiki:Gadget-popups.css. Jak w przypadku innych stron, wpływających na wygląd wiki, gadżety mogą być pisane tylko w stronach JS i CSS.

Te zdefiniowane strony sprawią, że gadżet pojawi się w sekcji „Gadżety” w preferencjach, więc użytkownicy będą mogli wybrać, które gadżety im pasują. Wszystkie dodane gadżety możesz zobaczyć na Specjalna:Gadgets wraz z linkami do ich kodu, co umożliwia lepszą kontrolę nad nimi.

Specjalna:Gadgets umożliwia Ci szybkie i sprawne zarządzanie gadżetami z linkami do każdej strony specjalnej, która kontroluje interfejs gadżetu i funkcjonalność. Nagłówki, które są umieszczone w Specjalna:Preferencje mogą być tam zredefiniowane.

Proszę pamiętać, że każdy gadżet w przestrzeni nazw MediaWiki musi mieć prefiks Gadget-, jedyny wyjątek to definiowanie ich w MediaWiki:Gadgets-definition, jak zostało to pokazanie w powyższym przykładzie.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.